KNOWLEDGE HYPERMARKET


Українська Венеція - Вилкове

Гіпермаркет Знань>>Я і Україна>>Я і Україна 3 клас>> Я і Україна: Тема 28. Подорож картою України.

Фішки для допитливих до предмету Я і Україна 3 клас.

Тема «Українська Венеція - Вилкове».


Живучи в Україні, ми не завжди знаємо, які неповторні та прекрасні місця є в нашій країні. Ну що ж, давайте почнемо екскурсію нашою Батьківщиною з невеликого поселення Вилкове, що розташоване на кордоні з Румунією.


Вилкове

В цій перлині придунайського пониззя людина живе в поєднанні з природою, доповнюючи одна одну.

Цей дивовижний куточок розташований в Одеській області, де Дунай впадає в Чорне море. Це містечко нагадує італійську Венецію, адже в Вилковому здебільшого люди пересуваються не на машинах, а на човнах.


Вилкове

Цю дивну назву місто отримало тому що, Дунай впадає в Чорне море в три рукави, на зразок виделки. Вилкове має всього чотири сухопутні вулиці, а всі інші розташовані на островах, тому основним видом транспорту є катера, човни та шлюпки. Також в місті існує річкова інспекція, яка за порушення правил забирає річкові засоби пересування на штраф-майданчики.

Канали Вилкового слугують вулицями, а кожна будівля має свій причал. Вздовж каналів курсують місцеві човни-таксі з шашечками.

Місцеві мешканці будують свої будинки на воді по спеціальній технології, а будівельні матеріали завозять на човнах. Місцеве населення активно займається землеробством і вирощує на своїх ділянках щедрі врожаї полуниці та винограду. Також острови Вилкового славляться своїм садівництвом. Природа цього краю нагородила мешканців врожаєм духмяних персиків та яблук та найбільшим асортиментом рибних багатств.

Ще одною цікавою пам’яткою цього краю є нульовий кілометр, який являється місцем відліку Дунаю. Як правило, на Землі обчислення річок закінчується там, куди вони впадають, але от з Дунаєм все навпаки.


Вилкове

Пливучи на катері по каналам Вилкового вам відкривається захоплива краса водних просторів, рослинного світу та різноманітність пташиних представників.

Прямуючи в Дунайський біосферний заповідник, ви попадаєте в світ, де мешкають птахи та тварини зникаючих видів, та залишається останнє місце в Європі, де зберігся природний нерест осетрових. А по різноманіттю та багатству тваринного і рослинного світу дельта Дунаю займає третє місце в світі.

Відвідавши ці місця, у вас залишаться незабутні враження від навколишньої краси тамошньої природи, водних та піших прогулянок, нульового кілометра, різноманітності національної кухні та рибних страв. В цих тихих та незабутніх куточках природи ви можете поспостерігати за птахами, зайнятися фотополюванням та рибною ловлею.


Вилкове

Історія Вилкове

За однією з версій історія виникнення цього дивовижного куточку починається з сумних для України подій, які відбулися в середині сімнадцятого століття в той час, коли Катерина ІІ знищила Запорізьку Січ. Тікаючи від переслідувань, козаки оселились в плавнях гирла нижньої частини Дунаю. При сильних паводках низькі наносні береги повністю затоплювало водою, тому козакам доводилося зміцнювати та укріплювати береги, а навколо ділянок викопувати канали і єрики. А так як грунт складався з мулу і торфу, то це стало прекрасним матеріалом для землеробства та садівництва. Ось так і був заснований хутір Вилкове.

Предмети > Я і Україна > Я і Україна 3 клас > Подорож картою України. > Подорож картою України. Фішки для допитливих