KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 4 до теми Ринок. Види ринку

Презентація до предмету Економіка 4 клас
Тема: Ринок. Види ринку

Ринок — місце взаємодії продавців та покупців для визначення ціни та необхідної кількості товару.

Eronomika (25).jpg
Походження цього слова пов'язують з німецьким Словом «Ring», що означає кільце, оскільки центр середньовічного міста являв собою площу з будинком магістрату (ратушею) в центрі та будинками довкола (кільцем).

При розгляді структурної організації ринку визначальне значення має кількість виробників (продавців) і кількість споживачів (покупців), що беруть участь у процесі обміну загального еквівалента вартості (грошей) на якийсь товар.

Ця кількість виробників і споживачів, характер і структура відношень між ними визначають  взаємодію попиту і пропозиції.

При цьому ринки приймають самі різні форми. Найближча автозаправна станція, закусочна, магазин грамплатівок, пришляховий ларьок фермера - усе це звичайні ринки.

Нью-Йоркская фондова біржа і Чикагська зернова біржа - це уже високорозвинені ринки, на яких покупці і продавці відповідно акцій, облігацій і сільськогосподарської продукції з усього світу встановлюють контакт один з одним.

Кожен із цих ринків, у свою чергу, можна розділити на складові елементи.

Так ринок засобів виробництва включає ринок землі, верстатів, кормів, газу і т. д.; ринок інформації - ринки науково-технічних розробок, ноу-хау, патентів і ін.; фінансовий ринок - ринки цінних паперів, банківських позичок і інших кредитних ресурсів.

Ключовим  поняттям, що виражає сутність ринкових відносин є поняття конкуренції (competition).

 Конкуренція - це центр ваги всієї системи ринкового господарства, тип взаємовідносин між виробниками з приводу встановлення цін і обсягів пропозиції товарів на ринку.
 Аналогічно визначається конкуренція між споживачами як взаємовідносини з приводу формування цін і обсягу попиту на ринку.

Конкурентна боротьба - це динамічний процес, що прискорює розвиток. Він служить кращому забезпеченню ринку товарами.
Eronomika (27).jpg
Засоби конкурентної боротьби для поліпшення позицій на ринку: якість виробів, ціну, сервісне обслуговування, асортимент, умови постачань і платежів, інформацію через рекламу.

За Смітом сутність конкурентної поведінки виробників складало "чесне"- без змови суперництво виробників за допомогою, як правило, цінового тиску на конкурентів.

Не суперництво у встановленні ціни, а відсутність можливості впливати на ціну , є ключовим моментом у сучасному трактуванні поняття конкуренції.

Скачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint
Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"


Предмети > Економіка > Економіка 4 клас > Ринок. Види ринку > Ринок. Види ринку. презентація уроку