KNOWLEDGE HYPERMARKET


Презентація 9 до теми: "Ринкова рівновага"

Гіпермаркет Знань>>Економіка >>Економіка 7 клас>> Економіка: Ринкова рівновага. Ціна ринкової рівноваги.

Презентація до предмету Економіка 7 клас.

Тема «Ринкова рівновага».

Розгляд теми: Ринкова рівновага. Ціна ринкової рівноваги.

Ціна -  грошове вираження вартості товару. Ціна товару формується на ринку, де стикаються інтереси покупців і продавців.
Ринкова рівновага - це стан ринку, за якого обсяги попиту та пропонування збігаються. Криві попиту і пропонування в точці кількісно-цінової рівноваги перетинаються.

Economica1 (43).jpg
Ціна рівноваги - це ринкова ціна (P*), за якої обсяг попиту дорівнює обсягу пропонування. Це ціна, яка задовольняє і продавців, і покупців, за цією ціною їхні інтереси співпадають. У точці рівноваги відсутні як дефіцит, так і надлишок товарів, отже, зникають чинники, які спричиняють зміну ціни.
Коли кон'юнктура ринку характеризується на графіці точкою Е (рівновага), що лежить на перетині кривих попиту і пропозиції. Тоді при даній кількості товару Q* максимальна ціна, за якої можуть собі дозволити придбати його покупці (ціна попиту PD), співпаде з ціною, мінімально прийнятною для продавців (ціна пропозиції PS), що і означатиме встановлення на даному ринку єдиної стійкої рівноважної ціни P*, за якої і продаватиметься й купуватиметься рівноважна кількість товару Q*.

Важливо відзначити, що при цьому ні у тієї, ні у іншої сторони не буде бажання змінити дану ситуацію: спад цін нижче рівноважної стане невигідно не тільки продавцям, але і покупцям, оскільки скоротить кількість пропонованого товару, а зростання ціни вище за рівноважний рівень не влаштує ні покупців, ні продавців, оскільки зменшить об'єм товару, що є об'єктом купівлі. Виходить, що при вказаних відхиленнях ціни від рівноважного значення в самій ринковій системі виникнуть сили, що повертатимуть її до первинного стану.
Якщо ціна відхиляється вгору від рівноважної, з'являється надлишок товарів у продавців, загострення конкуренції змушує їх знижувати рівень ціни до рівноважного, а якщо ціна опустилась нижче за рівноважну, то виникає дефіцит товарів і, користуючись конкуренцією серед покупців, продавці піднімають ціну . Отже, зміна ціни повертає ринок до попередньої рівноваги.
Надлишок пропозиції – ситуація, у якій величина пропозиції за існуючої ціни перевищує величину попиту.
Дефіцит пропозиції (надлишок попиту) – ситуація, у якій величина попиту за існуючої ціни перевищує величину пропозиції.
На більшості ринків першою ознакою появи нестачі є різке зменшення товарних запасів, тобто тих товарів, які уже вироблені і готові до продажу або споживання. Продавці (чи виробники) часто тримають певну кількість товарів у запасі, щоб оперативно реагувати на зміни попиту. При різкому зменшенні цих запасів їх власники, очевидно, намагатимуться повернути обсяг запасів до нормативного. Цієї мети вони можуть досягнути, нарощуючи випуск продукції, або, якщо вони є лише продавцями, збільшивши замовлення виробникам. Паралельно з цим вони збільшуватимуть ціну, бо знають, що покупці, очевидно, готові заплатити більше. У результаті цих дій відбуватиметься рух по кривій пропозиції вверх і вправо (ціна і обсяг пропозиції зростатимуть).
 Варто зазначити, що існують галузі, де створення товарних запасів неможливе. Це, зокрема, сфера послуг, а також виготовлення певних товарів на замовлення (будинки, спеціальні машини та обладнання, сувеніри). Продавці в цих галузях починають виробництво товару чи послуги лише після укладання відповідної угоди (усної або письмової) із споживачем. На таких ринках нестача набуває форми черги


Перейти до презентації можна клікнувши на текст "Презентація" і встановивши Microsoft PowerPoint

Надіслано учителем економіки Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.А.


Книги, підручники економіки скачати, конспект на допомогу вчителю та учням, навчатися онлайнЗаголовок ссылки

Предмети > Економіка > Економіка 7 клас > Ринкова рівновага. Ціна ринкової рівноваги. > Ринкова рівновага. Ціна ринкової рівноваги. презентація уроку