Гіпермаркет Знань>>Хімія>>Хімія 7 клас>> Практичні роботи: 3. Добування кисню в лабораторії та вивчення його властивостей
Склади прилад, як показано на мал. 79, і перевір його на герметичність (мал. 80). У суху пробірку всип приблизно на 1/4 її місткості калій перманганат КМnО4 і поклади біля отвору пробірки пухкий жмутик вати.
Мал. 79, 80. Прилад для добування кисню в лабораторії та його перевірка на герметичність. Закрий пробірку пробкою з газовідвідною трубкою. Закріпи пробірку в тримачі штатива так, щоб кінець газовідвідної трубки майже торкався дна стакана чи циліндра, в якому збиратиметься кисень. Прогрій спочатку всю пробірку, а потім тільки ту частину, де міститься калій перманганат. Починай нагрівати пробірку з дна, потім переміщуй полум'я під ту частину, де калій перманганат ще не розклався. Досліди його властивості. Повноту заповнення стакана (циліндра) киснем перевіряй тліючою скіпкою. Як тільки посудина наповниться киснем, накрий її картоном або скляною пластинкою. Напиши рівняння реакцій: а) розкладу калій перманганату під дією нагрівання; б) взаємодії вуглецю з киснем (спалахування тліючої скіпки).
Подумай і спробуй відповісти (усно): 1. З якою метою біля пробки треба класти пухкий жмутик вати? 2. Чому вата не повинна торкатися калій перманганату? 3. На якій властивості кисню ґрунтується спосіб збирання його методом витіснення повітря? 4. Пригадай, який ти знаєш іще спосіб збирання кисню? Яку властивість кисню він засвідчує? 5. Якого типу реакція лежить в основі добування кисню в лабораторії? 6. Зроби висновок про фізичні й хімічні властивості кисню.
Хімія 7. Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. Н. М. Буринська
Планування уроків з хімії , відповіді на тести, завдання та відповіді по класам , домашнє завадання та робота з хімії 7 класу
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|