KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 2 до теми: Корисність товарів

 Презентація уроку до предметуЕкономіка, 3 клас
Тема: Корисність товарів
В сучасних умовах швидких темпів розвитку ринкової економіки перед нашою країною постало чимало важливих питань, які потребують якнайшвидшого вирішення.
Серед них можна виділити низку, пов’язаних із проблемами споживання.
Це і задоволення споживчих потреб, і дослідження мотивації споживача, і встановлення оптимальних цін на всі види продукції. Все це не раз досліджувалося українськими та іноземними економістами і соціологами.
Pokupka (6).jpg
Окремими питаннями стоять поняття корисності товару та рівноваги споживача.
Товар - це продукт праці, який виробляється для обміну шляхом купівлі-продажу. Кожний товар має дві властивості: по-перше, задовольняє певну потребу людини, по-друге, здатний обмінюватись на інші блага в певних пропорціях. Тобто йому властиві споживна вартість і вартість.
Товаром може бути як матеріальне, так і нематеріальне благо, в тому числі й послуга.
Споживча поведінка - це процес формування попиту споживачів на різноманітні товари та послуги з урахуванням їх доходів та особистих уподобань.

На ринку споживач стикається з безліччю товарів і послуг, з яких він повинен сформувати свій «споживчий кошик», тобто набір товарів, які мають для нього певної корисністю.
Споживач - цілком розумна людина, яка намагається так розпорядитися своїм грошовим доходом, щоб отримати максимальну сукупну корисність. Він не може купити все, що йому хочеться, оскільки грошовий дохід обмежений, а товари, які він збирається придбати, мають певну ціну. Тому споживач повинен вибирати між різними товарами, щоб при обмеженому грошовому доході отримати в своє розпорядження найбільш кращий, з його точки зору, набір товарів і послуг.

Теорія корисності передбачає, що ціна, яку готовий заплатити покупець на ринку за товар, є категорією суб'єктивною.

Корисність – це спроможність товару задовольняти потреби, бажання, смаки і вподобання споживача.

Корисність товару - це задоволення, яке отримують від споживання. Не можна ототожнювати корисність і користь, тобто функціональну придатність. Так, картини відомих художників можуть не приносити користі з практичної точки зору, але мають величезну корисність для любителів живопису.

Здатність задовольнити будь-які потреби людини є КОРИСНІСТЮ товарів.Корисність для кожного споживача різна (індивідуальна).Кожний з товарів корисний по-своєму, тому що одне не замінює інше.

Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint

 

Надіслано Биковим Д.Я.,вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
Предмети > Економіка > Економіка, 3 клас > Корисність товарів > Корисність товарів. презентація уроку