KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих до теми Антарктида. Будова поверхні. Підлідний рельєф. Кліматичні умови. Лід

ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ

***
     На початку ХХ століття на географічних картах слово “материк” що до Антарктиди було відсутнім. Дослідників непокоїло, що береги нової землі є переважно крижаними. Ще у 50-х рр. ХХ ст. дискутувалося питання: що саме приховане під кригою Антарктиди – материк чи архіпелаг острові? Але остаточну відповідь дали дослідження, які встановили материковий характер земної кори Антарктиди.

***
     2006 році на російській полярній станції “Восток” було встановлено рекорд із буріння льодового панцира цього континенту – 3200 м. Ученим це дозволяє провести аналіз кліматичних даних колишніх льодовикових періодів.

***
     В Антарктиді швидкість вітру досягає 90-100 м/с. Полюс вітрів знаходиться в затоці Комопуельс (Земля Аделі). На рік налічується близько 340 вітряних днів.

***
         В льодовиковому панцирі Антарктиди зосереджено 80% прісної води світу. Середня товщина криги складає близько 2,6 км, а найбільша – понад 4,5 км. Якщо б ця маса льоду розтанула, рівень світового океану піднявся б майже на 60 м. Встановлено, що антарктична крига є молодою: їй всього 10-20 млн років. Рештки давніх папоротей та теплолюбних динозаврів на материку говорять про те, що ще 200 млн років тому у мезозойську еру Антарктида була розміщена в умовах теплого клімату.

***
     Середня товщина льодовикового покриву Антарктиди складає близько 2,6 км. Якщо б ця маса льоду розтанула, рівень світового океану піднявся б майже на 60 м. Встановлено, що антарктична крига є молодою. Рештки давніх папоротей та теплолюбних динозаврів на материку говорять про те, що ще 200 млн років тому у мезозойську еру Антарктида була розміщена в умовах теплого клімату.

***
     В Антарктиді, під льодовою товщею в кілька сотень метрів існують прісноводні озера. Одне з них дорівнює за площею озеру Онтаріо в Північній Америці — близько 19,5 тис. км2

Предмети > Географія > Географія 7 клас > Будова поверхні. Лід Антарктиди, підлідний рельєф. Кліматичні умови > Будова поверхні. Лід Антарктиди, підлідний рельєф. Кліматичні умови. Фішки для допитливих