KNOWLEDGE HYPERMARKET


План-конспект уроку “Річки України”

Урок на тему "Річки України"

Мета: Розширити і поглибити знання учнів про загальні особливості основних річкових систем України та їх басейнів.

Продовжити формування світоглядної ідеї про взаємозв’язок компонентів в ПТК на прикладі залежності гідрологічного режиму річок від клімату і рельєфу. Удосконалювати навички роботи з різними джерелами географічної інформації.

Виховувати відповідальне відношення до водних багатств, зокрема до збереження вод річок як основного джерела водопостачання в Україні.

Обладнання:
Настінні карти, картини, контурні карти, атласи, підручники, таблиці, ілюстрації, додаткова література.

Тип уроку:
Засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Форма проведення:
Усний журнал (матеріал розрахований на два  “спарені” уроки)

Хід уроку

І. Організація класу.

Добрий день, діти. Сідайте так, щоб всім зручно. Перевірте, чи все підготували до уроку: зошит, ручка, олівець, контурні карти, атлас, підручник, додаткова література...

ІІ. Оголошення теми, завдання уроку, форми проведення.

Продовжуємо вивчати тему “Поверхневі і підземні води України” і вивчимо ріки України, дамо загальну характеристику великих рік і їх басейнів. А так як підземні води, води озер мають в Україні незначне використання, то основним джерелом водопостачання є річки. Про це теж йтиме мова.

Вчитель. Уявіть собі, що стоїте на березі гірської річки. Хоча б такої (показую на картину). Чи чуєте як дзюрчить чиста гірська річка літнього погожого дня, несучи свої прохолодні води? Чуєте? Отже, ви чуєте як співає річка. І що нагадує вам цей спів? Певно ця музика нагадує трелі цимбалів. А вранці над водами стоять сизі тумани. На берегах ще дрімають смерічки чи зеленокосі верби. Виблискують в перших променях сонця крапельки срібної роси... Гарно кругом. Правда? Так і хочеться помилуватись цією красою, злитися з нею, бо ця краса полонить серце, манить душу. І хочеться, щоб ця стара-стара казка, яку за велінням Бога створила сама матінка природа жила завжди. Що для цього треба? Зовсім мало: зберегти її. Але як? Про це ми теж поговоримо сьогодні на уроці, про збереження чистої води, яка стає нині рідкістю.

Урок проведемо у вигляді усного журналу, який “писатимемо” всі. Сподіваюся, що ви постараєтесь захистити свої співавторські права на ту чи іншу сторінку в різних рубриках гідрологічного журналу.

Епіграф: “Ріка моя, життя моє... Люблю я воду твою ласкаву, животворну. І береги твої чисті, і всіх людей, що трудяться, живучи на твоїх берегах. Кланяюсь тобі за ласку, за багатство, що дала ти моєму серцю. За те, що дивлячись на тебе, стаю я добрим, людяним і щасливим, що можу любити тебе все життя, ріка моя, душа мого народу”.

О.Довженко


ІІІ. Сприйняття і осмислення нового матеріалу

І так, “пишемо” сторінки гідрологічного журналу.

Предмети > Географія > Географія 8 клас > Внутрішні води України. Річки > Внутрішні води України. Річки. Конспект уроку і опорний каркас