KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих до теми клімат Південної Америки

ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ
***
     В Бразилії, в тій її частині, що лежить на Амазонській низовині, жителі намагаються закінчити всі свої справи до 12 години дня, інакше їм доведеться чекати до четвертої години дня. Ця частина Бразилії лежить в екваторіальному кліматичному поясі, де щоденно бувають опади з 12 до 16 години. Зранку дощу немає, тому що повітря не встигло нагрітися і атмосферний тиск є підвищеним. Вдень повітря нагріваючись, стрімко піднімається вгору, і там охолоджується. Це веде до конденсації водяної пари. Після четвертої дня повітря охолоджується і зливи припиняються.

***
     На західному узбережжі Південної Америки знаходиться найпосушливіша в світі пустеля Атакама, назва якої з мови індіанців означає “пустельна земля”. Тут у місті Аріка на 180 пд ш випадає в середньому 0,8 мм опадів на рік. Дощів тут не буває кілька років підряд, проте частими є тумани і роса. Люди навчилися збирати цю вологу у циліндри висотою 2,5 м, що заповнені довгими нейлоновими стрічками. На метрових стрічках осідає волога й стікає на дно циліндра. Так можна одержати до 18 л води за добу.

***
     Час від часу Південна Америка відчуває холодний подих Антарктиди. Тоді виникає холодний штормовий вітер памперо, який переносить холодне й сухе антарктичне повітря й викликає стрімке зниження температури повітря, аж до 30ОС за добу.      


Предмети > Географія > Географія 7 клас > Кліматичні пояси і області Південної Америки > Кліматичні пояси і області Південної Америки. Фішки для допитливих