KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих до Закономірності розміщення корисних копалин

ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ

***
     Капські гори – стара споруда, яка виникла у пізньому палеозої в епоху герцинського горотворення. Гори тягнуться на 800 км вздовж південного узбережжя Африки. Капські гори низькі. Мають плоскі вершини. Окремі точки сягають 2000 м, а найвища – 2326 м. Схили порослі заростями вічнозелених чагарників та лісів. Тут є столові гори – відокремлені височини з плоскими, як стіл, вершинами та крутими схилами, складеними стійкими до руйнування гірськими породами.

***
     Багатим на руди металів (мідні, уранові, кобальтові, платинові, мар¬ганцеві, золото) є так званий “мідний пояс”, що тягнеться че¬рез усю Східну Африку вздовж Східноафриканського рифту. Руди тут утворилися під час вкорінення магми, що виливалася з глибин Землі в товщу земної кори по розломах.

***
     Найбільші родовища алмазів знаходяться в країні Південна Африка (ПА). Тут добу¬вають близько 95% всіх алмазів світу. Найбільший із знайдених алмазів «Куллінан» мав масу 3106 карат, або 621,2 г. Він був знай¬дений у 1905 р.

Предмети > Географія > Географія 7 клас > Закономірності розміщення корисних копалин > Закономірності розміщення корисних копалин. Фішки для допитливих