KNOWLEDGE HYPERMARKET


Публікація № 4:Створення сайту

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 8 клас>> Інформатика: Етапи створення веб-сайтів

Методичні рекомендації до предмету Інформатика 8 клас.

Тема «Публікація № 4:Створення сайту».



Розгляд теми: Етапи створення веб-сайтів



                                                            ЗАСОБИ CSS

Каскадні таблиці стилів або CSS (від англійського CascadingStyleSheets) є подальшим розвитком HTML і надає перехід на якісніший рівень представлення інформації. Таблиці стилів дозволяють розділити смисловий вміст сторінки та його оформлення.

 У перших версіях стандарту HTML не було передбачене ніяких засобів для управління зовнішнім виглядом інформації. Загальна концепція гіпертексту була направлена на доступність інформації для будь-яких пристроїв, здатних відтворювати текст. Для розмітки рекомендувалося використовувати лише логічні теги, що визначають заголовки, підзаголовки, переліки, абзаци, цитати і т.д., – тобто, ті елементи, які і складають структуру документа. Інтерпретація ж зовнішнього вигляду залишалася повністю на совісті кінцевого монітору.

Проте з тих пір багато що змінилося. Зараз все оформлення рекомендується виносити в зовнішній стильовий файл. Основна ж сторінка міститиме лише інформацію і посилання на необхідні стилі.

Таблицю стилів потрібно написати лише і вона має бути єдиною для цілого сайту, і тоді, не потрібно буде повторювати одні і ті ж описи стилів на кожній із сторінок.

Розміщення всієї стильової інформації в одному зовнішньому файлі відкриває інші корисні можливості – адже змінивши вміст лише одного (!) стильового файлу, можна в лічені секунди змінити весь дизайн сайту. Причому жодних інших переробок не знадобиться. Зрозуміло, це вірно лише в тому випадку, якщо спочатку сайт був спроектований вірно.


                                     ПРЕДСТАВЛЕННЯ ТЕКСТУ НА WEB-СТОРІНКАХ


При створенні професійної графіки для Web використовується текст із згладженими краями. Згладжування – це легка розмитість на нерівних краях, що згладжує переходи між кольорами. Не згладжені краї, навпаки, виглядають зазубленими і ступінчастими. Виключенням з цього загального правила є текст малого розміру, (10, 11 пунктів і менше), застосування згладжування робить його практично невиразним. Текст малих розмірів виглядатиме набагато краще без згладжування.


                                                     ТИПИ ШРИФТІВ


При розробці Web-сторінки засобами базового HTML є два комплекти шрифтів: пропорційний і шрифт фіксованої ширини.

Пропорційний шрифт – інакше "шрифт змінної ширини" для кожного символу виділяє різну кількість місця залежно від його зображення. Наприклад, в пропорційному шрифті заголовна "W" займає більше місця в рядку по горизонталі, ніж прописна "I". Такі гаринітури, як: Times, Helvetica і Arial є прикладами пропорційних шрифтів.

Web-браузери для більшості текстів на Web-сторінці, включаючи основний текст, заголовки, списки, цитати і т. д., використовують пропорційні шрифти. Як правило, великі уривки основного тексту зручніше читати, коли вони надруковані пропорційними шрифтами. Оскільки більшість користувачів не мають часу замінити шрифти, встановлені за замовчуванням, з великою вірогідністю можна припустити, що текст на сторінці буде відображений шрифтом Times розміром 10 або 12 пунктів або Helvetica. Але це всього лише загальне правило.

Шрифт з фіксованою шириною надає однакове місце для всіх символів шрифту. Заголовна "W" займає не більше місця, чим прописна "I". Прикладами шрифтів фіксованої ширини є гарнітури Courier і Monaco. У Web-браузерах шрифти фіксованої ширини використовуються для відображення будь-якого тексту всередині наступних HTML-тегів: <рге>, <tt>, <code>, <kbd>,<samp>, <хтр>.

Оскільки багато людей не міняють налаштування шрифтів, що встановлені за замовченням, текст, що знаходиться у вказаних тегах, буде виведений одним з шрифтів типа Courier.


                                                            ТЕКСТ В ЗОБРАЖЕННЯХ

Дизайнери швидко зрозуміли, що найвірніший спосіб абсолютного контролю над шрифтами – помістити текст в зображення. Можна часто бачити заголовки, підзаголовки і оголошення, що виконані у вигляді файлів GIF.

 Переваги використання графіки замість HTML-тексту:

можна визначати тип шрифту, розмір, интерлиньяж, проміжок між буквами, колір і вирівнювання – всі атрибути, які викликають складнощі тільки в HTML;
ваша сторінка буде однакова при висновку у всіх графічних браузерах.

Але у цього методу є ряд недоліків:

зображення завантажується довше, ніж текст, оскільки графічні файли зазвичай важать більше, ніж HTML-тексти, що мають той же зміст;

у неграфічних браузерах зміст втрачається. Користувачі, які не можуть (або не хочуть) проглядати графіку, не побачать і тексту. Альтернативний текст (використовується атрибут Alt) на місці графічного зображення допомагає, але його можливості обмежені і це не завжди надійний спосіб ототожнення графічної інформації;

інформацію, що знаходиться в зображенні, не можна індексувати або організувати її пошук. В результаті виключаються з документа важливі частини інформації.


                                                              РОЗМІР ШРИФТУ

Зазвичай розмір шрифту визначається в пунктах (72 пункти (пт) = 1 дюйм висоти шрифту) але, на жаль, ці розміри не достатньо точно переводяться між платформами. Частково це відбувається тому, що їх операційні системи управляють дисплеями з різними роздільчостями. Зазвичай Windows використовує роздільчість екрану 96 точок/дюйм, а MACOS – 72 точок/дюйм. Монітори MultiScan допускають вищу роздільчість.

Шрифт на екрані дисплея Масintosh має такий самий розмір, як і при друці (наприклад, 12 птTimes на екрані виглядає так само, як 12 птTimes на папері).

Для шрифтів Microsoft це не виконується, і розмір шрифту при виводі на екран є більшим, що полегшує читання з дисплея. В результаті шрифт розміром 12 пт на Windows більше схожий на друкарський шрифт в 16 пунктів. Щоб отримати на Windows друкарський розмір 12 пт, потрібно вибрати розмір шрифту 9 пунктів (але тоді користувачі комп'ютерів Масintosh побачать текст майже нерозбірливим, оскільки він буде відображений шрифтом розміром всього 6,75 пт).





Надіслано учителем інформатики Міжнародного ліцею "Гранд" Чебаном Л.І.


Допомога школяру онлайн, Інформатика для 8 класу скачати, календарно-тематичне планування

Предмети > Інформатика > Інформатика 8 клас > Етапи створення веб-сайтів > Етапи створення веб-сайтів. Методичні рекомендації