KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 4 до теми "Право на вибір. Суть права на вибір"

Гіпермаркет Знань>>Економіка >>Економіка 9 клас>> Економіка: Право на вибір. Суть права на вибір.

Презентація до предмету Економіка 9 клас.

Тема «Право на вибір. Суть права на вибір».

Розгляд теми: Право на вибір. Суть права на вибір.

1085 b.jpg

Стаття 42 Основного Закону України - Конституції проголошує:
«Держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів».
15 березня 1962 року президент США Джон Кеннеді, виступаючи із зверненням до Конгресу та об`єднань споживачів, вперше проголосив права споживачів:

  • Право на безпеку
  • Право на інформацію
  • Право на вибір
  • Право бути почутимВ подальшому права споживачів були розширені та визнані в інших країнах. За ініціативою Всесвітньої організації союзів споживачів до переліку прав споживача було додано:

  • Право на задоволення базових потреб
  • Право на компенсацію
  • Право на споживчу освіту
  • Право на здорове довкілля


Головним законом, що регулює питання прав споживачів є Закон України “Про захист прав споживачів”.
Зокрема, в цьому законі зазначається:
“Споживач має право на вільний вибір  продукції  у зручний для нього час з урахуванням режиму роботи продавця (виконавця). Продавець (виконавець)     зобов'язаний    всіляко    сприяти споживачеві у вільному виборі продукції”.
Право споживача на вибір - одне з основних прав. Саме це право і можливість його реалізації визначають суверенітет споживача в ринкових відносинах
Право на вибір означає, що споживач має право вибирати ті  товари чи послуги, віддавати перевагу тому  виробнику чи продавцю, що його влаштовують.

Проблема вибору завжди стоїть перед людиною вже тому, що бажання його безмежні, а можливості обмежені. Роблячи свій вибір у придбанні товару, споживач, насамперед, керується його корисністю для себе.
Правильний вибір споживач може зробити, тільки розташовуючи повною, доступною і достовірною інформацією про виробника, продавця, виконавця послуги , і чітко визначивши пріоритетність своїх потреб. За старих часів дефіциту нам часто нав'язували зовсім непотрібний товар у так званих “наборах”, комплектуючи їх одночасно з дефіцитних товарів і товарів, що не користуються попитом.

Перейти до презентації можна клікнувши на текст "Скачати презентацію" і встановивши Microsoft PowerPoint

Надіслано учителем економіки Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.


Повний перелік тем по класам, календарний план згідно шкільної програми з економіки онлайн, відеоматеріал з економіки для 9 класу скачати

Предмети > Економіка > Економіка 9 клас > Право на вибір. Суть права на вибір > Право на вибір. Суть права на вибір. Презентація уроку