KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 3 до теми: Потреби i задоволення потреб

Презентація до уроку з предмету Економіка 5 клас
Тема:Потреби i задоволення потреб 

Потреба - внутрішній стан психологічного чи функціонального відчуття недостатності чогось, виявляється залежно від ситуаційних чинників. Яскравим прикладом може служити спрага - гостре відчуття потреби у воді, що виникає при збіднінні нею організму або при перевищенні в крові нормальної концентрації мінеральних і органічних речовин. Будучи внутрішніми збудниками активності, потреби проявляються по-різному залежно від ситуації. Наявність незадоволених потреб у людини пов'язують з напругою і дискомфортом, невідповідністю внутрішнього (бажаного) і зовнішнього (реального), які є побудниками і мотивацією активності.

Основні терміни пов'язані з потребами:</u

  • Засобами задоволення людських потреб є блага .
  • Ступенем задоволення певних потреб людини є добробут .
  • Сукупність дій, спрямованих на оптимальне задоволення духовних і матеріальних потреб людини становить життєзабезпечення.
  • Задоволення матеріальних потреб в їжі, одязі, житло, здоров'я служить побут .
  • Первинним емоційним проявом потреби людини є потяг.
  • Соціальним процесом скорочення або позбавлення можливостей задоволення основних життєвих потреб окремих людей чи груп є депривація.

<u>Особливості потреб людини
Оскільки процес задоволення потреб виступає як цілеспрямована діяльність, потреби є джерелом активності особистості. Усвідомлюючи мету суб'єктивно як потребу, людина переконується, що задоволення останньої можливе лише через досягнення мети. Це дозволяє йому співвіднести свої суб'єктивні уявлення про потреби з її об'єктивним змістом, відшукуючи засоби оволодіння метою як об'єктом.
Потреби виявляються в мотивах, потягах, бажаннях та інше, що спонукають людину до діяльності і стають формою прояву потреби. Якщо в потребі діяльність по суті залежна від її предметно-суспільного змісту, то в мотивах ця залежність проявляється як власна активність суб'єкта. Тому розкриваємая в поведінці особистості система мотивів багатша ознаками і більш рухлива, ніж потреба.

Market (3).jpg


У міру задоволення одних потреб у людини виникають інші потреби, це дозволяє економістам стверджувати, що загалом потреби безмежні
Наявність потреби супроводжується емоціями: спочатку, у міру посилення потреби - негативними, а потім - в разі її задоволення - позитивними.
Потреби визначають вибірковість сприйняття світу, фіксуючи увагу людини переважно на тих об'єктах, які мають здатність вгамовувати потреби.
На фізіологічному рівні потреби виражаються як стійкі осередки збудження відповідних нервових центрів.

Кількість потреб зростає в процесі філогенезу і онтогенезу. Так, число потреб зростає в еволюційному ряду: рослини - примітивні тварини - високорозвинені тварини – людина
Кількість потреб зростає також в онтогенетичному ряду: новонароджений - немовля - дошкільник - школяр - доросла людина.
При розгляді зв'язку потреб з діяльністю потрібно відразу ж виділити два етапи в житті кожної потреби: період до першої зустрічі з предметом, що задовольняє потребу, і період після цієї зустрічі.

На першому етапі потреба, як правило, не явлена ​​суб'єкту: він може відчувати стан якоїсь напруги, незадоволеності, але не знати, чим це викликано. З боку поведінки потребностное стан виражається в занепокоєнні, пошуку, переборі різних предметів.


Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint
Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»

 

Предмети > Економіка > Економіка 5 клас > Потреби i задоволення потреб > Потреби i задоволення потреб.презентація уроку