KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фізкультура уроки

Гіпермаркет Знань>>Фізкультура

Search Computer.jpg
  Визначення терміну

Фізична культура, фізкультура — це складова частина культури, що пов'язана з системою фізичного виховання, спеціальних наукових дослідів, організації спорту, технічних засобів, потрібних для фізичного виховання і спорту, суспільної та особистої гігієни, раціональної організації активного відпочинку.

Фізична культура - це важливий засіб підвищення соціальної і трудової активності людей, задоволення їх моральних, творчих та естетичних запитів, необхідності взаємного спілкування, розвитку дружніх стосунків між народами і зміцнення миру.

Фізкультура урокиФізкультура урокиФізкультура уроки

Основні показники стану фізичної культури і спорту це:

• ступінь використання фізичної культури в різних сферах діяльності, рівень розвитку системи фізичного виховання, самодіяльного масового спорту;

• рівень здоров'я і фізичного розвитку різних верств населення;

• високі досягнення спортсменів України в окремих видах спорту;

• рівень забезпеченості кваліфікованими кадрами, спортивними спорудами та майном.

Історія фізкультури і спорту в Україні

Визначною подією у розвитку фізкультури і спорту було відкриття спортових контактів після завершення Другої світової війни, було розгорнуто масовий фізкультурний рух, підвищено рівень спортивної майстерності. Поширюються європейські види спорту — футбол, боротьба, фехтування і гімнастика. Українські спортсмени були включені в репрезентацію РССР й здобули чималі успіхи в міжнародних змаганнях: Б. Гуревич, Я. Куценко, Б. Шахлін, В. Чукарін, Л. Латиніна, О. Гончаренко, Є. Буланчик, В. Куц, Н. Откаленко, Л. Лисенко-Шевцова, А. Бондарчук та ін. Обласні, міські, районові й місцеві ради фізичної культури керували працею всіх спортивних організацій, які поділялись на добровільні спортові товариства, колективи фізичної культури (на заводах і фабриках, у колгоспах ) чи спортові клуби.

В УРСР діяли 4 республіканські відділи всесоюзних добровільних спортових товариств профспілок та інші об’єднання. Такі види спорту як: авіація, парашутний, планеризм, автомобілізм, мотоциклізм, радіо, підводний, водно-моторовий, стрілецький та ін. воєнно-технічний види спорту підлягають контролю українського республіканського відділу всесоюзного добровільного товариства сприяння армії, авіації та флоту. Комітет Фізичної культури і спорту при Раді Міністрів СРСР постановою від 26 лютого 1969 ухвалив створити 48 Всесоюзних федерацій для всіх видів спорту, що стали єдиними правними членами міжнародними спортових федерацій. Популярним в Україні був туризм, який диспонує понад 50 туристичними базами і понад 800 туристичними й відпочинковими таборами.

Фізкультура уроки

1936 рік. Другі призери першого чемпіонату СРСР. Щегодський, Трусевич, Лившиц, Тютчев, Шиловский, Комаров, Махиня, Кузьменко, Правовєров, Клименко, Гончаренко.

Кадрів фізичної культури готують інститути й технікуми у Києві, Львові, Дніпропетровську, Івано-Франківську та факультети фізичної культури при педагогічних інститутах. Окрім того, діють народні університети фізичної культури і спорту. Після війни українські спортсмени встановили у різних видах спорту більше 80 світових рекордів:В. Голубничий, Ігор Тер-Ованесян, В. Цибуленко, Г. Кутенко, Валерій Брумель, В. Борзов, В. Ященко, Ю. Сєдих, В. Крепкіна, Н. Ткаченко, Н. Олізаренко, Л. Жаботинський, Ю. Зайцев, С. Рахманов, І. Мате, А. Писаренко, С. Полторацький, Г. Прозуменщикова, О. Сидоренко, Ю. Фесенко та ін. У 1975 футбольна команда «Динамо» (Київ) здобула європейський кубок кубків та суперкубок і стала чемпіоном СРСР. З 1952 СРСР починає брати участь в Олімпійських іграх з участю українських спортсменів. З 1956 влаштовуються спартакіади на обласному, районному й місцевому рівнях. З 1994 року на 17 зимових Олімпійських іграх в Ліллехаммері українські спортсмени виступили як самостійна команда. Фігуристка Оксана Баюл здобула першу золоту олімпійську медаль для незалежної України й стала срібною призеркою чемпіонату Європи 1993 року, чемпіонкою світу 1994 року, чемпіонкою Олімпійських ігор 1994 року.

Українські спортсмени на 26 літніх Олімпійських іграх в Атланті заслужено ввійшли в десятку провідних команд спортивних держав світу. Серед чемпіонів: борець греко-римського стилю В'ячеслав Олейник, штангіст Тимур Таймазов, художня гімнастка Катерина Серебрянська, спортивна гімнастка Лілія Подкопаєва, боксер Володимир Кличко, спортивний гімнаст Рустам Шаріпов, легкоатлетка Інеса Кравець, яхтсмени Євген Браславець та Ігор Матвієнкота інші

Фізкультура урокиУроки з фізкультуриФізкультура урокиФізкультура урокиФізкультура уроки


Брати Клички ; О.Баюл;  І.Гешко;  А.Безсонова; Е.Телеєв                                                                

Нині українські спортсмени є відомими у всьому світі: футболіст Андрій Шевченко, плавчиня Яна Клочкова, шахісти Руслан Пономарьов та Катерина Лагно, боксери Володимир і Віталій Клички, художня гімнастка Ганна Безсонова, легкоатлет Іван Гешко, фехтувальники Наталія Конрад і Володимир Лукашенко, стрілець Микола Мільчев, альпініст Владислав Терзиул. В Олімпійських іграх в Афінах золотом відзначились Наталя Скакун (важка атлетика), Ірина Мерлені-Мельник (вільна боротьба), Олена Костевич (стрільба з пневматичного пістолету), Юрій Білоног (штовхання ядра), Юрій Нікітін (стрибки на батуті), Валерій Гончаров (спортивна гімнастика, вправи на брусах), Ельбрус Тедеєв (вільна боротьба). Окрім відомих європейських видів спорту в Україні розвиваються національні види спорту: козацький двобій, бойовий гопак, спас. Вони є втіленням українських бойових традицій і цікавлять здебільшого не байдужу до вітчизняної історії молодь.Реферати, приклади уроків, відповіді на всі запитання для вчителів та учнів з фізичного виховання. Зібрання конспектів уроків з Фізкультури