KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 5 уроку «Проблема вибору. Вміння вибирати.»

Презентація уроку до предмету Економіка, 5 клас
Тема «Проблема вибору. Вміння вибирати.»

У повсякденному житті постійно доводиться вибирати, вирішувати, як використати обмежені час і доходи. Піти в кіно, чи прочитати книгу? Вчитися далі, закінчивши університет, чи одразу йти працювати? В кожному з цих випадків вибір у світлі обмежених ресурсів вимагає від нас відмови від чогось, фактично, втрати можливості зробити щось інше.
Все в економіці випливає з цього центрального факту: оскільки ресурси обмежені, то потрібно дослідити, як суспільство вибирає для виробництва набір товарів і послуг, як різні товари виробляються, на них встановлюються ціни і хто має споживати товари, що виробляються.
Економічний вибір - вибір найкращого серед альтернативних варіантів, який дозволяє досягти максимального задоволення потреб за мінімум витрат.
Ekonnom (55).jpg
Людину оточує величезна кількість благ, які відповідають її потребам. Одночасно всіма благами не можна скористатися. Вони є взаємовиключними: час один і той же, обмежені ресурси. Людина завжди повинна розподіляти наявні в нього ресурси між різними благами, які вона хоче отримати. Способів витратити гроші безліч.

Блага — засоби задоволення людських потреб.
Блага розділяються:
а) за натуральними характеристиками —  на продукти і послуги;
б) за ступенем віддаленості від кінцевого споживання — на споживчі блага і ресурси;
в) за тривалістю використання —  на короткочасні і довготривалі;
г) за характером споживання — на приватні і суспільні.
ґ) за природою — на матеріальні і духовні.

Суть проблеми вибору полягає в тому, що якщо кожен виробничий ресурс, який використовується для задоволення різноманітних людських потреб, обмежений,то завжди існує можливість його альтернативного використання і пошуку найдоцільнішого поєднання із іншими ресурсами виробництва.
Економічний вибір так чи інакше здійснюють усі- від дитини до дорослого.


Cкачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано вчителем Міжнародного ліцею «Гранд» Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 5 клас > Проблема вибору. Вміння вибирати. > Проблема вибору. Вміння вибирати. Презентація уроку