KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 7 до теми: Ринок. Види ринку

Презентація до предмету Економіка 4 клас
Тема: Ринок. Види ринку

Попит і пропозиція

Попит— це запит покупця на придбання товару.

Види попиту:

1. Негативний попит - велика частина населення недолюблює товар і згодна навіть на певні витрати, аби уникнути його. У людей негативний попит на щеплення, стоматологічні процедури та ін.

2.Відсутність попиту (нульовий попит) - цільові споживачі можуть бути не зацікавленими в товарі або байдужими до нього. Так, фермери можуть не зацікавитися новим агротехнічним прийомом, а студенти коледжу - вивченням іноземної мови.

3.Прихований попит (потенційний). Багато споживачів можуть мати сильне бажання, яке неможливо задовольнити за допомогою наявних на ринку товарів чи послуг. Існує великий прихований попит на нешкідливі сигарети, безпечні житлові мікрорайони і більш економічні автомобілі.

4. Падаючий попит.Рано чи пізно будь-яка організація зіткнеться з падінням попиту на один або кілька своїх товарів. Знижується відвідуваність церков, падає число охочих поступати в приватні коледжі.

5.Нерегулярний попит (коливний) - збут коливається на сезонній , щоденній і навіть погодинній основі. Велика частина громадського транспорту не завантажена під час денного затишшя і не справляється з перевезеннями в години пік. 

6. Надмірний попит - рівень попиту вище, ніж підприємства можуть або хочуть задовольнити.

7. Нераціональний попит (ірраціональний) - протидію попиту на товари , шкідливі для здоров'я, вимагає цілеспрямованих зусиль.

Проводяться кампанії проти поширення сигарет, спиртних напоїв, наркотичних засобів, вогнепальної зброї.Пропозиція — це  можливість і бажання продавця пропонувати свої товари для реалізації на ринку за певними цінами.Закон попиту — величина (об'єм) попиту зменшується у міру збільшення ціни товару.Закон пропозиції — величина (об'єм) пропозиції збільшується у міру збільшення ціни на товар.


Скачати презентацію можна клікнувши на текст Скачати презентацію і встановивши Microsoft PowerPoint
Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"


Предмети > Економіка > Економіка 4 клас > Ринок. Види ринку > Ринок. Види ринку. презентація уроку