Гіпермаркет Знань>>Інформатика >>Інформатика 6 клас>> Інформатика: Редагування тексту
Практична робота до предмету Інформатика 6 клас.
Тема «Редагування тексту».
Розгляд теми:Редагування тексту
УРОК № 3. Тема: Практична робота № 2
РЕДАГУВАННЯ ТЕКСТУ
Мета: Формувати навички роботи з текстом. Вчити учнів відкривати та зберігати документ; редагувати документ; виділяти фрагменти тексту; переміщати та копіювати фрагменти тексту; керувати буфером обміну.. Сприяти активному мисленню на уроці. Вчити учнів застосовувати вивчене на практиці. Перевірити засвоєння вивченого провівши практичну роботу.
Хід уроку.
I. Організаційна частина. Повідомлення теми, постановка мети. II. Мотивація розумової діяльності учнів. Актуалізація опорних знань.
• Опишіть послідовність дій для створення документа. • З яких пунктів складається головне меню програми? • Як зберегти документ у потрібній папці? • Яка різниця між режимами вставляння символів і заміщення? • Що таке редагування тексту? • Які кнопки є на стандартній панелі? • Які кнопки є на панелі форматування?
III. Правила ТБ. Робота на ПК.
Практична робота № 1 РЕДАГУВАННЯ ТЕКСТУ
Мета: навчитися відкривати та зберігати документ; редагувати документ; виділяти фрагменти тексту; переміщати та копіювати фрагменти тексту; керувати буфером обміну.
Обладнання: диски з підготовленими завданнями.
Послідовність виконання роботи
1. Завантажте текстовий редактор MicrosoftWord (Пуск / Программы / Microsoft Word). 2. З диска завантажте документ Пісня.doc. Для цього виконайте послідовність дій: • виберіть команду Файл/ Открыть/ Рабочий стол/ Мой компьютер; • виберіть Диск , натисніть Открыть; • виберіть файл Пісня.doc, → Открыть. Документ з помилками має такий вигляд:
БУЧА-ЧАКА Сонцццце кккидає згорипалючим примінням І я прощаюсь з бетууом, я прощаюсь з камінням. Я втікаю ттттуди, куди дааароги не знаю, Я вввтікаю туди, де меееене ніхто не чиикає. В обійми природи... Там, де мало народу, Там, де чистая иода, недоторкана врода. Там, де листя зулене, теем, де трави духмяні, Тееем, де зорі вночі, там, дддде зранку тумани.
Оз-рнуся довкола, душа розіллється. Відчуваю, як серце в грудях радісно б'ється. Що знаходжу - беру, що беру, те з'їдаю. Лісам-, ярам- гребу за гр-бам-, Гребу за гр-бам- ярам-, горбам-. У лісі блукаю, щось під ногам- шукаю. Побіжу до вод-, пошукаю слід- Людей, що до мене ход-л- сюд-,
Де Буча, буча, буча, чака, чака, чака!
3. Перший куплет завантаженого документу містить орфографічні помилки. У другому куплеті переставлені рядки, а також замість літери «и» написаний символ «—». 4. Для виправлення помилок першого куплету використовуйте як клавіатуру, так і контекстне меню, яке з'являється при натисканні правої кнопки миші, коли курсор встановлено на слові зпомилкою. 5. Для виділення фрагменту тексту можна використовувати кілька способів: • подвійний клік мишею на слові виділить це слово; • клік ліворуч від рядка (курсор набуває форми стрілки) виділить цей рядок; • тримаючи натисненою ліву кнопку миші, перетягти її від початку до кінця фрагмента; • встановити курсор на початок фрагмента і, тримаючи натисненою клавішу Shift, клацнути лівою кнопкою миші у кінці фрагмента, • використовуючи клавішу Shift із клавішами керування курсором → ← ↑ ↓. 6. Для того щоб переставити рядок, за зразком, спочатку його виділяють. Потім виділений рядок поміщають у буфер обміну (меню Правка команда Вырезать ). А потім вставляють із буферу в потрібне місце (меню Правка → Вставить ). 7. Для редагування другого куплету виконайте автоматичну заміну символу «-» на символ «и». Для цього використовуйте меню Правка → Заменить 8. Виділіть та скопіюйте приспів у буфер обміну (меню Правка → Копировать ). 9. Вставте приспів після першого куплету з буферу (меню Правка → Вставить. 10. Збережіть відредагований документ у власній робочій папці під іменем Завдання 1.doc.Для цього виконайте послідовність дій: • виберіть меню Файл → Сохранить как • виберіть власну папку; • у полі вводу Имя файла наберіть Завдання 1, натисніть Сохранить. 11. Покажіть результати роботи вчителю.
Створений документ має такий вигляд:
БУЧА-ЧАКА Сонце кидає згори палючим промінням І я прощаюсь з бетоном, я прощаюсь з камінням. Я втікаю туди, куди дороги не знаю, Я втікаю туди, де мене ніхто не чекає. В обійми природи... Там, де мало народу, Там, де чистая вода, недоторкана врода. Там, де листя зелене, там, де трави духмяні, Там, де зорі вночі, там, де зранку тумани.
Де Буча, буча, буча, чака, чака, чака!
Лісами, ярами гребу за грибами, Гребу за грибами ярами, горбами. У лісі блукаю, щось під ногами шукаю. Що знаходжу - беру, що беру, те з'їдаю. Озирнуся довкола, душа розіллється. Відчуваю, як серце в грудях радісно б'ється. Побіжу до води, пошукаю сліди Людей, що до мене ходили сюди,
Де Буча, буча, буча, чака, чака, чака!
Релаксація.
Швидко покліпати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 раз.
На оцінку можна запропонувати слідуючу Практичну роботу.
Практична робота Тема: Редагування тексту.
Мета: відпрацювати навички введення тексту, переміщення по тексту, виділення, переміщення фрагмента.
Завдання 1. 1. Відкрити файл (який містить помилки у тексті) у вказаному вчителем місці. Я навччаююся в впрофільььнооомуу клааси й усспіііішнооо вивчаааюю основи ррроботти з оопераццційною ссисттемою MMiicrrosssoft Wiinddddowwsss/ 2. Приберіть зайві символи в тексті.
Завдання 2. 1. Використовуючи технологію Drag and Drop (взяти і тягти) складіть текст, для чого на місце ??? помістіть відповідну фразу із можливих варіантів. Земля багата —???. На чорній землі білий хліб ???. ??? свині не товариш. Вдача собача, ??? Свій розум май і ??? Вік живи — ??? Можливі варіанти: людей питай., натура вовча., Гусь, народ багатий, родить, вік учись.
IV. Перевірити ПР та виставити оцінки.
V. Підсумок уроку. Проаналізувати типові помилки допущені при виконанні ПР.
VI. Домашнє завдання: Повторити конспект. 1. Творче завдання: придумати практичне завдання на застосування вивченого, подібне до тих які робили у класі.
Надіслано вчителем інформатики Назарук Тетяною Миколаївною.
Підручники по всім предметам скачати, розробка планів уроків для вчителів, Інформатика для 6 класу онлайн
Предмети > Інформатика > Інформатика 6 клас > Редагування тексту > Редагування тексту. Практикуми, лабораторні, кейси
|