KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація до теми: Глобалізація як явище кінця ХХ ст.: об’єктивні причини та наслідки

Презентація уроку до предмету Економіка, 11 клас
Тема: Глобалізація як явище кінця ХХ ст.: об’єктивні причини та наслідки

World-Economy1 (13).jpg


Глобалізація — це процес всесвітньої економічної, політичної та культурної інтеграції та уніфікації.
Глобалізація – тривалий процес інтеграції національних економік світу з метою розв’язання глобальних проблем людства.Інтегрaція (від лат. integrum - ціле, integratio - відновлення) — 1)Це процес об'єднання будь-яких елементів (частин) в одне ціле. Процес взаємозближення і утворення взаємозв'язків; 2)згуртування, об'єднання політичних, економічних, державних і громадських структур в рамках регіону, країни, світу. Уніфікація (від. лат. unus - один, лат. facio - роблю; об'єднання) - приведення до одноманітності, до єдиної форми або системи. Глобалізація – це процес накопичення структурних зрушень та поетапного формування органічно цілісного, взаємопов’язаного та взаємозалежного всесвітнього господарства, окремі ланки якого органічно поєднані фінансово-економічними, виробничо-технічними, інформаційними та іншими зв’язками.
Тобто глобалізація – це вищий етап  інтернаціоналізації всіх факторів виробництва, коли система міжнародних відносин охоплює всі національні економіки, змінюючи економічну цілісність світу.Слово запозичене з англійської мови та походить від лат. globus — куля, земна куля, глобус.
Від цього слова було утворено прикметник «глобальний» англ. global — той, який має відношення до земної кулі: світовий, планетарний. Від слова global було утворено дієслово globalize — перетворювати певне явище на глобальне, «глобалізувати», — а також іменник globalization — перетворення певного явища на світове, на таке, яке стосується всієї земної кулі.

Спочатку ці слова почали вживатися у суспільних науках але в 1961 слово globalization уперше зафіксовано в англомовному словнику. В 1983 році Теодор Левітт (англ. Theodore Levitt), професор Гарвардської школи бізнесу опублікував статтю «Глобалізація ринків», тому сучасну популярність і широкий вжиток терміну часто приписують йому.

Cкачати презентацію можна клікнувши на текст   Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 11 клас > Глобалізація як явище кінця ХХ ст.: об’єктивні причини та наслідки > Глобалізація як явище кінця ХХ ст.: об’єктивні причини та наслідки. Презентація уроку