KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація уроку: Оцінка фінансових результатів діяльності підприємства...

Презентація уроку до предмету Економіка, 11 клас
Тема: «Оцінка фінансових результатів діяльності підприємства: прибутковість капіталовкладень та рентабельність»


Результати підприємства з позицій їх вартісної оцінки характеризують економічний ефект господарювання підприємства. Моделі оцінок результатів підприємства інколи не враховують галузевих особливостей об'єктів аналізу, ігнорують чинники різних вагових оцінок впливу окремих показників на загальні результати аналізу, тому часто не визначають об'єктивних причин збільшення (зменшення) результатів підприємства.

Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства:
-Аналіз складу і динаміки балансового прибутку.
-Аналіз прибутку від реалізації та факторів, які на нього вплинули.
-Аналіз рентабельності.
- Аналіз розподілу та використання прибутку.
-Аналіз розрахунків з бюджетом та позабюджетними платежами.
-Аналіз формування та використання фондів економічного     стимулювання.
-Методика підрахунку резервів збільшення суми прибутку та підвищення рентабельності підприємства.
-Методика факторного аналізу прибутку за системою "директ-костінг".

Аналіз прибутку від реалізації продукції та факторів, які на нього вплинули


Основну частину прибутку підприємство отримує від реалізації продукції та послуг. У процесі аналізу вивчають динаміку виконання плану прибутку від реалізації продукції і визначають фактори зміни його суми.

Аналіз виконання плану прибутку від реалізації продукції необхідно розпочати з перевірки обгрунтованості планових показників собівартості та прибутку, випуску та реалізації продукції. Це дасть можливість встановити причини відхилень фактичного прибутку від реалізації від планового. Для цього складають баланс ТП та її собівартості.

Аналіз складу і динаміки балансового прибутку


Балансовий прибуток включає в себе результати від реалізації продукції, робіт та послуг, від іншої реалізації, доходи та витрати від позареалізаційних операцій.

Враховуючи неоднорідний якісний склад балансового прибутку, аналіз розпочинається з порівняння його фактичної суми з планом та минулим роком за основними його складовими частинами. Це дозволяє дати загальну оцінку діяльності підприємства.

152-balansov-pri.jpg

Аналіз рентабельності

Рентабельність – це показник, який характеризує рівень прибутковості. На практиці застосовуються різні показники рентабельності.

[[Image:153-rentabel.jpg|center|637x501px|153-rentabel.jpg

Аналіз розподілу і використання прибутку

Після сплати податків прибуток розподіляється так: одна частина використовується на розширене виробництво, інша – на матеріальне заохочення робітників. Створюється також резервний фонд.

Для підвищення ефективності виробництва дуже важливо, аби при розподілі прибутку було досягнуто оптимальності у задоволенні інтересів держави та робітників.

У процесі аналізу необхідно вивчити виконання плану по розподілу та використанню прибутку, для того фактичні дані про виконання прибутку за всіма напрямами порівнюються з даними плану та з’ясовуються причини відхилення від плану за кожним напрямом використання прибутку.

Аналіз розрахунків з бюджетом та позабюджетних платежів

Підприємства розраховуються з бюджетом по податку на прибуток, ПДВ, АЗ і т.д., сплачує внески до фонду сприяння зайнятості тощо.

Джерелами інформації є ф.№2, планові розрахунки, дані аналітичного обліку тощо.

При аналізі необхідно проаналізувати склад і структуру всіх податків, внесків до бюджету.

Аналіз формування та використання фондів економічного стимулювання

Фонди економічного стимулювання (ФЕС) – важливий економічний важіль посилення зацікавленості робітників у підвищенні ефективності виробництва.

У процесі аналізу вивчається структура фондів, визначаються причини відхилень від плану.

Методика підрахунку резервів збільшення суми прибутку та підвищення рентабельності підприємства

Резерви збільшення суми прибутку визначаються за кожним видом товарної продукції. Основними їх джерелами є збільшення обсягу реалізації продукції, зниження її собівартості, підвищення якості продукції тощо.

154-reservi.jpg

Методика факторного аналізу прибутку за системою “директ-костінг”

Аналіз прибутку за системою “директ-костінг” базується на поділі всіх затрат на змінні та постійні та на категорії маржинального доходу. Ця методика широко застосовується у країнах з розвинутими ринковими відносинами і дозволяє більш вірно обчислювати вплив факторів на зміну суми прибутку, так як вона враховує взаємозв'язок обсягу виробництва (продаж), собівартості та прибутку.



Cкачати повну презентацію уроку можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши MS PowerPoint


Надіслано вчителем міжнародного ліцею „Гранд” Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 11 клас > Оцінка фінансових результатів діяльності підприємства: прибутковість капіталовкладень та рентабельність > Оцінка фінансових результатів діяльності підприємства: прибутковість капіталовкладень та рентабельність. Презентація уроку