KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допиливих до Геологічна будова. Східно-Африканські розломи земної кори

Східноафриканська рифт – велика система тріщин на Сході Африки, Червоного моря та Аденської затоки. Виник у мезозойську-кайнозойську ери в результаті розколювання великих материкових блоків. Для рифту характерний сучасний вулканізм та землетруси. В його глибоких розломах лежать ланцюжок тектонічних озер.
***
     Кіліманджаро – діючий вулкан. Його активність проявляється у періодичних викидах газу. Задокументованих свідчень про виверження не відомо. Проте, місцеві легенди говорять про вулканічну активність 150-200 років тому. Має висоту 5895 м. Це найвища точка Африки. Вперше Кіліманджаро був підкорений у 1889 р. В наш час щороку близько 15 тис. людей намагаються підкорити Кіліманджаро. Приблизно 40% це вдається.

***
     Про назву Кіліманджаро існує кілька версій. Вона походить з мови суахілі. За одними поглядами назва вулкану означає “гора божества холоду”. За іншою – “сяюча гора”. Обидва погляди звертають увагу на льодовики на вершині вулкана.

***
     Льодовикова шапка вкривала Кіліманджаро 11 тис. років з часу останнього льодовикового періоду. Але у березні 2005 р. повідомили, що льодовики на вершині повністю розтанули. Це пов'язують не стільки зі змінами температури, скільки з скороченням кількості опадів. Напевно це викликано вирубкою лісів, що зменшило кількість у повітрі водяної пари.

***
     Кенія – згаслий вулкан. Це друга за висотою гора Африки. Назва означає “біла гора”. Місцеві жителі вважають, що на горі живе божество Кікую-Нгай, тому зводять усі будинки обличчям до гори. Вершина Кенії вкрита екваторіальним снігом, а схили – густим лісом, повним диких тварин та гірських рослин. У чистих гірських потоках можна ловити рибу.

Предмети > Географія > Географія 7 клас > Геологічна будова. Східно-Африканські розломи земної кори > Геологічна будова. Східно-Африканські розломи земної кори. Фішки для допитливих