KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 5 до теми "Попит та пропозиція на ринку"

Гіпермаркет Знань>>Економіка >>Економіка 4 клас>> Економіка: Попит та пропозиція на ринку

Презентація до предмету Економіка 4 клас.

Тема «Попит та пропозиція на ринку».

Розгляд теми: Попит та пропозиція на ринку.

Pokupka (3).jpg

Попит — представлена на ринку потреба в товарах, а пропозиція — кількість товару, який є на ринку або може бути доставлений на нього.Попит — це запит фактичного або потенційного покупця, споживача на придбання товару за наявних у нього коштів, що призначені для цієї покупки. Попит відображає, з одного боку, потребу покупця в деяких товарах або послугах, бажання придбати ці товари або послуги в певній кількості і, з іншого боку, можливість сплатити за покупку по цінах, що знаходяться в межах «доступного» діапазону.Нецінові фактори, які впливають на попит:рівень доходів у суспільстві;

  • розміри ринку;
  • мода, сезонність;
  • наявність товарів-субститутів (замінників);
  • інфляційні очікування.

Закон попиту— величина (об'єм) попиту зменшується у міру збільшення ціни товару. Тобто підвищення ціни викликає зниження величини попиту, зниження ж ціни викликає підвищення ціни попиту.Природа закону попиту не складна. Якщо у покупця є певна сума грошей на придбання даного товару, то він зможе купити тим менше товару, що більша ціна і навпаки.
Еластичним називається попит, що сформувався за умови, що зміна його об'єму (у %) перевищує відсотковий вираз зниження цін: Ed>1.
Якщо показники падіння цін і збільшення попиту виражені у відсотках, рівні, тобто зростання об'єму попиту лише компенсує зниження рівня цін, то еластичність попиту рівна одиниці: Ed=1.
У разі, коли ступінь пониження цін перевищує показник попиту на товари і послуги, попит нееластичний: Ed<1.
Реакція споживачів на зміну ціни товару може бути сильною, слабкою, нейтральною. Кожен з них породжує відповідний попит: еластичний, нееластичний, одиничний. Можливі варіанти, коли попит виявляється абсолютно еластичним або абсолютно нееластичним.

Перейти до презентації можна клікнувши на текст "Презентація" і встановивши Microsoft PowerPoint

Надіслано учителем економіки Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.А.


Шкільна бібліотека онлайн, підручники та книги по всім предметам, Економіка 4 клас скачати

Предмети > Економіка > Економіка 4 клас > Попит та пропозиція на ринку > Попит та пропозиція на ринку. Презентація уроку