Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 9 клас>> Українська мова: Просте неускладнене й ускладнене речення. Види простого речення, їх істотні ознаки Завдання до предмету Українська мова 9 клас. Тема «Просте неускладнене й ускладнене речення».
Просте ускладнене речення. Картка 1. 1. Барвінок вологолюбива і тіньовитривала рослина. росте у садах та парках (З енциклопедії). 2.Ті гуцульські гори барвінковий край (Ю.Федькович). 3.Прекрасна осяйна ця рослина і до грунту невибаглива затінку не боїться мороз не зачіпає її зеленого листу (А.Кондратюк). 4.Ой стелися барвіночку не коренем листом! (Нар. пісня). 5.Вінком сплетеним з барвінку прикрашали голову молодої на весіллі (Н.Стаценко). Картка 2. 2. Будь високий як верба а багатий як земля (Нар. тв.) 3. Верба заслухавшись співом соловейка сумно опустила віти додолу (А.Бойко). 4. Як козак чорнявий під вербою над водою обнявшись сумує (Т.Шевченко). 5.Верба опоетизована у народі не випадково заслужила шанобливе ставлення (Н.Стаценко).
2.Козацький стяг як маків цвіт палає (Нар.тв.). 3.Існує понад сто видів родини макових поширених в різних частинах земної кулі (З довідника). 4.Особливу чудодійну силу мав як вважалося польовий мак (Н.Стаценко). 5.Червоних маків розгорівся ряд після дощу ласкавого й рясного (М.Рильський).
2. Білий цвіт на калині як фата на дівчині. (М.Кузик). 3. У полі калина у полі червона хорошенько цвіте (Нар.тв.). 4.Калино-малино чого в лузі стоїш чом не процвітаєш? (Нар.тв.). 5. По лужечку ходжу цвіт-калину ламаю цвіт-калину ламаю до серденька прикладаю (Нар. тв.).
2. А калина з ялиною мов дівчаточка із гаю виходжаючи співають (Т.Шевченко). 3.Старій матусенці гостинця пошлю червоної калини пелену (Нар. тв.). 4.Як ніжна праосінь ти йдеш моїми снами мов китиці калини рожевієш устами (М.Зеров). 5.І кров калинова як пісня єдина горить в моїм серці гіркими зірками (І.Драч).
2. За переказами росте в Карпатах рута жовта квітка лише на декілька хвилин в ніч на Івана Купала стає червоною. 3.Червона рута це не західноукраїнський чи буковинський регіональний символ а загальноукраїнський. 4.Пісня «Червона рута» В.Івасюка шлягер візитна картка Буковини (За матеріалами періодики).
2.В медицині використовують сушені квіткові кошики зібрані в суху погоду протягом усього періоду цвітіння. 3.Ромашку широко використовують також у ветеринарній медицині але як правило усю надземну масу зібрану у фазу цвітіння рослин (З довідника). Ромашки ніжний подих літа і спомин про минулі теплі дні (ІЛупиніс).5.Я мабуть в рушники вiзьму ромашку вклоняючись щоденно як богам! (Н.Стецюк)
Надіслано вчителем української мови та літератури Семчук Д.Б. ліцею №3 м.Чернівці
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: