KNOWLEDGE HYPERMARKET


Урок №2. Призначення, функції, особливості використання презентації.

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 8 клас>> Інформатика: Поняття презентації

Методичні рекомендації до предмету Інформатика 8 клас.

Тема «Урок № 2. Призначення, функції, особливості використання презентації.».Розгляд теми: Поняття презентації                                Призначення, функції, особливості використання презентації

9. ОФОРМЛЕННЯ ФОНУ СЛАЙДА

Для оформлення фону слайда необхідно виконати такі дії:Формат/ Фон (рис).

5.06-12.jpg


Після вибору пункту Другие цвета на екрані з’явиться діалогове вікно Цвета із вкладками Обычные и Спектр

Якщо вибрати Способы заливки, то на екрані з’явиться діалогове вікно  Способы заливки, де можна вибрати різні типи заливки фону (Градиентная, Текстура, Узор, Рисунок).

Вибравши для оформлення фону або спосіб заливки, необхідно вказати: цей вибір стосується одного слайда чи всіх слайдів презентації. Для цього у діалоговому вікні Фон вибрати Применить або Применить ко всем.

10. ВСТАВКА ОБ’ЄКТІВ ДО СЛАЙДІВ ПРЕЗЕНТАЦІЇ


Щоб вставити графічний об’єкт (рисунок із бібліотеки рисунків ClipArt Gallery чи записаний у файлі, автофігуру, організаційну діаграму, об’єкт WordArt, рисунок зі сканера чи цифрової камери), необхідно виконати такі дії: Вставка/ Рисунок/ вибрати необхідний тип графічного об’єкта

Наприклад, для вставки та форматування рисунку із бібліотеки ClipArt, виконайте такі дії: Вставка/ Рисунок/ Картинки. Після цього на панелі в правому нижньому куті програми  треба вибрати Коллекция картинок. З’явиться діалогове вікно Коллекция картинок

5.06-13.jpg

Вставлений  малюнок можна вилучати, переміщувати по слайду, змінювати його розмір.
Для того, щоб вилучити об’єкт, необхідно:
-    виділити  його (вказати на нього курсором і натиснути ліву кнопку миші),
-    натиснути клавішу Delete.

Щоб змінити розміри виділеного об’єкта, необхідно: курсор миші встановити на один із маркерів, натиснути ліву кнопку миші і методом перетягування зменшити (чи збільшити) об’єкт.

11. ВСТАВКА ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ ДІАГРАМИ


Щоб вставити організаційну діаграму (схему), необхідно виконати такі дії: Вставка/ Рисунок/ Организационная диаграмма

5.06-14.jpg

12. ІМПОРТУВАННЯ ОБ’ЄКТІВ, СТВОРЕНИХ У СЕРЕДОВИЩІ ІНШИХ ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ


PowerPoint дає змогу вставляти у слайди креслення, створені засобами AutoCad, документи і рисунки Word, сторінки та діаграми Excel.
Що вставити такі та інші об’єкти, треба виконати команду Вставка/ Объект/ вибрати тип об’єкта та програму, в якій він виконаний (рис).

5.06-15.jpg


13. РЕЖИМИ ПЕРЕГЛЯДУ ПРЕЗЕНТАЦІЇ

У PowerPoint є кілька режимів перегляду слайдів презентації:

1.    В режимі Обычныйвиконуються переважно всі операції
2.    Режим Сортировщикслайдов призначений для роботи з презентацією загалом, а не з окремими слайдами. У ньому зручно змінювати порядок розміщення слайдів, переміщенням їх за допомогою миші, підключати різноманітні ефекти при переході від слайда до слайда чи при заповненні слайда об’єктами. Все це можна виконати і в режимі Обычный.
3.    У режимі Показ слайдов на екран виводять лише слайди підготовленої презентації і кнопки виклику контекстного меню керуванням презентацією.

Контекстне меню можна також викликати, натиснувши праву кнопку миші у будь-якому місці слайда. Це допоможе під час демонстрації виконувати допоміжні дії. Наприклад: перехід до будь-якого слайда або викликати примітки до слайда (Заметки докладчика).

Потрібний режим задають натисканням на відповідну кнопку в лівій нижній частині екрана або відповідною командою з меню Вид.

14. ЗАСТОСУВАННЯ ЕФЕКТУ ПРИХОВАНОГО СЛАЙДА


Слайд презентації можна визначити як «прихований» (скрытый), за допомогою команди менюПоказ слайдов/ Скрыть слайд. Ці слайди не виводяться на екран під час звичайного перегляду презентації. Показати такі слайди на демонстрації можна, вибравши в контексному меню: Переход/ Выбор слайда по имени/ у запропонованому списку слайдів презентації вибрати прихований слайд. За допомогою цього ефекту можна підготувати деякі додаткові презентаційні матеріали, які можуть бути використані або пропущені під час демонстрації залежно від зацікавленості та реакції аудиторії.

Надіслав викладач інформатики Манжула Анна Михайлівна.

Бібліотека з підручниками та книгами на скачку безкоштовно онлайн, Інформатика для 8 класу скачати, шкільна програма з інформатики, плани конспектів уроків

Предмети > Інформатика > Інформатика 8 клас > Поняття презентації > Поняття презентації. Методичні рекомендації