Презентація до теми до предмету Етика 8 клас Тема: Ділова етика
Широкомасштабна економічна діяльність не може успішно здійснюватись за відсутності деяких загальних етичних норм. Тобто повинна існувати загальноприйнята «угода» відносно того, яка ділова поведінка є допустимою, а яка — ні. Деякі з цих загальних норм виділити дуже легко: вони записані у вигляді законів і нормативів. Інші ж явно не записані, проте чітко усвідомлюються та виконуються більшістю членів суспільства. Сукупність цих формальних і неформальних норм складає предмет етики. Поведінка, що не відповідає встановленим стандартам, вважається неетичною.
Ділова етика — це:
- етика ведення переговорів із партнерами;
- етика ведення документації;
- використання етичних прийомів конкуренції.
Ділову етику прийнято вважати єдиною для бізнесменів різних країн.
Діловий етикет – це певні норми, що регламентують:
- стиль роботи,
- манеру спілкування між фірмами,
- зовнішній вигляд бізнесменів,
- послідовність і манеру ведення переговорів і так далі.
Діловий етикет формується під впливом традицій і певних сформованих історичних умов конкретної країни. Існує три складні інструменти управління, що були вироблені багатовіковою історією людства:
1. Ієрархія, побудована на відношенні «влада-підпорядкування», тобто тиск на людину зверху, що ґрунтується на примусовості.
2. Моральні цінності, вироблені й визнані суспільством. Соціальні норми, установки, ритуали, що змушують людину поводитися так, а не інакше.
3. Ринок — рівноправні стосунки, що ґрунтуються на купівлі-продажу продукції й послуг, рівновага інтересів продавця й покупця. Етичні проблеми в бізнесі найгостріше виявляються в зіткненні двох показників діяльності однієї фірми:
— економічні показники (витрати, доходи, прибуток);
— показники соціальної відповідальності, тобто ті зобов'язання, що фірма повинна виконувати не тільки перед своїми працівниками, але й перед суспільством. До неетичних дій як керівників, так і працівників корпорацій з явними порушеннями закону належать фальсифікація документів, що відправляються службам державного регулювання, присвоєння коштів, масовий обман споживачів, конкурентна боротьба з використанням «брудних» прийомів і багато чого іншого.
Ділова культура Сходу японська ділова культура визначається в першу чергу колективізмом, який заснований на традиційній общинній свідомості, ототожнення працівниками себе з фірмою. китайці звичайно чітко розмежовують окремі етапи переговорного процесу: початкове уточнення позицій, їх обговорення, заключний етап. в ділових відносинах з арабами необхідно пам’ятати про обов’язкове додержання ісламських традицій. Для арабів одним з важливих елементів на переговорах є встановлення довіри між партнерами.
Скачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
Предмети > Етика > Етика 8 клас > Ділова етика > Ділова етика. презентація уроку
|