KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 5 на тему: Безробіття, як наслідок порушення макрорівноваги


Презентація уроку до предмету Економіка, 11 клас
Тема «Безробіття, як наслідок порушення макрорівноваги»

Усі працездатні в країні, тобто люди визначеного законодавством віку, що мають відповідну кваліфікацію, поділяються на зайнятих (E — від англ. employment) та безробітних (U — від англ. unemployment).


Іноді можна почути або прочитати, що певна країна досягла високого рівня безробіття. Як визначається цей рівень?
Безробіття виникає тоді, коли пропозиція праці (трудових ресурсів) перевищує попит. Попит і пропозиція на ринку праці визначаються різними факторами. Знаючи основні фактори, які формують попит і пропозицію на працю, доцільно перейти до розгляду теорій, що пояснюють явище безробіття. Кожне з цих пояснень акцентує увагу на одному з факторів.

  • Безробіття виникає через надмірно високу заробітну плату.
  • Безробіття виникає через недостатній попит на товари та послуги.
  • Безробіття виникає через негнучкість ринку праці, а саме через його нездатність швидко реагувати на зміни у попиті на працю (трудові ресурси).
  • Безробіття виникає тому, що нагромадження капі талу створює передумови зростання технічної озброєності пращ відповідно, зменшується попит на робочу силу 

Econ1 (64).jpg

  Безробіття виникає через недостатній попит на товари та послуги. Це пояснення належить Дж. М. Кейнсу і представникам Стокгольмської школи, які шукали глибинні корені явища безробіття у сукупному попиті. Сукупний попит складається з елементів сукупних витрат, якими, як ми вже знаємо, є С (споживчі витрати), G (державні витрати), І (інвестиційні витрати) та X (витрати іноземців). Сукупна пропозиція тотожна валовому внутрішньому продукту (ВВП).
Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 11 клас > Безробіття, як наслідок порушення макрорівноваги > Безробіття, як наслідок порушення макрорівноваги. Презентація уроку