KNOWLEDGE HYPERMARKET


Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів № 2 Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 5 клас. Повні уроки>> Українська мова: Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів № 2. Повні уроки 


Тема уроку: Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів № 2 за темою: « Поняття про текст». Навчальне читання мовчки художнього тексту.


Содержание

Мета уроку

оцінити рівень навчальних досягнень п’ятикласників з розділу «Поняття про текст»; здійснити перевірку здатності учнів читати мовчки незнайомий текст із належною швидкістю і розуміти й запам’ятовувати після одного причитування зміст, тему й основну думку.


Тип уроку

урок оцінювання навчальних досягнень учнів.


Хід уроку


Тестові завдання.

Варіант 1.

1. Текст – це …

а) набір речень;

б)  зв’язне висловлювання;

в)  декілька словосполучень.

2. Засоби зв’язку речень у тексті такі:

а) займенники, прислівники, сполучники;

б) прикметники; синоніми, антоніми;

в) дієслова; займенники; прийменники.

3. Речення поєднуються за допомогою:

а) нового і старого;

б) попереднього і нового;

в) відомого і нового.

4. Які стильові ознаки притаманні розмовному стилю?

а) офіційність і точність;

б) конкретність і образність;

в) невимушеність і емоційність.

5. Прослухайте відеоматеріал і визначте, до якого стилю і типу мовлення він належить.


6. Складіть висловлювання в художньому стилі спираючись на малюнок.

M23a.jpeg

7. Назвіть тему й головну думку поданого тексту.

Майже 300 років наші помідори вирощували як декоративну рослину, на деяких територіях їх остерігалися як отруйні. Відомий є той факт, що британські розвідники підкупили кухаря президента Вашингтона, щоб той отруїв його, додавши до їжі помідори. Але на сьогоднішній день доведено , що вони не тільки не отруйні, але й містять в собі багато корисних речовин.

M23b.jpeg

Варіант 2.

1. Що може відображати заголовок?

а) тему;

б) тип мовлення;

в) підтему.

2. Якій у тексті може бути зв’язок?

а) послідовний і перпендикулярний;

б) паралельний і вертикальний;

в) послідовний і паралельний.

3. Стиль мовлення – це…

а) сукупність мовних засобів;

б) висловлювання в усній формі мовлення;

в) висловлювання в писемній формі мовлення.

4. Скільки існує типів мовлення?

а) три;

б) чотири;

в) п’ять.

5. Прослухайте відеоматеріал і визначте, до якого стилю і типу мовлення він належить.


6. Яка тема й головна думка поданого тексту?

Театром називають не тільки будинок, де відбуваються вистави – спектаклі. Театр – це особливий вид мистецтва, як і музика, живопис, архітектура. Мистецтво театру передає якусь подію наче це змогло б відбутися у житті. Театр, як дитяча гра, нагадує про таке, що дійсно відбулося або могло відбутися у житті. Тому про акторів кажуть: «вони грають»

M23c.jpeg

7. Складіть висловлювання в публіцистичному стилі у вигляді замітки до газети «Спорт».

M23d.jpeg


Оцінювання відбувається за наступною схемою: 1–4 питання – по 1 балу, 5–6 – по 2 бали, 7 – 4 бали.

Робота з текстом

Читання учнями незнайомого тексту від початку до кінця.

                                                          Пригоди Тома Сойєра.

Том знову зробився знаменитим героєм. Дорослі знову панькалися з ним, а дітлахи йому заздрили. Він був на шляху до безсмертної слави. Місцева газета проспівала йому дифірамби. Дехто тепер був певен, що колись він стане президентом, звісно, якщо тільки його до того часу не повісять. Як і буває, легковірна, мінлива публіка розкрила свої обійми Меффу Поттеру і втішала його так само гаряче й ніжно, як досі лаяла і ображала. Але це не гірше, що може трапитися з людьми, тому будемо поблажливі до них. Дні томові були днями торжества і радості, але його ночі були жахливими. Індіанець Джо постійно приходив у його сни і погрожував жорстоко помститися йому.

M23e.jpeg

Ніщо не могло спокусити хлопця вийти з будинку після заходу сонця. У такому самому стані постійної тривоги і страху жив і Гек, ще відтоді, як увечері напередодні суду том розповів усе захиснику Поттера. Хоча втеча метиса і позбавила Гека гіркої необхідності свідчити в суді, він проте жахливо боявся, що при його причетності до цієї справи хтось дізнається. Він навіть попросив адвоката нікому про нього не розповідати. Але відколи докори сумління змусили Тома пізно увечері піти до адвоката і про все йому розповісти, незважаючи на всі їхні страшні клятви зберігати таємницю, Гек утратив віру в усе людство (Марк Твен).


Виконання завдань тестового характеру за змістом тексту.

1. Хто зробився героєм?

а) Гек;

б) Том;

в) Джо.

2. Як ставилися діти до Тома?

а) заздрили;

б) не звертали увагу;

в) ненавиділи його.

3. Том був на шляху до …

а) безсмертної слави;

б) безмежного щастя;

в) суворого покарання.

4. Колись Том стане…

а) міністром;

б) президентом;

в) мером.

5. Яким слід бути до людей?

а) добрими;

б) принциповими;

в) Поблажливими.

6. Хто приходив у сні до Тома?

а) Джо;

б) Поттер;

в) Гек.

7. У якому стані жив Гек?

а) торжества і радості;

б) тривоги і страху;

в) суму і горя.

8. Коли Том розповів все захиснику?

а) увечері напередодні суду;

б) за три дні до суду;

в) уранці напередодні суду.

9. Що попросив Гек адвоката?

а) нікому не розповідати;

б) розповісти Тому;

в) свідчити в суді.

10. Чого не дотримався Том?

а) клятви;

б) домовленості;

в) угоди.

11. Що вирішив Том?

а) зберігати таємницю;

б) усе розповісти людям;

в) поділитися з Геком.

12. Гек утратив віру …

а) в Тома;

б) в людство;

в) в адвоката.


Кожна правильна відповідь оцінюється в один бал.


Домашнє завдання.

Скласти повідомлення на тему «Поняття про текст».


Список використаної літератури.

1. Урок на тему: "Поняття про текст. Тести (закриті завдання). Читання мовчки», Стецюк Тетяна Михайлівна, спеціаліст вищої категорії, Артемівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10.

2. Урок на тему: «Тематичне оцінювання з розділу «Поняття про текст». Контрольне читання мовчки художнього тексту», кандидат педагогічних наук Ляшкевич Антоніна Іванівна.

3. Міні-підручник з української мови для учнів 5 класу, автор Стецюк Тетяна Михайлівна, спеціаліст вищої категорії, Артемівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10.


Відредаговано та надіслано Власюк О.О.



Над уроком працювали

Ляшкевич А. І.

Стецюк Т. М.

Власюк О.О.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас