| 
 
  
 Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 4 клас>> Українська мова: Повторення вивченого про іменник 
 План-конспект уроку з курсу «Українська мова 4 клас» з теми «Повторення вивченого про іменник»
 
 Мета:  закріпити знання учнів про слова-назви предметів, узагальнити  поняття „частини мови”, виробляти вміння правильно вживати багатозначні слова в мовленні, розширювати уявлення про значення слів, розширити інтерес до мови, до лексичних значень слів.
 Удосконалювати орфографічні навички, вміння складати зв’язні висловлювання.
 Виховувати любов до  рідної мови, до  природи .
 
 Необхідне забезпечення:
 Слайд-фільм „Іменники”,  фішки для гри „Граматична веселка”, таблиця «Іменник-частина мови»,  книжечки-добірки завдань для індивідуальної та творчої  роботи,  електронний журнал для фіксації результатів уроку.
 
 
 План
 
 
 Узагальнення знань про іменники.
 
 І. Повідомлення теми і мети уроку.
 Мотивація навчальної діяльності.
 Поетична хвилинка.
 
 П’ятихвилинка для життя ( вчимо словникові слова).
 
 ІІ .  Актуалізація опорних знань.
 1.    Кросворд.
 2.    Робота над реченням.
 3.     Спостерігаємо за словам  (  однина – множина.)
 4.    Завдання на спостережливість.
 
 ІІІ. Основна частина уроку.
 1.    Повідомлення вчителя.
 2.    Іінтерактивна гра « Граматична мозаїка».
 
 
 РЕЛАКС1.    Узагальнення знань (складання таблиці).
 2.    Тест з взаємоперевіркою.
 3.    Цікаві завдання на увагу, спостережливісь, розвиток мовлення.
 
 ІV.   Підсумок уроку.
 Оцінювання в електронному журналі.
 Побудова діаграми успішності класу.
 
 
 Хід урокуІ. Повідомлення теми і мети уроку.( 5 хв.)
 Мотивація навчальної діяльності.
 Поетична хвилинка.
 
 Я всміхнуся сонечку:
 - Здрастуй, золоте!
 Всміхнуся квітоньці-
 Хай вона цвіте!
 Я всіхнуся дощику:
 - Лийся як з відра!
 Друзям усміхнуся-
 Зичу їм добра!
 
 Коли діти чують іменник, плескають у долоні.
 
 -    Діти, з чого складається наше мовлення? ( з речень)
 -    Які бувають речення за метою висловлювання та інтонацією? ( розповідні, питальні, спонукальні, окличні  та неокличні)
 -    Як групуються слова у мові? За якими ознаками?
 Діти розповідають про граматичні ознаки іменників.
 
 Повторення правопису слвникових слів : верблюд,, велосипед
 Складання з ними речень, вміння ставити запитання Хто?, Що?
 
 ІІ .  Актуалізація опорних знань.( 10 хв.)
 1.    Кросворд.
 2.    Робота над реченням.
 3.     Спостерігаємо за словам  (  однина – множина.)
 4.    Завдання на спостережливість.
 5.Діти отримують роздатковий матеріал – кросворди
 
 
  
 
  
 
 6. Ключове слово- ВЕСНА.Діти складають з ним речення, вмзначакють у ньому іменники.
 7.Робота над словами, що використовуються тільки в однині або множині:
 Ножиці, штани, метро, і т.д.
 9.    Вправа на спостережливість.
 Треба виправити помилки:
 З дна океана, малювати з портрета, немає гектару, кров з мізинця, готуємось до диктанта
 (океану, гектара, диктанту,)
 
 
 ІІІ. Основна частина уроку.( 25хв.)
 1.    Повідомлення вчителя.
 2.    Інтерактивна гра « Граматична мозаїка».
 Вчитель пропонує написати в дві окремі колонки щонайбільше іменників(істот та неістот) що починаються на одну букву . виграє той ряд , який протягом визначеного часу написав набільшу кількість слів, правильно згрупувавши їх.
 3.    Узагальнення знань (складання таблиці).
 4.    Тест з взаємоперевіркою.
 5.    Цікаві завдання на увагу, спостережливісь, розвиток мовлення.
 
 1. Випиши іменники-назви істот. Визнач іх число.
 Над квітами літають бджоли.Дівчатка плетуть віночки.
 2.     До загальних назв допиши власні.
 Місто Річка
 3.     До поданих іменників добери антоніми.
 День-Мир-
 4.     Визнач рід іменниківОзеро-   , річка-    , учень-
 5.     Назви одним словом.
 Джміль, бджола, оса- 
 
 ІV.   Підсумок уроку.( 3хв.).Оцінювання в електронному журналі.
 Побудова діаграми успішності класу.
 
 
 -    Що називається іменником?
 -    Які граматичні ознаки іменника ви знаєте?
 -    Яким членом речення може бути іменник?
 -    Як визначити рід іменника?
 
 Література
 1.Я. М. Заяць, О.П.Онишків « Уроки рідної мови 4 клас»
 2.Журнали «Початкова школа», «Розкажіть онуку»
 
             Демонстраційно-ілюстративні матеріали
  
  
 Предмети > Українська мова > Українська мова 4 клас > Повторення вивченого про іменник > Повторення вивченого про іменник. Конспект уроку і опорний каркас 
 
 
 
 |