KNOWLEDGE HYPERMARKET


Україна в роки війни

Бухенва́льд  — нацистський концентраційний табір 6 миль від міста Ваймар в Тюринґії (на території колишньої НДР) в центральній Німеччині, заснований гітлерівцями влітку 1937 року, діяв 8 років, до 1945 року , будучи сценою щоденного варварства і звірства.

Геноци́д — цілеспрямовані дії з метою знищення окремих груп населення чи цілих народів за расовими, національними, політичними або релігійними мотивами. Геноцид — крайня форма дискримінації.

Друга світова війна — світова війна, що почалася 7 липня 1937 в Азії, 1 вересня 1939 в Європі і тривала до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» було підписано капітуляцію Японії перед союзними державами.

Концентраці́йний та́бір — табір-в'язниця для військовополонених і цивільних у воєнний час або під час тоталітарному режимі. Перші концентраційні табори створено англійцями для африканських жінок і дітей під час Другої англо-бурської війни в Південній Африці в 1889.

Окупа́ція (від лат. occupatio — захоплення) — у військовій справі та в міжнародному праві тимчасове заняття озброєними силами території супротивника.

Рух Опору (Резистанс) — поняття, що увійшло в політичну літературу під час другої світової війни і вживається на означення підпільної і повстанської боротьби народів Європи проти окупації Німеччиною та її союзниками. Тоді діяли також комуністичне підпілля та радянські партизани.

Сталінградська битва
(17 липня 1942 — 2 лютого 1943) — битва Другої світової війни між Німеччиною і її союзниками та радянськими військами за Сталінград.

Фаши́зм (іт. fascismo, від іт. fascio — зв'язка, об'єднання) — ідеологія культу сильної особистості, агресивного шовінізму та расизму. Основою ідеології фашизму є крайній шовінізм і націоналізм, що переходять в ідею расової обраності, мілітарізм і вождізм.


Предмети > Історія України > Історія України 11 клас > Тема 4. Реформаційні та контрреформаційні рухи в Україні > Тема 4. Реформаційні та контрреформаційні рухи в Україні. Словник термінів