KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих до теми геологічна будова, рельєф та корисні копалини Південної Америки

ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ


     Найдовшою гірською системою світу є Анди. Вони тягнуться з півночі на південь більш ніж на 9 тис км. У перекладі з мови інків назва означає “мідні гори”.  Проте, крім мідних руд в Андах багато олов’яних, поліметалевих, срібних руд. Всесвітньо відомі й поклади золота у Колумбії, де після кожної зливи у річковому піску зростає вміст цього металі.

***
     Аконкагуа – найвища точка Анд, а також усієї західної та південної півкулі. Раніше помилково вважалася згаслим вулканом. Вершину гори вкривають льодовики, язики яких сягають довжини до 6 км. Гору названо за ім'ям річки, що бере початок на її схилах. У перекладі з мови індіанців кечуа це означає “піщана річка”.

***
     У Південній Америці розташовані три найвищих діючих  вулкани світу. Льюльяйльяко – рекордсмен з поміж них. Знаходиться на кордоні Чилі та Аргентини. Нині знаходиться на стадії періодичних викидів вулканічних газів, насичених сполуками сірки. Сан-Педро – другий за висотою діючий вулкан світу. Він сягає відмітки 6159 м. Котопахі – третій серед найвищих вулканів світу (5897 м). Він знаходиться в Андах Еквадору. З кратера вулкана періодично виривається стовп пари з сильним запахом сірки, що виблискує на сонці. Тому назва означає “гора, що димить”. Останнє виверження Котопахі відбулося у 1976 році. У Південній Америці також розташовані два найвищих згаслих вулкани світу. Чімборасо – один з них. Він знаходиться в Андах Еквадору й здіймається до відмітки 6310 м.

***
     У пустелі Атаками є унікальні родовища природної селітри, що використовується як дуже цінне добриво. Селітра формується з гуано – пташиного посліду, який з роками кам’яніє, утворюючи шари, що нагадують зовні вапно, товщиною 5-10 м. Це цінний товар, який обережно збирають та вивозять на продаж. Холодна Перуанська течія несе до берега косяки риби, що приваблює птахів. Ловити рибу, подавати кораблям гудки, низько опускатися літакам тут заборонено, щоб не турбувати пташок.

Предмети > Географія > Географія 7 клас > Геологічна будова. Основні форми рельєфу Південної Америки > Геологічна будова. Основні форми рельєфу Південної Америки. Фішки для допитливих