KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 5 до теми: Роль грошей у житті держави і споживача

Презентація до уроку з предмету Економіка 9 клас
Тема: Роль грошей у житті держави і споживача. З історії грошей

Гроші — особливий товар, що є загальною еквівалентною формою вартості інших товарів. Гроші виконують функції мірила вартості та засобу обігу. Крім того, вони є засобами нагромадження та платежу.
Baks (15).jpg

Існує 5 основних функцій грошей:
Міра вартості. Саме за допомогою грошей ми можемо зрозуміти, чим цінність (вартість) одного товару відрізняється від іншого.
Кошти обігу. Гроші виступають у ролі посередника між одною людиною (організацією), що хоче щось купити, і іншою людиною (організацією), що хоче щось продати.
Кошти платежу. Завдяки цій функції грошей товари можна купувати з розстрочкою, тобто в кредит.
Кошти нагромадження. Гроші застосовуються для створення запасу багатства як людини, так і організації й країни в цілому.
 Світові гроші. Деякі види грошей мають здатність виходити за межі  держави й вільно обертатися в інших країнах.
Взагалі, першими грошима були зовсім не гроші у прийнятому на сьогодні розумінні. Спочатку з'явився бартер (товарообмін). Він зародився ще в часи, коли існувала общинна влада.
Яскраво описує дану систему грошей  цитата зі спогадів європейського мандрівника Берні Камерона, який побував в XIX столітті в Африці.
Baks (22).jpg
«Забавно було бачити, як мені довелося платити плату за човен... Агент Сай ібн-габіба вимагав сплати слоновою кісткою, якої однак, у мене не було; тоді я довідався, що Магомет ібн-саліб має слонову кістку й бажає мати сукно; однак ця звістка принесла мені ще трохи користі, поки, нарешті, я не почув, що Магомет ібн-гааріб мав сукно й бажав мати дріт.
Це останнє в мене, по щастю, було, і, таким чином, я дав Магомету ібн-гаарібу необхідну кількість мідного дроту, він передав Магомету ібн-салібу сукно, а цей останній дав агентам Сай ібн-габіба необхідну слонову кістка; тоді тільки я одержав від останнього право користуватися човном».

Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint
Надіслано Биковим Д.Я.,вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"  

Предмети > Економіка > Економіка 9 клас > Роль грошей у житті держави і споживача. > Роль грошей у житті держави і споживача. Презентація уроку