KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація на тему: Доходи

Презентація уроку до предмету Економіка, 10 клас

Тема:«Доходи в ринковій економіці.»

2-babos.jpg
Що таке доходи?

Доход — це певна кількість засобів в грошовій, або натуральній формі, що одержується в результаті підприємницької, або будь-якої іншої діяльності

При створені доходу вироблена продукція реалізується на ринку і перетворюється в грошову виручку. Після вилучення з неї вартості спожитих засобів виробництва залишається грошовий (валовий) доход, який належить розподілити. 

1-mewok.jpg



Рента властива передусім сільському господарству, де у процесі виробництва беруть участь природні процеси і біологічні фактори.
3-pole-pw.jpg
 
У сільському господарстві розрізняють три види ренти: диференціальну, абсолютну, монопольну.

Диференціальна рента має такі природні та економічні умови утворення та існування , як:

1. наявність товарне—грошових відносин, що створюють необхідну економічну умову перетворення додаткового продукту, який створюється на кращих землях, у диференціальну ренту

2. обмеженість землі і виникнення у зв'язку з цим необхідності залучати у господарський оборот також ділянки землі, відносно гірші за родючістю і місцезнаходженням

3. відмінності у природній родючості землі, а також місцезнаходження земельних ділянок по відношенню до місць реалізації продукції

4. особливості дії закону вартості у сільському господарстві


Абсолютна рента

При аналізі другого виду ренти – абсолютної ренти –треба виходити із того, що при обмеженості земельних ресурсів і гірші землі не будуть надаватися в користування безкоштовно; вони теж повинні приносити доход володарю землі.

Причиною її є монополія на приватну власність на землю, яка закріплює високу норму прибутку в сільському господарстві понад середню норму прибутку.

Монопольна рента — надприбуток, який утворюється у результаті різниш між монопольною ціною та вартістю рідкісних продуктів.

4-4yvaki.jpg


5-strelka.jpg
Заробітна плата


Більшість економістів розглядає заробітну плату, або ставку заробітної плати, як ціну, що виплачується за
використання праці. К.Маркс вважав, що хоча заробітна плата на поверхні капіталістичних відносин виступає як плата за працю, але насправді вона є перетвореною формою вартості і ціни товару робоча сила.

Форми заробітної плати

Погодинна

це оплата праці, або вартості і ціни робочої сили за її функціонування протягом певного робочого часу.

Відрядна

форма оплати праці проводиться за нормами і розцінками, встановленими відповідно до розряду виконуваних робіт.
6-dollar.jpg
7-bablopobedit.jpg
Держава і оплата праці


Відповідно до Закону України «Про оплату праці» держава регламентує основні правила діяльності економічних суб'єктів на ринку праці. Це стосується насамперед порядку укладання колективних договорів і домовленостей, що відображають відносини роботодавців і найманих працівників. Як правило, у таких колективних угодах передбачаються норми й зобов'язання щодо умов і оплати праці, тривалості робочого часу й охорони праці, трудові пільги, соціальне обслуговування працівників, соціальне забезпечення і медичне страхування працівників, контроль за виконанням колективного договору та порядок його перегляду.
8-4eloveki.jpg
Номінальна та реальна заробітні плати


Номінальна

це сума грошей, отриманих за годину, день, тиждень, місяць.

Реальна

це кількість товарів і послуг, які можна придбати за номінальну заробітну плату при існуючому рівні цін після вирахування податків. Позичковий процент

Це дохід, який одержує власник грошей за те, що надає їх для користування функціонуючим підприємствам або окремим особам.
9-denejvesu.jpg

Гроші самі по собі не можуть виробляти товари та послуги. За гроші підприємець купує засоби виробництва, завдяки яким виробляється товар.
Ставка позичкового процента

Ставка позичкового процента — це ціна, що сплачується за використання грошей. Слід розрізняти номінальну та реальну ставку позичкового проценту.

Номінальна ставка - це кількісний вираз процентної ставки у відповідності із поточним курсом грошової одиниці.

Реальна ставка — це номінальна ставка за мінусом рівня інфляції.
10-baaaaaaaabosss.jpg
Бухгалтерський та економічний прибутки

З позиції бухгалтерів прибуток — це те, що залишається від загальної виручки підприємства після оплати вартості матеріалів, капіталу і праці, використаних даним підприємством.

Економічний прибуток- це те, що залишається підприємству після відрахування всіх витрат — явних і прихованих..

11-baaaaaaaabosssSS.jpg


Функції прибутку…

Прибуток виконує у ринковій економіці такі функції:

джерела розвитку

стимулу виробництва

орієнтира розподілу ресурсів


Cкачати презентацію уроку можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши MS PowerPoint


Надіслано вчителем міжнародного ліцею „Гранд” Биковим Д.А.

Предмети > Економіка > Економіка 10 клас > Доходи в ринковій економіці. > Доходи в ринковій економіці. Презентація уроку