KNOWLEDGE HYPERMARKET


Проблеми формування інформаційного суспільства. Повні уроки
Строка 125: Строка 125:
''Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С.''
''Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С.''
-
Якщо у вас є виправлення чи пропозиції до цього уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишіть нам].  
+
----
 +
 
 +
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 +
 
 +
 
 +
Солоха М. Ю.
 +
 
 +
Соловйов М. С.
 +
 
 +
----
 +
 
 +
 
 +
 
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
 +
 
-
Якщо ви хочете побачити інші виправлення чи пропозиції до уроків, дивіться тут - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].
 
[[Category:Інформатика_11_клас]]
[[Category:Інформатика_11_клас]]

Версия 12:52, 10 марта 2011

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас. Повні уроки>> Інформатика: Проблеми формування інформаційного суспільства.

Тема: Проблеми формування інформаційного суспільства.

Мета: Розглянути поняття «Інформаційне суспільство». Виділити основні проблеми його формування.

Тип уроку: теоретичний

Хід уроку:

Вступ.

Інформаційне суспільство являє собою деяку історичну фазу розвитку цивілізації, де головними продуктами і інструментами виробництва стають інформація та знання.

Inf1.jpg


Можна виділити декілька характерних рис інформаційного суспільства:

  • в житті суспільства збільшується роль інформації, знань, інформаційних технологій
  • зростає кількість людей, які займаються інформаційними технологіями, комунікаціями, виробництвом інформаційних продуктів і послуг
  • інформатизація суспільства за допомогою телефонного зв'язку, радіо, телебачення, Інтернету, а також засобів масової інформації (як традиційних так і електронних)
  • створення і розвиток глобального інформаційного простору, що забезпечує інформаційну взаємодію між людьми, їх доступ до всіляких інформаційних ресурсів і задоволення їх інформаційних потреб.




Вперше ідея інформаційного суспільства була сформульована у кінці на початку 70-х років XX ст.

Народження самого терміну "інформаційне суспільство" приписується професорові Токійського технологічного інституту Ю. Хаяши.


Inf3.jpg


Японський варіант концепції інформаційного суспільства розроблявся для вирішення завдань економічного розвитку Японії.

У звітах професора інформаційне суспільство визначалося як процес комп'ютеризації:


  • що дає людям доступ до надійних і перевірених джерел інформації
  • що позбавляє людину від рутинної роботи
  • що забезпечує високий рівень автоматизації виробництва

Inf2.png



У XX ст. поняття «інформаційне суспільство» міцно зайняло своє місце в лексиконі фахівців у сфері інформації, політиків, учених, економістів, викладачів і т.д.

Це поняття асоціювалося з розвитком інформаційних технологій, які дозволяють на основі громадянського суспільства зробити еволюційний стрибок і увійти до наступного століття в якості інформаційного суспільства.




У 2006 році генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка проголошує 17 травня Міжнародним днем інформаційного суспільства.




Проблеми формування інформаційного суспільства.

З появою і розвитком Всесвітньої Павутини з'явилася проблема цензури, яка виявляється безсилою перед Мережею. Адже, кожен охочий може опублікувати свої матеріали анонімно і на сервері іншої країни. Анонімність в Мережі - річ відносна, але з'ясувати авторство тієї або іншої мережевої публікації можна тільки за великого бажання адміністраторів сервера, де зроблена публікація, і провайдера, з мережі якого ця публікація здійснена.


Inf4.jpg


Поняття інформаційного насильства теж виникло на етапі розвитку інформаційного суспільства.

Реклама, а точніше використання банерів в Мережі для рекламування товару, останнім часом, стала нав'язливою інабрибливою.

Сучасний користувач Інтернету бажає бачити якомога менше такого «мережевого насильства».

Адже, люди на сайт заходять, щоб побачити потрібну інформацію, а разом з нею отримують і хорошу порцію «інформаційного сміття».




Проблема небажаного розповсюдження інформаційних розсилок (спаму) в Мережі постала ще в 90-х роках. Те, що спам дратує і є негативним явищем, зараз зрозуміло кожному користувачеві Мережі. Зрозуміло, що на сучасному етапі розвитку програмування, вже існують додатки для фільтрації і розпізнавання адекватної і потрібної інформації від спаму.


Самоконтроль:

1. Дайте визначення терміну «інформаційне суспільство»?

2. Хто уперше ввів цей термін?

3. Характеристика інформаційного суспільства.

4. Проблематика інформаційного суспільства.


Список використаної літератури:

1. Урок на тему: «Інформаційне суспільство», Солоха М. Ю., м. Львів.

2. Столярів А. В. Проблеми формування інформаційного суспільства. - М.: МАКС Пресс, 2008 р.

3. Коротков А.В., Кристальний Б.В., Курносов И.Н. Державна політика Російської Федерації в області розвитку інформаційного суспільства. - М.: ТОВ "Трейн", 2007 р.

4. Варакин Л. Е. Глобальне інформаційне суспільство: Критерії розвитку і соціально-економічні аспекти. - М.: Междунар. акад. зв'язку, 2001 р.


Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С.


Над уроком працювали


Солоха М. Ю.

Соловйов М. С.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Інформатика > Інформатика 11 клас