KNOWLEDGE HYPERMARKET


Терміни до теми: Глобальна мережа Інтернет

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 8 клас>> Інформатика: Глобальна мережа Інтернет. Передача даних в Інтернеті. Поняття протоколу, основні протоколи Інтернету. Адресація в Інтернеті

Статті до предмету Інформатика 8 клас.

Тема «Терміни до теми: Глобальна мережа Інтернет».


Розгляд теми:Глобальна мережа Інтернет. Передача даних в Інтернеті. Поняття протоколу, основні протоколи Інтернету. Адресація в Інтернеті




1. IР-адреса - це запис, який однозначно визначає місцеположення комп'ютера в Інтернеті. IР-адреса є записом чотирьох чисел в діапазоні від 0 до 255, відокремлених один від одного крапками, наприклад, 220.15.68.33.

Запис IР-адреси складається як би з двох частин: перша частина позначає адресу підмережі Інтернету, до якої підключений вузол, а друга частина - адреса локального вузла усередині підмережі.

IР-адреси серверів повинні бути зареєстровані спеціальною службою імен. Реєстрація полягає в простому внесенні IР-адреси і доменного імені до каталога. Індивідуальна IР-адреса привласнюється також комп'ютеру клієнта при підключенні до провайдера Интернету. Але в цьому випадку IР-адреса виділяється тимчасово на період з'єднання, оскільки у розпорядженні провайдера адрес, як правило, менше, ніж клієнтів. Привласнення адреси клієнтові відбувається автоматично, так що своєї IР-адреси клієнт може і не знати.


Доменні імена DNS


IР-адреси зручні для ідентифікації комп'ютерів в Інтернеті, проте неприйнятні для призначеної для користувача роботи (не наочні, погано запам'ятовуються, велика вірогідність помилки при введенні). Тому замість числових IР-адрес використовується буквена система доменних імен, яка називається DNS (Domain Name Server - доменне ім'я сервера). Згідно цій системі ім'я кожного Web-сервера складається з послідовності слів, розділених крапками, і легко запам'ятовується користувачами.

Доменне ім'я однозначно визначає сервер в Інтернеті і будується за ієрархічним принципом:


>    На самому верхньому рівні (домен верхнього рівня) зазвичай знаходиться назва країни, наприклад, uk (Великобританія), ua (Україна) або ru (Росія). Але часто замість назви країни ставиться скорочення, що відповідає типу організації, якій належить домен: com (комерційний домен), gov (урядовий), mil (військовий), edu (освітній), net (мережевою), org (інших організацій).

>    Зліва від домена верхнього рівня через крапку дописується позначення міста, штату або організації. Проте ця частина імені може бути відсутньою.

>   Лівіше від позначення міста (організації) через крапку слідує позначення сервера, яке таким чином займає крайню ліву позицію в доменному імені.

У результаті доменне ім'я сервера (простіше кажучи, домен) може мати наступний вигляд:


autoland.com.ua - комерційний сервер, присвячений автомобілям, країна (Україна);

kyivstar.net - сервер оператора мобільного зв'язку, домен верхнього рівня

book.ru  - сервер книготоргової фірми, країна ru (Росія).


Відповідність між IР-адресами і доменними іменами встановлюється за допомогою баз даних, які розміщені на спеціальних DNS-серверах. Сервери  DNS - це електронні роботи, які виконують повсякденну роботу, необхідну для функціонування системи доменних імен.

15. ActionScript — це мова сценаріїв, яка дозволяє розробникам максимально реалізувати потенціал фільмів у форматі Flash.
ActionScript створювався перш за все як засіб, покликаний забезпечити взаємодію з користувачами фільмів у форматі Flash; при цьому конкретні  види і об'єм такої взаємодії обмежені лише рамками уяви  автора.

17. На даному етапі в Україні Інтернет-комерція набуває всебічного розвитку та поступово набирає оберти. Основна проблема її у малій кількості людей, що вміють користуватися Інтернетом. Вже зараз за допомогою СІК можна замовити практично будь який товар (за виключенням вузько-спеціалізованого), а також досить велику кількість послуг. .

18. Вопрос: Что такое рейтинговая система?

Ответ: Рейтинговая система это ряд категорий и градаций внутри тех категорий, которые могут использоваться для категоризации контента. Используемые категории выбираются разработчиком рейтинговой системы и могут содержать такие темы, как «материалы для взрослых» и «частная жизнь». Каждая из категорий имеет несколько градаций контента, например, «Романтика (не включая секс)» и «Сексуально ориентированные материалы». Самыми распространенными, на данный момент, рейтинговыми системами являются ICRA и SafeSurf. Таким образом, рейтинг – это описание определенного Интернет контента с использованием категорий и градаций какой-либо рейтинговой системы.
Вопрос: Кто развивает рейтинговые системы?
Ответ: Технологии PICS была создана как открытый стандарт, чтобы каждый желающий мог создавать свою рейтинговую систему. Любой пользователь или группа пользователей могут разработать рейтинговую систему, определив категории, описав градации в этих категориях и сообщив о факте создания рейтинговой системы.


Вопрос: Как определяется рейтинг сайтов?

Ответ: В технологии PICS существует два подхода к определению рейтинга сайтов:

Самооценка: Владельцы сайтов сами определяют тип контента и размещают информацию о своем рейтинге непосредственно на сайте. Также, такая самооценка может быть сделана на сайтах разработчиков полярных рейтинговых систем.

Сторонняя оценка: Другие лица также могут использовать технологию PICS для оценки контента различных сайтов и опубликовать их собственные рейтинги сайтов. Образовательные и религиозные группы, или конкретные лица могут определить рейтинг сайтов и размещать результаты в Интернете для пользователей.


18.5 Рейтинговые системы:

это, скорее всего, симбиоз  поисковых машин и каталогов информации который в качестве дополнительной услуги предоставляет пользователю возможность участия в рейтингах ресурсов интернет, посредством размещения у себя счетчика посещений.  Добавляемая страница должна быть жестко привязана к принятым в рейтинге условиям. Примером крупнейшей рейтинговой системы может служить RAMBLER.

(Главное во многих счетчиках - не статистика, а расширеный рейтинг. Именно участие в рейтингах - основной мотив размещения счетчика на страницах...)

19. скреч-карты – это карты пополнения счета или расчета за предоставление услуг IP-провайдеров, операторов мобильной связи, таксофонной телефонии.
Существует несколько видов самые распространенные с защитными скрытыми полями пин-кодов, а также с электронным чипом.




Надіслала викладач інформатики Чебанюк Олена Вікторовна, к.т.н., «НАУ».

Предмети > Інформатика > Інформатика 8 клас > Глобальна мережа Інтернет. Передача даних в Інтернеті. Поняття протоколу, основні протоколи Інтернету. Адресація в Інтернеті > Глобальна мережа Інтернет. Передача даних в Інтернеті. Поняття протоколу, основні протоколи Інтернету. Словник термінів