Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 7 клас>> Фразеологічний словничок (Українська мова)
Ані пари з уст — не сказати жодного слова, мовчати за будь-яких обставин.
Бачити як на рентгені — бачити наскрізь. Бити байдики — нічого не робити, ледарювати. Білими нитками шито — погано прихований; невміло зроблений. Від щирого серця — дуже щиро. Води в рот набрати Вписати нову сторінку Впійматися на гарячому — бути викритим на місці злочину або негідного вчинку. Вскочити в халепу — потрапити в неприємну ситуацію. Вставати ні світ ні зоря — прокидатися дуже рано, вдосвіта. Втерти носа — показати свою перевагу над кимось. Горобина ніч — грозова ніч. Давати собі раду — самостійно вирішувати всі свої проблеми (рос. находить выход из положения). Дійти згоди — порозумітися, дійти спільної думки (рос. прийти к соглашению). Жити на широку ногу — жити у великому достатку, не обмежуючи себе у витрачанні коштів. Зайняти місце під сонцем — зробити кар'єру, зайняти високу посаду. Знати назубок — дуже добре знати. Знати як свої п'ять пальців — давно і добре знати когось. Кирпу гнути — зазнаватися, гордувати кимось. Ломитися у відчинені двері — настирливо доводити те, що всім давно відомо. Мати рацію — бути правим. Мости спалено — про рішучий крок, після якого неможливо повернення до того, що було. На роду написано — суджено, визначено долею. Не спускати очей — пильно стежити за кимсь (чимсь), не випускати з поля зору. Ні в сих ні в тих — бути розгубленим. Ні холодно ні жарко — зовсім байдуже. Озброєний до зубів — забезпечений достатньою кількістю зброї. Писати як курка лапою — недбало, нерозбірливо. Підкувати блоху — виявити неабияку винахідливість, умілість у будь-якій справі. Підливати масла (у вогонь) — підсилювати неприємні почуття, розпалювати суперечку. Піймати об лизня — зазнати невдачі, залишитися ні з чим (рос. остаться на бобах). Повторити слово в слово — дослівно. Проковтнути язика — замовкнути. Рукою подати — дуже близько, поруч. Світ за очі — не вибираючи шляху, невідомо куди. Собаку з'їсти — мати великий досвід, навички, знання в якійсь сфері. Стріляний горобець — дуже досвідчена людина. Ставити до відома — повідомляти, оповіщати (рос. ставить в известность). Ходяча енциклопедія — про людину, яка має різнобічні знання. Яблуку ніде впасти — дуже тісно (про велике скупчення людей). Як вітром здуло — зникнути безслідно. Як у воду опущений — засмучений, похмурий.
Українська мова 7 клас Н. В. Бондаренко, А. В. Ярмолюк, 2007 © Видавництво «Освіта», художнє оформлення, 2007
Зміст уроку Якщо у вас є виправлення або пропозиції до даного уроку, напишіть нам. Якщо ви хочете побачити інші корективи і побажання до уроків, дивіться тут - Освітній форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: