KNOWLEDGE HYPERMARKET


Тема 30. Зустрічі з прекрасним у музеях Києва

Гіпермаркет Знань>>Я і Україна>>Я і Україна 5 клас>>Я і Україна: Зустрічі з прекрасним у музеях Києва

Зустрічі з прекрасним у музеях Києва

Перш ніж увійти до музею, дай відповідь на питання: «Що таке музей? Які бувають музеї?» Сьогодні ми підемо до музею, де не просто зберігаються, а «живуть» картини. Уяви собі, що картина - це не просто рама, полотно, зображення. Картина - це пам'ять про певну подію, людину, куточок природи, речі, що вразили художника. Це те, що не забувається, не зникає з часом - вона вічна. У своїх роботах художники передають враження від побаченого в реальному житті, або свої мрії чи дивовижні фантазії. Вони зупиняють мить, у якій віддзеркалюється інколи ціле життя. Уважно вдивляючись у картину, спробуй побачити, відчути, перейнятися почуттями художника, зрозуміти його думку.

Першу подорож ми здійснимо до Національного художнього музею України. Широкими й досить високими сходами ми піднімаємося до музею. Перед нами - величний, схожий на давньогрецький храм, темно-сірий будинок, з величними колонами, із скульптурами могутніх левів, що застигли «на варті», охороняючи вхід до музею.

Тут зібрана безцінна колекція творів українського образотворчого мистецтва від стародавніх часів до сьогодення. Це - живопис, графіка, скульптура. Ми зупинимось і розглянемо лише деякі з них.

Далі прямуємо до музею Т.Г. Шевченка, який розташований на бульварі Т.Г.Шевченка.

Якщо ти хоч раз у житті проходив бульваром Шевченка, то мимоволі милувався красою будинків, що розташовані з обох боків бульвару. Це справжні архітектурні шедеври.

Подумки мандруємо від Хрещатика по бульвару Шевченка і зупиняємося біля надзвичайно красивої, вишуканої, з ліпленими прикрасами будівлі, вхід до якої прикрашають стрімкі й динамічні літери Т.Г.Шевченко. Це - музей великого митця.

Відкриваємо важкі двері й потрапляємо до затишного холу із сірого мармуру. Особливе повітря, особливі пахощі огортають тебе. Тут панують тиша і спокій, в якому «живуть» не тільки малюнки, картини, книги великого поета, а й речі, предмети, які слугували йому, яких він торкався. У музеї десятки тисяч експонатів, які розповідають про життя і творчість великого поета і не менш талановитого художника. З роботами митця ти познайомився в окремому параграфі. Спробуй пригадати, які роботи Тараса Григоровича Шевченка ти запам'ятав.

Наступна наша подорож до Київського музею російського мистецтва. У невеличкому затишному особняку, на тихій зеленій вулиці в центрі міста розташований Київський музей російського мистецтва. Колись давно цей будинок належав багатому промисловцю Ф.Терещенку, який за життя зібрав величезну колекцію картин російських художників. Це був водночас приватний дім і музей. В ньому домашній затишок поєднується з парадністю й урочистістю. Зверни увагу на оформлення кімнат: у кожної - своє «обличчя», своє ліплене декоративне оформлення, свої світло і колір.

У музеї зібрана чудова колекція картин російських художників: І.Левітана, А.Куїнда, І.Грабаря, М.Врубеля та багатьох інших. Ми з тобою можемо здійснити уявну екскурсію в один із залів. Це буде зал, у якому зібрані картини Івана Івановича Шишкіна. У цьому музеї - одна з найкращих його колекцій. Невипадково І.І.Шишкіна називали «царем лісу». Уважно розглянь його картини. Що б ти міг розказати про художника? Чому художника називали «царем лісу»?

Коли підростеш, тобі цікаво буде мандрувати країнами світу. Західноєвропейськ держави - Франція, Голландія, Іспанія, Італія - накопичили за свою тисячолітню історію величезні духовні та культурні скарби, про які тобі цікаво буде дізнатися. Індія, Японія, Китай, Іран - великі східні держави, які стоять біля витоків розвитку нашої цивілізації, мистецтво цих країн шановане в усьому світі. У подорож цими країнами ти вирушиш, можливо, не скоро. Але побачити, відчути, доторкнутися до скарбів цих могутніх держав ти можеш уже сьогодні.

Отож наступна наша екскурсія до Музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків.

Він розташований поруч з Музеєм російського мистецтва, у розкішному будинку колекціонерів, іменем яких названий. Вони ще з 70-х років 19 століття збирали до свого, тоді ще приватного, музею, кращі мистецькі зразки художників різних країн світу.
Художні твори, що представлені в музеї - це справжні шедеври живопису, скульптури, декоративного мистецтва.
Однією з найзнаменитіших робіт колекції є картина іспанського художника 17 століття Дієго Веласкеса -"Портрет інфанти Маргарити", маленької іспанської принцеси.

Чарівне створіння ніби випромінює тепло і світло. Трохи грайливо, і в той же час зосереджено, принцеса дивиться повз нас, намагаючись побачити вдалині своє майбутнє... А ми вдивляємося в її образ, щоб збагнути таємницю маленької гордої іспанки.


Один із найцікавіших музеїв у Києві - Музей народного декоративного мистецтва України. Твори народних майстрів - це початок усьому, це те, що народилося водночас із появою людини, з її прагненням до прекрасного, її бажанням прикрасити все, що оточує: одяг, домівку, предмети побуту.

Кожна людина - трохи художник. Тільки одна - несе крізь життя красу в собі, так і не віддавши їїлюдям, а інша, увібравши В собі скарби краси, раптом виплесне їх у стрімкій одухотвореній лінії, загадковій формі, неповторному кольорі, дивній квітці, фантастичному чудовиську. Здається, що побачено це в чарівному сні, у казці, яку розповідала бабуся в дитинстві, а іноді - навіть і не описати, як і чому народилася ця краса... Для чого потрібна людям краса? Спробуй відповісти на це складне і, водночас, просте запитання.

1. Створи   свого   загадкового   та чарівного звіра чи птаха.
2. У вихідний день разом з батьками відвідай один з музеїв Києва.

Бєлкіна Е.В., Бойко В.М., Васильєв О.О., Глазунова Л.М., Іванюк О.Л., Левітас Ф.Л., Паламарчук Л.Б., Тараненко М.Г., Труханов М.Г., Трухан О.Ф., Чанцев Н.І., Мій Київ: Історія.Культура.Георгафія, 5 клас

Вислано читачами з інтернет-сайтуПрограма уроків я і Україна, матеріали я і Україна 5 клас, плани конспектів уроків, завдання та відповіді з уроків я і Україна, онлайн курс я і Україна

Зміст уроку
1236084776 kr.jpg конспект уроку і опорний каркас           
1236084776 kr.jpg презентація уроку 
1236084776 kr.jpg акселеративні методи та інтерактивні технології
1236084776 kr.jpg закриті вправи (тільки для використання вчителями)
1236084776 kr.jpg оцінювання 

Практика
1236084776 kr.jpg задачі та вправи,самоперевірка 
1236084776 kr.jpg практикуми, лабораторні, кейси
1236084776 kr.jpg рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
1236084776 kr.jpg домашнє завдання 

Ілюстрації
1236084776 kr.jpg ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
1236084776 kr.jpg реферати
1236084776 kr.jpg фішки для допитливих
1236084776 kr.jpg шпаргалки
1236084776 kr.jpg гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати

Доповнення
1236084776 kr.jpg зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
1236084776 kr.jpg підручники основні і допоміжні 
1236084776 kr.jpg тематичні свята, девізи 
1236084776 kr.jpg статті 
1236084776 kr.jpg національні особливості
1236084776 kr.jpg словник термінів             
1236084776 kr.jpg інше 

Тільки для вчителів
1236084776 kr.jpg ідеальні уроки 
1236084776 kr.jpg календарний план на рік 
1236084776 kr.jpg методичні рекомендації 
1236084776 kr.jpg програми
1236084776 kr.jpg обговорення


Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.

Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.