KNOWLEDGE HYPERMARKET


Основні та- похідні кольори (закріплення знань). Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Малювання>>Малювання 1 клас. Повні уроки>> Малювання:Основні та- похідні кольори (закріплення знань). Повні уроки   

Мета:

відкрити нову властивість кольорів, учити планувати малюнок на аркуші паперу.

Тип уроку:

навчально виховний. Дітки, наш сьогоднішній урок ми почнемо з мультфільму:


З минулого уроку ви запам’ятали, що ахроматичні кольори мають тільки одну характеристику — світлість, яка визначається кількістю відбитого від поверхні світла. Який колір має найменшу, а який найбільшу світлість?

геометричні фігурки

Пригадаємо: Ахроматичні кольори об`єднуються у І группу, а ІІ групу складають хроматичні кольори, тобто кольорові, зафарбовані. Звідси трапляються вислови: поліхромний розпис — багатоколірний; монохромний — одноколірний. Хроматичні кольори відрізняються один від одного за трьома характеристиками: колірним тоном, світлістю та насиченістю.

Гра:

Давайте спробуємо уявити себе на сонячній лісовій галявині. Навколо нас багато яскравих квітів, духмяних трав, дзвінкоголосих птахів. А там, за зеленню кущів, подивіться, ви бачите - ховаються три різнокольорових будиночки: жовтий, синій та червоний?! У них живуть три кумедних кольорових гноми: Гноми весело співали І будинки фарбували. Любі друзі, поможіть, Де чий дім, мені скажіть!

Як ви гадаєте, який гном живе в жовтому будиночку? Який у синьому? А хто, на вашу думку, господар чудової червоної хатинки?

Фізкультхвилинка:

Діти присідають біля своїх столів.

"Сірий зайчик сів і жде, спритно вушками пряде", діти, приклавши кисті до вух, то розгинають їх, то згинають. Потім "зайчикам" пропонується погріти ніжки:

Зимно, зайчику, стояти,

Треба трошки пострибати:

Скік-скік, скік-скік, скік-скік,

Треба добре пострибати,

Пострибавши відпочити.

іграшки

Запам'ятайте, що три кольори, якими гноми розфарбували свої будинки: жовтий, синій та червоний, - називаються основними. Ніяким чином їх не можна утворити шляхом змішування інших кольорів, які б фарби ви не змішували між собою. Але з основних можна отримати інші кольори, якщо змішувати їх один з одним.

палітра з рушничка

Ви самі можете створити це диво і побачити, які кольори утворяться в результаті змішування фарб. Для цього великий пензель змочіть у воді. Прикладіть його до ганчірки, потім візьміть із баночки жовту фарбу й покладіть її на палітру. Тепер обов'язково треба промити пензель у воді і знову прикласти його до ганчірки. Так само візьміть із баночки синю фарбу й добре змішайте її на палітрі із жовтою. Який колір утворився? Зелений. Вірно! Запам'ятайте, що при змішуванні жовтої та синьої фарб завжди утворюється зелений колір.

натюрморт

Загадка:

П - зелений колір має

І канапки прикрашає.

Для укропчику подружка - Із землі росте (Петрушка)

петрушка

Дітки давайте пригадаємо овочі зеленого кольору: огірок, молода цибуля продовжіть. А зараз добре промийте пензлі у воді, і ми з вами створимо ще одне диво! Чистим пензлем покладіть на палітру жовту фарбу. Знову вимийте пензлик, прикладіть його до ганчірки, візьміть ним червону фарбу та змішайте обидві на палітрі. Ми з вами утворили новий колір. Як він називається? Молодці! Оранжевий, або жовтогарячий, колір утворюється при змішуванні жовтої та червоної фарб. Але ми з вами не закінчили чаклувати. У такий самий спосіб можна отримати фіолетовий колір, змішуючи червоний із синім. Спробуйте створити його самостійно.

овочі

Затвердження вивченого матеріалу:

- Які основні кольори фарб віи знаєте? - Який колір утвориться, коли синій та жовтий гноми візьмуться за руки, тобто їх улюблені фарби - синя й жовта змішаються? - Яким чином можна отримати фіолетову фарбу? - Якщо змішати жовту та червону фарби, утвориться... Закінчіть моє речення. - До яких кольорів належать зелений, фіолетовий та жовтогарячий? Молодці.

малюнок

Творча робота:

А зараз спробуйте намалювати чарівну квітку. Ця квітка виростає одразу. Вам потрібно вирішити, які кольори ви будете використовувати в своєму малюнку? А для допомоги у вашій творчі роботі ми переглянемо відео:

Спочатку вам треба вирішити, як розмістити перед собою аркуш паперу: вертикально чи горизонтально; потім - як краще розташувати на ньому малюнок (зображення квітки); задумайте таку композицію, щоб ваша квітка разом з бутонами та листям була розміщена на всій площині аркушу; оберіть фарби та пензлі, які ви будете використовувати; серединки квітів і пуп'янки можна намалювати за допомогою палички з ваткою на кінці або кінчиком пальця.

Фізкультхвилинка:

Я малюю зайчика для вас. Раз. ( Роблять колові рухи руками над головою): Це у нього, бачите, голова. Два. (Руки кладуть на голову) Це у нього вуха догори. Три. (Піднімають руки вгору, до вух) Це стирчить у нього хвостик сірий. Чотири. (Повертають тулуб праворуч, ліворуч) Це очиці весело горять. П'ять. (Прикладають руки для очей «біноклем») Ротик, зубки - хай морквинку їсть. Шість. (Наслідують жування моркви зайцем) Шубка тепла, хутряна на ній. ' Сім. (Погладжують руки, боки, плечі, нагинаються) Ніжки довгі, щоб гасав він лісом. Вісім. (Підскакують на місці) Ще навколо насаджу дерев я. Дев'ять. (Саджають дерева, притоптують ямки) І хай сонце сяє з піднебесся. Десять. (Піднімаються на пальчиках ніг, руки вгору) Під мовний супровід учителя виконання вправи: Всі підняли руки - раз! Навшпиньках стоїть весь клас. Два! - присіли, руки вниз - На сусіда подивись. Раз! - і вгору, Два! - і вниз. На сусіда подивись. Будем дружно присідати, Щоб ногам роботу дати. Раз! - піднялись. Два! - присіли. Хай мужніє ваше тіло. Спритно роблять різні вправи... Раз, два, три, чотири, п'ять! Люблять білочки стрибать!

Це цікаво:

плями

Живопис аквареллю може зробити двома способами: перший спосіб – по «мокрому», коли папір заздалегідь змочується водою (широкою кистю). Зволоження дозволяє накладати декілька шарів фарб, для здобуття темного тону або висвітлити окремі місця віджатою кистю, кисть поглине частину фарби з паперу.

Можна змити водою невдале місце і написати знову.

Зараз ми з вами маємо можливість спостерігати чарівний світ акварелі:


Домашнє задання:

підберіть назви овочів і фруктів, які мають колір, що належить до основних.

Використанні джерела: Урок на тему: Чарівна квітка. Автор: Г. Кузьменко.

За матеріалами: Освіта.ua Дата публікації: 06.11.2008. Алексеева В. В. Что такое искусство? М.: Советский художник, 2005.

Копцева Т. А. Природа-художник. Пособие для учителя. М.: Интерпракс, 2010

Левин С. Д. Ваш ребёнок рисует. М.: Советский художник, 2000.

Макарова Е. Г. Преодолеть страх, или Искусствотерапия. М.: Школа-Пресс, 2006.

Над уроком працювали:

Пилипенко В. Кузьменко Г.

Відредаговано та надіслано: Пилипенко В.


Предмети > Малювання > Малювання 1 клас