KNOWLEDGE HYPERMARKET


Урок на тему "Квадратні рівняння. Теорема Вієта"

Тема: Квадратні рівняння. Теорема Вієта.


НАВЧАЛЬНА МЕТА:
•    Систематизувати, узагальнити знання учнів, перевірити рівень сформованих навичок розв’язування неповних квадратних рівнянь та  повних за формулою.
•    Вивчити теорему Віета та їй обернену, вміти застосовувати при знаходженні суми і добутку коренів зведеного квадратного рівняння, визначення  знаків коренів рівняння.
•    Закріпити навички роботи з комп’ютером.                                                                                                                                                                         
РОЗВИВАЮЧА МЕТА:
•    Розвивати  логічне мислення з метою усвідомленого сприйняття  навчального  матеріалу.
•    Формувати навички  усного розв’язування рівнянь, порівняння і аналізу.
•    Розвивати монологічну  мову під  час  пояснень  виконуваних  дій; розвивати  комунікативні навички.
•    Активізувати мислення учнів у процесі виконання завдань на екзаменаторі.                                
ВИХОВНА МЕТА:   
•    Виховання пізнавальної активності, почуття відповідальності, любові до  предмету.


ОБЛАДНАННЯ:
•    Комп’ютер (презентація), проектор.
(слайд № 2)


Хід уроку:
1.    Організаційний момент.
Постановка мети и задач уроку.
2.    Повторимо теорію, застосовуючи мультимедійний проектор.
Питання до класу: 
•    Яке рівняння називається квадратним?
•         Як називаються числа  а; в: с?
•    Що значить розв’язати рівняння ?
•    Що називається коренем квадратного рівняння ?
•    Які види квадратних рівняннь ви знаєте?
•    Яке рівняння називається неповним ?
•    Яку квадратне рівняння називається зведеним ?
•    Які способи розв’язування квадратних рівнянь ви знаєте ?
•    Від чого залежить наявність дійсних коренів квадратного рівняння ?
•    Скільки коренів може мати квадратне рівняння ?
•    Як знайти дискриминант ?
•    Назвіть формулу коренів квадратного рівняння.
 (слайди № 3- 12)


3.    Розв’язування квадратних рівнянь.
Учні розв’язують в зошитах, відповіді перевіряємо за допомогою комп’ютера.
 (слайди № 13, 14)

4.  Цікаві історичні факти.                          

(слайди № 15- 18)

5.    Пояснення нової теми ”Теорема Вієта”
(слайди № 19-23)

6.    Розв'язування квадратних рівнянь за теоремою Вієта.
•    Виконати усно
 (слайди № 24- 26)

7.  Завдання учні виконують письмово в зошитах.
 (слайди № 27- 30)

8.    Комп'ютерне тестування ”Екзаменатор”
   
Підсумок уроку, оголошення оцінок.


Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"  Чередніченко А.В.

Предмети > Математика > Математика 8 клас > Теорема Вієта і теорема, обернена до неї > Теорема Вієта і теорема, обернена до неї. Конспект уроку і опорний каркас