KNOWLEDGE HYPERMARKET


Такі різні Павуки

Гіпермаркет Знань>>Біологія >>Біологія 8 клас>> Біологія: Клас Павукоподібні. Загальна характеристика класу.

Фішки для допитливих до предмету Біологія 8 клас.

Тема «Такі різні Павуки».


Павукоподібні відносяться до членистоногих та безхребетних. До цього типу належать такі різновиди, як павуки, скорпіони і кліщі.

Але сьогодні давайте поговоримо про павуків. Не у кожної людини павуки викликають симпатію, дехто їх навіть боїться.


Павук

Павуки налічують близько 34 000 різновидів членистоногих комах, і вони зустрічаються в усіх куточках нашої Землі. Вони мають різний колір і величину. Деякі павуки мають розмір менший за один сантиметр, а деякі досягають довжини тіла в дев’яти сантиметрів.

Павуки мають велику чисельність видів і характерну зовнішність. Вони відрізняється від інших комах тим, що мають вісім ніг, а комахи тільки шість. Павукоподібні являються земними членистоногими, хоча серед них зустрічаються і прісноводні особи.

Павуки здебільшого відносяться до хижих істот. Вони харчуються різними комахами та іншими дрібними істотами.

Тіло павука складається з двох частин. Вони мають велике черевце, а їх голова об’єднана з грудною кліткою.

Різноманітність павуків

Серед павуків є найдивовижніші особи, які вміють змінювати колір, мають унікальний малюнок, уміють пересуватися по воді та здатні до самовідродження.

Унікальним різновидом павукоподібних вважається павук-краб. Цей різновид членистоногих володіє умінням змінювати колір в залежності від навколишнього середовища.


Павук

Павук-павич має дуже яскраве забарвлення, але його можна розгледіти тільки через збільшуване скло. Цей крихітний стрибаючий павучок користується своїм забарвленням для приваблення самочки; він розпускає як павич, свою задню частину на зразок різнобарвного хвоста. Розмір павука-павича всього п’ять міліметрів.


Павук

Птахоїд-Голіаф – мабуть один з найбільших в світі павуків. Розмах його кінцівок сягає майже тридцяти сантиметрів. Цей павук є одним із різновидів тарантулів, які при полюванні застосовують силу та хитрість. Цікавий цей павук ще й тим, що вміє видавати звуки.

Про цих дивовижних істот можна знайти дуже багато цікавих фактів:

• А чи відомо вам, що кожен павук має по сорок вісім колін, а саме кожна з восьми ніг складається з шести суглобів.
• А чи знаєте ви, що під час линьки павук скидає свою стару оболонку.
• Павутина цієї комахи володіє великим потенціалом міцності. І якщо взяти павутину завтовшки в олівець, то вона здатна на повному ходу зупинити Боїнг. А панцир павука по своїй міцності може витримати ядерний вибух.
• За своїм розміром самці павуків набагато менші від самок.
• Самка павука здатна за один раз може призвести до 200 000 павучат.
• Після спарювання павучиха найчастіші норовить з’їсти самця.

Предмети > Біологія > Біологія 8 клас > Клас Павукоподібні. Загальна характеристика класу. > Клас Павукоподібні. Загальна характеристика класу. Фішки для допитливих