KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 6 до теми: Види ресурсів

Презентація до уроку з предмету Економіка 5 клас
Тема:Види ресурсів

Cartinki (3).jpg
Ресурси (фактори) виробництва — це чинники, що використовуються для продукування благ. Дане поняття включає всі природні, людські, а також створені людиною ресурси, що використовуються у виробництві.
Природні ресурси - це елементи природи, які використовуються (або можуть бути використані) при даному рівні розвитку продуктивних сил для задоволення різноманітних потреб суспільства і суспільного виробництва.
Природна класифікація

  • геологічні (мінеральні - корисні копалини)
  • водні
  • грунтові;
  • рослинні;
  • тваринні;
  • кліматичні;
  • ресурси енергії природних процесів (сонячне вивчення, внутрішнє тепло Землі, енергія вітру і т.п.).

<u</u>Employee portal.jpg

Трудові ресурси – особливий і надзвичайно важливий вид економічних ресурсів, оцінка якого визначається чисельністю працівників, що мають певні професійні навички та знання і можуть використовувати їх у трудовому процесі. Планування і аналіз трудових ресурсів є одним з напрямків економічної роботи на підприємстві, мета якого – виявити підвищення ефективності виробництва за рахунок збільшення його обсягу при кращому використанні трудових ресурсів, що безпосередньо залежить від умов праці і розмірів заробітної плати.  Необхідною умовою ефективного виробництва є досягнення високого рівня продуктивності праці, економічна суть якої полягає у зменшення її кількості на виробництво одиниці продукції.

З огляду на сутність праці як на процес споживання робочої сили, матеріальних елементів, що вимагає деяких зусиль щодо їх раціонального поєднання, розрізняють три основні групи чинників продуктивності праці, а саме:
 —  матеріально-технічні чинники, що характеризують рівень розвитку, якість, ступінь використання засобів виробництва, передусім знарядь праці;
 —  соціально-економічні чинники, що характеризують склад робочої сили, її кваліфікацію, характер та умови праці, ставлення робітників до праці;
 —  організаційні чинники, що характеризують рівень організації праці, організації виробництва, управління виробництва.

Скачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
 

Предмети > Економіка > Економіка 5 клас > Види ресурсів > Види ресурсів презентація уроку