KNOWLEDGE HYPERMARKET


План-конспект до теми: Комплекс вправ ранкової гігієнічної гімнастики, вправи для виховання правильної постави та дихання.

План - конспект уроку з предмету Фізкультура,4 клас.

Тема: Комплекс вправ ранкової гігієнічної гімнастики, вправи для виховання правильної постави та дихання.


План - конспект уроку на тему: Комплекс вправ ранкової гігієнічної гімнастики, вправи для виховання правильної постави та дихання. 


Надіслано Чепуріною О.Є., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»


ПЛАН-КОНСПЕКТ ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ “ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА”
ДЛЯ УЧНІВ 4 КЛАСУ
Тема: “Легка атлетика” Заняття №10

Навчальні питання (план заняття):
1. Стройові вправи на місці, різновиди ходьби, бігу.
2. Комплекс вправ ранкової гігієнічної гімнастики, вправи для виховання правильної постави та дихання.
3. Повторення техніки бігу на короткі дистанції.

Мета заняття: ознайомити учнів з комплексами вправ ранкової гігієнічної гімнастики і вправами для виховання правильної постави, повторення техніки бігу на короткі дистанції.

Стратегічні задачі заняття:
1. Залучення учнів до регулярних занять фізичною культурою і спортом.
2. Розвиток основних фізичних якостей учнів шляхом виконання фізичних вправ.
3. Формування стійкого інтересу до ведення здорового способу життя.
4. Розвиток морально-вольових якостей учнів.
5. Навчання основам ефективних дій в складі команди, виховання почуттів взаємодопомоги та підтримки.

Тактичні задачі заняття:
1. Ознайомлення і навчання комплексам вправ ранкової гігієнічної гімнастики і вправам для виховання правильної постави та дихання.
2. Повторення основ техніки бігу на короткі дистанції.

Ключові слова: гігієнічна гімнастика, легка атлетика.

Навчальний час: 40 хвилин

Форма одягу: спортивна для занять на вулиці

Місце заняття: спортивний майданчик Матеріальне забезпечення: футбольні м’ячі, роздаткочний матеріал.

Хід заняття:
Заняття починається з шикування учнів у дві шеренги і привітання вчителя з учнями. Вчитель подає команду «Шикуйсь! Струнко! Здоров'я бажаю учні!», учні відповідають «Здоров'я бажаємо товарищу вчитель». Після вітання подається команда «Вільно!» і вчитель перевіряє зовнішній вигляд учнів та стан їх готовності до заняття, доводить заходи безпеки та проводить експрес-опитування учнів по знанням заходів безпеки, стан їх здоров'я та можливість брати участь в занятті.
Під час виконання учнями фізичних вправ вчитель голосом, або за допомогою свистка подає команду про зміну вправ, роз'яснює особливості техніки виконання вправ та дає організаційно-методичні вказівки до їх виконання. Всі вправи виконуються протягом певного проміжку часу або з визначеною кількістю повторень. В залежності від середнього рівня підготовки учнів, деякі вправи можуть виконуватися по розділенням або за рахунком вчителя (якщо рівень підготовки не достатній для того, щоб на даному етапі навчання виконувати вправу в цілому).
Протягом всього заняття вчителем здійснюється постійний візуальний контроль за станом здоров'я учнів; виконання вправ, які потребують значного фізичного напруження, чередуються з відрізками активного відпочинку і виконання вправ на відновлення організму. З метою визначення стану учнів та урахування його в ході заняття, можна використовувати показники їх ЧСС до і після фізичного навантаження, спробувати визначити час, потрібний на відновлення після фізичних навантажень. При цьому слід враховувати індивідуальність таких показників.
Особливу увагу слід приділяти індивідуалізації навчання в залежності від рівня фізичного розвитку кожного учня. Складність процесу полягає в тому, що на практиці досить важко уділити під час уроку увагу кожному учню, тим більше, що більшість вправ виконуються всім класом одночасно. Але можливістю винайдення індивідуального підходу до кожного окремого учня під час уроку і визначається рівень педагогічної майстерності вчителя, його здатність навчити необхідній кількості теоретичних знань і практичних навичок.
Основна мета занять для нашої вікової групи є формування стійкого інтересу до регулярних занять фізичною культурою і спортом, які сприяють гармонійному, всебічному розвитку особистості. Для досягнення цієї мети в ході заняття широко застосовуються ігрові методи навчання з елементами змагальної практики. Таке поєднання дає можливість відслідковувати динаміку змін показників рівня фізичної підготовленості учнів протягом певного періоду навчання.
По закінченню заняття особливу увагу слід приділити спільному з учнями аналізу заняття, відмітити кращих, візуально оцінити стан здоров'я учнів, провести експрес-опитування з метою визначення рівня засвоєння теоретичних знань, дати завдання для самостійної роботи, окреслити напрями подальшої діяльності. Для цього, як і на початку заняття, слід вишикувати учнів в дві шеренги. Після вищевказаного, вчитель проголошує команду «Шикуйсь! Струнко! До побачення учні!», учні відповідають «До побачення». Після цього учні строєм відправляються у роздягальню. План-конспект заняття в таблиці додається.
Зміст Час Організаційно-методичні вказівки
Підготовча частина
1. Шикування класу, перевірка наявності учнів, зовнішнього вигляду, стану здоров'я.
2. Доведення правил поведінки і безпеки під час заняття.
3. Роз'яснення мети та навчальних питань 2-3' Рапорт складає черговий учень.
Повідомити та пояснити завдання на урок.
Звернути увагу на форму одягу, знання учнями заходів безпеки. Похвалити учнів, які присутні на уроці в акуратній спортивній формі.
2. Стройові вправи.
1. Шикування, перешикування.
2. Повороти на місці і в русі.
3. Ходьба стройовим кроком. 2-3' Звертати увагу на чіткість виконання команд викладача
4. Різновиди ходьби, бігу.
Ходьба: широким кроком; на зовнішній, внутрішній частинах стопи; на носках; на п’ятках.
Біг: біг із зміною швидкості і напрямку, у помірному темпі, спиною вперед.
Стрибки: з просуванням уперед на одній нозі – правій – лівій; на двох ногах вправо, вліво.
5-6' Дистанція в колоні 0,5 м. Виконувати за командою вчителя. Темп бігу задається сигналом свитка.
Слідкувати за дотриманням правильного положення тіла під час ходьби і бігу
Основна частина
1. Навчання вправам ранкової гігієнічної гімнастики.
• В. п. — основна стійка. Ліву руку убік, праву нагору, повернутися в в.п.; ліву руку вперед, праву нагору; темп повільний.
• В. п.— ноги нарізно, голова опущена вниз, руки за голову, лікті опущені. Поворот тулуба вправо, руки нагору, повернутися в в.п.; те ж в іншу сторону; темп повільний.
• В. п.— основна стійка, руки на пояс. Випад правою ногою вперед, нахил уперед, хлопок в долоні під коліном, повернутися в в.п.; те ж іншою ногою; темп повільний.
• В. п.— ноги нарізно. Нахил уліво, ліва рука сковзає вниз по нозі, праву руку зігнути, повернутися в в.п.; те ж в іншу сторону.
• В. п. — основна стійка, руки убік. Поворот вправо, прямо; поворот уліво, прямо; темп повільний.
• В. п. — основна стійка. Руки в сторони, стати на одну ногу, прогнутися, тримати рівновагу.
• Ходьба на місці з різним положенням рук: на пояс, за спину, нагору, униз.
Вправам для виховання правильної постави та дихання.
• Набути положення правильної постави біля вертикальної площини (стіни, дверей). Запам'ятати це положення, не порушуючи його, зробити 4 кроки уперед, а потім назад.
• Притулитися до стіни спиною, сідницями й п'ятками. Присісти з прямою спиною (не втрачаючи торкання зі стіною потилицею, спиною та сіданнями), руки вгору й повернутися у вихідне положення.
• Набути правильної постави біля стіни. Підняти руки вгору, в сторони, вперед, поставити на пояс, не втрачаючи правильної пози й не відходячи від стіни.
• В. п.— те саме. Підняти праву ногу, зігнуту в коліні, захопити гомілку руками і притиснути до тулуба, не втрачаючи правильної пози і не відходячи від стіни. Те саме лівою ногою.
• В. п.— те саме. Підняти вперед руки й випрямлену ліву ногу, не відходячи від стіни. Те саме правою ногою.
• В. п.— те саме, руки на пояс, лікті притиснуті до стіни. Підняти ліву ногу в сторону до горизонтального положення, не відходячи від стіни. Те саме правою ногою.
• В. п. — те саме, руки в сторони. Нахилитися до лівої ноги, не змінюючи положення рук і не відходячи від стіни. Те саме до правої ноги.
10-12'
Виконувати кожну вправу 6 — 8 разів.

2. Повторення техніки бігу на короткі дистанції
Повторення техніки високого старту
По команді: «На старт!» учень підходить до стартовій лінії, ставить найсильнішу ногу носком до лінії, не переступаючи її, іншу відставляє назад, упираючись носком у ґрунт.
Плече і рука, різнойменні виставленій уперед нозі, виносяться вперед, інша рука відведена назад.
По команді: «Увага!» учень згинає обидві ноги таким чином, щоб вага тіла розподілявся в напрямку передньої ноги (тулуб нахилений уперед).
По команді: «Марш!» бігун відштовхується від ґрунту передньою ногою, махова нога (позаду ) активно виноситься уперед від стегна, руки працюють перехресно.
Повторення техніки стартового розгону, техніки роботи рук при бігу на короткі дистанції і фінішування

Виконання вправ для закріплення й удосконалювання навичок техніки бігу на короткі дистанції

1. Біг на відстань 10–15 м з високим підніманням стегна з наступним переходом на вільний біг.
2. Біг стрибками з ноги на ногу з поступовим збільшенням темпу і переходом на вільний біг (20–30 м).
3. Біг, що змінюється, дрібними, але швидкими і вільними кроками.
4. Те ж саме(10–20 м) з переходом на вільний біг.
5. Біг із прискоренням до максимальної швидкості і наступним переходом у вільний біг (по інерції).
6. Перемінний біг з декількома переходами від максимального темпу до бігу по інерції.
7. Біг з ходу на 10–20 м із завданнями:
а) виконувати бігові кроки якнайчастіше;
б) виконувати біг з найменшою кількістю кроків (на довжину кроку).
8. Біг з високого, низького старту по команді з переходом на біг по дистанції (20–30 м).
10-12' Зробити наголос на індивідуальний підхід до учнів в залежності від рівня їх фізичного розвитку

Заключна частина
Вправи на відновлення організму 2-3' Перевірити ЧСС
Шикування класу, перевірка зовнішнього вигляду, стану здоров'я, оголошення результатів заняття, оцінок 2-3' Зробити зауваження, відмітити кращих



 

Предмети > Фізкультура > Фізкультура 4 клас > Комплекс вправ ранкової гігієнічної гімнастики, вправи для виховання правильної постави та дихання. > Комплекс вправ ранкової гігієнічної гімнастики, вправи для виховання правильної постави та дихання. конспект уроку і опорний каркас