KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація уроку: Як правильно оформити замовлення на роботу або послугу

Презентація уроку до предмету Економіка, 9 клас
Тема: «Як правильно оформити замовлення на роботу або послугу»

Побутові послуги

Вимоги до побутового обслуговування населення встановлені Правилами побутового обслуговування, а також цілим рядом інших законодавчих і нормативно-правових актів. Приведемо основні визначення, які знадобляться нам надалі.

Пунктом 2 Правил побутового обслуговування визначено, що:

  • побутове обслуговування населення - це організована діяльність суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язана з наданням побутових послуг;
  • побутова послуга - це вид діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язана з задоволенням конкретної побутової потреби індивідуального замовника.
  • замовники - це особи, яким надаються побутові послуги;
  • виконавці - це суб’єкти підприємницької діяльності (юридичні особи, незалежно від форми власності і фізичні особи), які надають побутові послуги.


Види побутових послуг

Види продукції і послуг у сфері побутового обслуговування населення приведені в галузевому класифікаторі ГК 201-01-2001, що містить їх єдину класифікацію. В даному документі побутові послуги класифікуються за наступною схемою:

ХХ - загальний код "Послуги і продукція в сфері побутового обслуговування" (прийнятий 01)
ХХХ - група послуг /продукції/ 
ХХ - вид послуги /продукції/

Наприклад, "Послуги з дрібного ремонту верху взуття" мають кодове позначення 01.011.01 (відносяться до групи 01.011.00 "Послуги з ремонту взуття").

Атестація

Відповідно до Положення про порядок присвоєння категорій, новостворені і діючі суб’єкти господарської діяльності, які надають побутові послуги, підлягають обов’язковій атестації. За результатами атестації їм присвоюється відповідна категорія: вища, перша чи друга.

Патентування

Діяльність з надання побутових послуг підлягає патентуванню відповідно до Закону про патентування. Однак, не всяка діяльність, пов’язана з побутовими послугами, вимагає придбання патенту. Патент необхідний лише в тому випадку, якщо суб’єкт підприємництва здійснює ті види послуг, які включені в Перелік побутових послуг, що підлягають патентуванню.


Необхідно пам’ятати, що:

1) якщо виконавець має структурні (відособлені) підрозділи, то торговий патент здобувається окремо для кожного такого підрозділу;

2) патентування побутових послуг не ставиться в залежність від форми розрахунків із замовниками, тобто торговий патент необхідний як у випадку готівкових, так і безготівкових розрахунків. Звертаємо увагу на те, що суб’єкти підприємницької діяльності - платники єдиного податку звільнені від плати за торговий патент (ст. 6 Указу № 746).

Ліцензування

Надання деяких видів побутових послуг може здійснюватися тільки після одержання спеціального дозволу - ліцензії.

Розміщення об’єкта побутового обслуговування

Незважаючи на те, що Закон про систему оподатковування визначає відповідний обов’язковий платіж як збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі і сфери послуг, Декрет про місцеві податки і збори як об’єкт для даного збору встановлює видачу дозволу тільки за розміщення об’єктів торгівлі. Таким чином, суб’єкти господарювання, які надають побутові послуги, цей збір сплачувати не повинні. Це підтверджує Держкомпідприємництва в листі від 30.10.2002 р. N 2-222/5812, у якому відзначається, що Декретом про місцеві податки і збори не передбачено стягування такого збору, як збір за розміщення об’єкта сфери послуг.

Цінове регулювання

Виконавці самостійно встановлюють рівень цін на побутові послуги при їх формуванні по відношенню до більшості видів послуг.

Винятком є тільки ритуальні послуги, тарифи на які згідно з постановою № 1548 регулюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Види послуг, що підлягають патентуванню:

1. Пошиття тентів, чохлів, штор, драпірувань;
2. Ремонт радіотелевізійної, аудіо - і відеоапаратури (крім структурних підрозділів, розташованих у сільській місцевості);
3. Заміна елементів живлення;
4. Ремонт і виготовлення ювелірних виробів;
5. Ремонт і виготовлення металовиробів;
6. Ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів, що належать громадянам;
7. Ремонт і будівництво індивідуального житла (квартир), садових будиночків, гаражів;
8. Перукарські послуги (тільки на території міст Києва і Севастополя, обласних центрів);
9. Прокат аудіо -, відеокасет CD-дисків;
10. Прокат автотранспортних засобів;
11. Прокат весільного вбрання й одягу для урочистих подій;
12. Послуги ломбардів;
13. Фотопослуги і послуги фотокінолабораторій;
14. Послуги аудіо -, відеозапису.

ПАТЕНТ

279-patent.jpg



Cкачати повну презентацію уроку можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши MS PowerPoint


Надіслано вчителем міжнародного ліцею „Гранд” Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 9 клас > Як правильно оформити замовлення на роботу або послугу > Як правильно оформити замовлення на роботу або послугу. презентація уроку