Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 4 клас>> Інформатика: Робота з деформованим текстом. Копіювання і переміщення фрагментів тексту
Редагування деформованого тексту
Новини з Севастополя Ца уроках української мови нам доводилося працювати з деформованим текстом. Прочитайте текст, поданий нижче. Поміркуйте і скажіть, як слід розмістити частини тексту.
Веселка в бурульці 1. Юрко стоїть, затамувавши подих від здивування. Красива бурулька, мов веселка, переливається кольорами. 2. На даху біля бурульки сидять горобці та цвірінькають. Вони теж милуються бурулькою-веселкою. 3. Удень почав танути сніг, капали краплі з дахів. А вночі знов підморозило. 4. Вийшов з хати Юрко і побачив велику крижану бурульку. Вона звисала з даху. Зійшло сонце, і бурулька заблищала різнобарвними вогниками: синім, рожевим, червоним, жовтим.
Відкрий текстовий редактор WordPad. Завантаж текст з файлу "Урок 25.doc", який знаходиться на диску D:, у папці "4 клас". Перед тобою деформований текст. Перестав частини тексту в потрібному порядку. Для цього пригадай, як виділити слово, рядок, абзац. Для того, щоб виділити кілька рядків або кілька абзаців, треба виділити перший з них і, тримаючи натисну тою ліву кнопку миші, переміщувати її по килимку таким чином, щоб вказівник миші рухався вздовж потрібних рядків або абзаців. Виділені фрагменти тексту можна скопіювати або перемістити в інше місце. Дія копіювання фрагменту тексту відрізняється від дії переміщення тим, що при копіюванні сам фрагмент залишається на своєму місці, айого копія з'являється в новому місці. При переміщенні ж фрагмент вилучається і з'являється в новому місці. Для того, щоб скопіювати виділений фрагмент, треба натиснути кнопку Копировать, встановити курсор тексту в тому місці, куди повинен скопіюватися даний фрагмент, і натиснути кнопку Вставить. Дія переміщення виконується аналогічно, лише замість кнопки Копировать потрібно натиснути кнопку Вырезать.
Для розумників і розумниць
Наша мова багата на фразеологізми. Це влучні, дотепні вислови, які створював народ. Вони ввібрали в себе прислів'я, приказки, каламбури. Встав слово, якого не вистачає:
Не в свої ... не сідай.
Бачить.... та зуб не бере. ... до Києва доведе.
Де сила не візьме, там ... допоможе.
Знайди закономірність і назви число, яке повинно стояти на місці знака питання. 1 ? 3 4 6 8 3 12 17 5 ? 7 8 12 16 4 16 21 9 ? 11 ? 24 32 5 20 ?
Колесніков С.Я., Ломаковська Г.В., Рівкінд Ф.М., Ривкінд Й.Я. Сходинки до інформатики. 4 клас Вислано читачаму з сайту
Підручники та книги по всім предметам, домашня робота, онлайн бібліотеки книжок, плани конспектів уроків з інформатики, реферати та конспекти уроків з інформатики для 4 класу
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|