KNOWLEDGE HYPERMARKET


Розбіл кольору, (спектральні кольори білий). Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Малювання>>Малювання 1 клас. Повні уроки>>Розбіл кольору, (спектральні кольори білий). Повні уроки   

Мета уроку:

Формування поняття про: «основний колір», «змішаний колір» і «спектральне коло».

Тип уроку:

малюнок

Навчально – виховний.

Хтось на річкою Оріль

Із дощем розбив таріль.

Дощик вилився у річку,

По собі залишив стрічку.

Стрічка грає-виграє.

Хто вгадає, що то є?

(Веселка)

живопис

Давайте подивимось, як можна намалювати веселку:

Діти ви всі спостерігали, як, торкаючись одним кінцем мокрого поля, другим — далекого пагорба, веселка палає на фоні хмари. Розкажіть вашу історію.

веселка


Семиколірна красуня зобов’язана своєю появою крапелькам води в повітрі та білому сонячному променю. Сонячний промінь, спійманий крапелькою води, розбивається (заломлюється) у ній на кольорові промені-уламки. І ми починаємо розрізняти червоні, оранжеві, жовті, зелені, блакитні, сині та фіолетові промені. Якщо взяти до рук люстерко і спіймати сонячний промінчик, ми зможемо спрямувати його туди, куди сам промінчик не дістанеться. Промінь, який упіймало наше люстерко,— власне світло сонця, а промінь, який відбився від поверхні люстерка, називають відбитим.

дівчинка

Сонце, увімкнена електрична лампа, полум’я багаття або свічки — джерела власного (такого, що падає), світла. А Місяць, небо, Земля і всі предмети на Землі (окрім тих, що світяться) — джерела відбитого світла, яке вони, у свою чергу, поширюють на сусідні предмети. Увесь світ, який ми бачимо навколо, складається з предметів, що є джерелами власного чи відбитого світла.

Відгадайте загадки:

Двері він не відчиняє, А в кімнату потрапляє. ([[]]віпромінювання сонця)

T5k15.jpeg

Золотиста нитка в'ється, Тільки в руки не дається. (Сонячний промінь) Подивіться як гарно змалювала сонячне проміння природа:

Предмети, на які падає сонячне світло, поглинають, убирають в себе частину кольорових променів, що містяться в ньому, а решту відбивають, віддають іншим предметам разом із часточкою свого кольору. Відбиті промені дають відчуття кольору предмета. Сніг, наприклад, відбиває майже всі промені, чорна кіптява — майже всі промені поглинає. Трава відбиває зелені промені, лимон — жовті…

Розминка для рук.

Вправа «Крила лелеки в польоті». Простягти руки вперед. Робити повільні змахи руками: вгору - кисті опущені вниз, униз кисті підняти догори. Кольори у веселці завжди живуть у мирі й злагоді, ніколи не сваряться і в усьому допомагають один одному. Весело перешіптуються синій і жовтий колір — і розбігаються в різні боки старі темно-зелені ялини та ніжно-зелені молоді берізки, розстилається під ногами просто зелений трав’яний килим і гучно б’є в берег морська хвиля (цей відтінок зеленого кольору так і називають — колір морської хвилі)…

море

А які ще зелені кольори ви знаєте? (Відповіді дітей.) Учені підрахували, що у зеленого кольору більше ніж шістсот родичів. Жовтий і фіолетовий колір теж ніколи не сваряться. Вони товаришують: навіть виростили на лісовій галявинці дивовижну двоколірну квітку. У братків половина квітів жовта, а половина — бузкова. Дітки подивіться які гарні малюнки можна намалювати фарбами:

Сьогодні і ми з вами продовжимо вчитись малювати.

Навчальні вправи

Учитель. Спробуймо помістити однакові кольорові кружечки на квадратики різного кольору. (Учитель прикріплює на видноті два стопчики квадратиків. У правому стовпчику: синій кружечок на блакитному квадратику, лимонний кружечок — на жовто-гарячому квадратику, оранжевий кружечок на червоному квадратику. У лівому стовпчику: жовтий кружечок на фіолетовому квадратику, зелений кружечок на червоному квадратику, блакитний кружечок на оранжевому квадратику.) 

  • Знайдіть на колірному крузі кольори квадратиків і фону. 
  • У якому стовпчику квадратики виглядають яскравішими?
  • Як один щодо одного на спектральному колі розташовані кольори, що знаходяться у лівому стовпчику? Правому стовпчику? Коли два сусідні на спектральному колі кольори у малюнку розташовуються поруч, вони зливаються, гаснуть. Це називається колірним нюансом, а такі кольори називають спорідненими. Коли два кольори, що розташовані далеко один від одного на спектральному колі, опиняються поруч, то вони сприймаються яскравіше. Це колірний контраст.

Вправи для рук:

Лапки в боки, вушка вгору, - руки на поясі Скачуть білочки по бору. - стрибки Кожний ранок на галяві - зупинились Спритно роблять вільні вправи - довільні вправи Притомилися звірята - слідом за вихователем І пішли відпочивати - сідають на місця

Закріплення вивченого матеріалу

Діти ми з вами переглянемо зображення осінніх пейзажів:

Бесіда

  • Які кольори використали художники : контрастні чи споріднені?
  • Який настрій викликають у нас ці картини?
  • Яи залежить настрій від того, які кольори обрав художник?
  • Які з картин вам більше сподобалися? Чому?

Творче завдання

Восени у листях і траві стільки відтінків жовтого, зеленого, червоного, коричневого, оранжевого кольорів! А небо!..

осінь


4На початку вересня воно глибоке, синьо-фіолетове, але пройдуть перші дощі, виперуть небесне полотно — воно посвітлішає, наповниться чистою синявою.


Намалюйте настрої осені. Якщо ви бажаєте намалювати групу дерев, не потрібно детально промальовувати кожну гілочку. Достатньо лише намітити стовбур та вигини великих гілок. Коли ми дивимося на щось здалеку, то не бачимо дрібних деталей.

букет


Намалюйте «настрої осені», використовуючи контрастні або споріднені кольори за власним вибором.

Домашнє завдання:

Намалюйте улюблену пору року. Із ваших малюнків створіть виставку картин по темі: Пори року.

Використана література: Урок на тему: Види мистецтва та специфіка їх художньо-образної мови.

Автор: Учитель Кононенко В.М.

За матеріалами: Освіта.ua Дата публікації: 30.06.2009 Алексеева В. В. Кононенко В.М.Что такое искусство? М.: Советский художник, 2003.

Над уроком працювали: Пилипенко В. Кононенко В.М. Відредаговано та надіслано: Пилипенко В.Предмети > Малювання > Малювання 1 клас