KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих: Принципи створення презентації

Фішки для допитливих до предмету Інформатика, 8 клас

Тема: «Принципи створення презентації»

Як формується зображення на моніторі

Рідкі кристали були відкриті в 1889 році австрійським ботаніком Ф. Рейніцером і німецьким фізиком А. Леманом.
Серед анізотропних властивостей окремих речовин - рідких кристалів, виділяють оптичну анізотропію.


У моніторах використовується рідкі кристали, що змінюють кут поляризації світла під дією електричного поля.


Перший прототип дисплея на рідких кристалах для калькуляторів продемонструвала в 1971 році французька фірма Thomson-CSF.


У середині 70-х років XX століття японська компанія «Sharp» однією з перших розробила монохромний телевізор з використанням зазначеної технології.

Панель дисплея на рідких кристалах (LCD - від Liquid Crystal Display - дисплей на рідких кристалах) має три основних шари - дві прозорі пластини і шар рідких кристалів між ними. І верхня, і нижня пластини мають властивість поляризувати світло, тобто пропускати світлові промені тільки з певними кутами поляризації. При зміні електричного поля оптична орієнтація рідких кристалів змінюється, тобто змінюється кут поляризації.

Якщо кут поляризації рідинних кристалів буде збігатися з кутом поляризації верхньої скляної пластини, то через цю систему буде проходити весь світловий потік і створювати на екрані точку максимальної яскравості.  У разі розходження кутів поляризації (кут між векторами поляризації більше 0 °,  але менше 90 °) - через верхню пластину буде проходити тільки частину світлового потоку, інтенсивність якого обернено пропорційна величині цього кута.

Якщо вектори поляризації шару рідких кристалів і верхньої скляної пластини будуть строго перпендикулярні - світловий потік, відповідно до закону Малюса, проходити через систему не буде, і на екрані утворюється темна крапка.

Opciidekabrchebanuyk-14.jpg


Cкачати повні фішки для допитливих можна клікнувши на текст Скачати фішки для допитливих і встановивши Microsoft PowerPoint


Надіслано вчителем-членом Гільдії Лідерів освіти Чебанюк

Предмети > Інформатика > Інформатика 8 клас > Принципи створення презентації > Принципи створення презентації. Фішки для допитливих