Тестове завдання до предмету Українська мова, 5 клас Тема «Вимова наголошених і ненаголошених голосних, позначення їх на письмі. Ненаголошені[е],[и],[о] в коренях слів. Ненаголошені голосні, що перевіряються наголосом. Поняття про орфограму. Орфографічні помилка (практично), її умовне позначення » Завдання з української мови 5 клас Фонетика. Орфографія
1. У котрому рядку всі слова з апострофом написані правильно? 1. В’ячеслав, пів’яблука, від’єднати, кур’єр 2. Медв’яний, моркв’яний, цв’ях, сер’йозний 3. Мор’як, св’ято, тьм’яний, м’який Відповіді: а) у першому; б) у другому; в) у третьому.
2. У котрому рядку слова іншомовного походження написані правильно? 1. Корсіка, Балтіка, Чікаго. 2. Флорида, Африка, Мадрид. 3. Аргентіна, Алжір, Вашінгтон. Відповіді: а) у першому; б) у другому; в) у третьому;
3. У яких словах подвоєння відбулося внаслідок збігу? 1.Страшенний. 3.Віддячити. 5.Старанний. 2.Вогненний. 4.Беззубий. 6.Смиренний. Відповіді: а) у 1 і 2; б) у 3 і 4; в) у 5і 6.
4. Запишіть слова, вставивши відповідні ненаголошені голосні, та доберіть до них перевірні. Ст..лити, в..шневий, ч..р..шня, б..р..за, з..мля, в..сна, в..личезний, дал..чінь.
5. Запишіть слова, правильно вибравши букву з дужок. Запишіть їх у фонетичній транскрипції. Сли(з,с)ький, при(с,з)ьба, ла(б,п)ки, дефі(с,з), ні(х,г)ті, бли(з,с)ько.
6. Запишіть слова у дві колонки: а) з м’яким знаком б) без м’якого знака Кавказ..кий, тюр..ма, різ..бяр, арал..ський, камін..чик, ремін..чик, мален..кий, наймен..ший, шахтарс..кий.
7. Дайте відповідь на запитання. Як перевірити написання слів з ненаголошеними [е], [и], [о]? Наведіть приклади.
8. Запишіть текст, вставляючи пропущені букви. Доберіть заголовок. Випишіть з тексту слова з префіксами. Часто тр…мав у пам’яті образ матері. І образ її рук, яким судилася вічна невс…пуща робота. І згадувались запахи, які, либонь, вони зб…рали так, як бджілка зб…рає по квітах найрізноманітніший мед. А ще її очі… У мат…ринському погляді не було ні фальші, ні лукавості, ні х…трування. Очі її, постійно освітл…ні зс…редини м’яким ж…вим сяйвом, були наче видимим предметним вираженням душі. Є. Гуцало
9. У котрому рядку записані слова, у яких відбулося спрощення приголосних? 1. Нежданий, бажаний, донька. 2. Величезний, піднести, сни. 3. Чесний, вісник, тижневий, корисний. А) у першому ; б) у другому; в) у третьому
10. У яких словах є ненаголошені голосні, що не перевіряються наголосом? 1. Далечінь. 3. Кишеня. 5. Вишневий 2. Веселий. 4. Директор. 6. Пекти. А) у 1і 2; б) у 3 і 4; в) у 5 і 6.
11. У котрому рядку всі слова написані з помилками? 1. Бойовик, сльози, по-літньому. 2. Майор, бульйон,йому. 3. Мільон, серьозно, павільон. А) у 1 ; б) у 2; в) у 3.
12. Підкресліть слова з ненаголошеними голосними [е,и,о]в коренях слів. У кожному реченні визначте граматичну основу. 1. Один по одному минають зимові дні. 2. Пізня весна не обдурить 3. До першого грому земля не розмерзнеться.
13. Виправте помилки у словах. Льєш, зраня, статтей, радістю, Ілья, життєпис, сторічь, гілячка, письменик, Віниця, осіній, подорожю.
14. Дайте відповіді на запитання. Що означає префікс пре- і в яких частинах мови він вживається? Відповіді підтвердіть прикладами.
15. Запишіть слова, вставивши пропущені букви. Складіть речення з трьома словами і визначте в них головні і другорядні члени речення. Від…ати, воз…єднати, роз…броїти, стін…ий, розріс…я, осін…ій, юн…ат, священ…ий, л…яний.
16. У котрому реченні слово з апострофом написане неправильно? 1. Червень літо зарум’янив. 2. Не кидайся хлібом, він св’ятий 3. Без краю рідного душа щемить, троянди в’януть, мовкнуть солов’ї. А) у 1 ; б) у 2 ; в) у 3.
17.У котрому рядку у словах на місці крапок треба писати м’який знак ? 1. Дон…ка, низ…кий, т…мяний. 2. Промін…чик, куз…ня, камін…чик. 3. Гир…ка, піс…ня, стеблин…ці. А) у 1; б) у 2; в) 3.
18. Дайте відповідь на запитання. Коли пишемо и в словах іншомовного походження? Наведіть приклади.
19. Дайте відповідь на запитання. Чим відрізняється вживання апострофа у власне українських від вживання апострофа в іншомовних словах?
20. Дайте обґрунтовану відповідь на запитання. Коли подвоюються приголосні?
21.Складіть невеликий текст на тему « Мої улюблені книги». Використайте слова з м’яким знаком, апострофом.
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею «Гранд» Горецькою І.Й. Підручник з української мови для 5 класу, вправи з української мови, реферати, бібліотека зі шкільними підручниками онлайн
Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Вимова наголошених і ненаголошених голосних, позначення їх на письмі. Ненаголошені "е", "и", "о" в коренях слів > Вимова наголошених і ненаголошених голосних, позначення їх на письмі. Ненаголошені "е", "и", "о" в коренях слів. Оцінювання
|