KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих до теми тропічні пустелі Африки. Стихійні явища природи. Природоохоронні території

ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ

***
     В пустельних оазисах Африки ростуть фінікові пальми. Стовбур цього дерева гладенький без гілок, досягає висоти 20 і більше метрів. На верхівці знаходиться пучок з 40-70 листків довжиною кожного до 3 м. Під листками висить гроно плодів. Кожне дерево здатне принести за рік 100–200 кг плодів. Їдять фініки свіжими, сушеними та вареними. З надрізу стовбура витікає сік, який можна пити. З листків плетуть корзини та сандалії.
 
***
     Алое розводять як кімнатну рослину з ХVІІІ ст. Вдома це невелика рослина. У себе на батьківщині алое досягає 3 м висоти і більше! В природі алое цвіте кожної весни, випускаючи суцвіття до 80 см заввишки з червоними, жовтими чи оранжевими квітами.

***
      Найбільшою пустелею світу є Сахара, площа якої становить 7 млн. км2, що майже складає площу Австралії. З арабської її назва означає “пустельний степ”. У внутрішніх частинах Сахари є райони, де опадів не буває десятиліттями. Темна поверхня скель може нагріватися до 1000С. В день в Сахарі дуже спекотно, а в ночі – дуже холодно. Протягом доби температура може коливатися на 300 і більше.

***
     На південному заході Африки є пустеля Наміб, назва якої означає “те, що обходять стороною”. Клімат тут вкрай суворий: опадів буває 17-25 мм/рік. Тут розташований Берег Скелетів. Рослинності тут майже немає, тільки пісок, сіль, скелі. Це найнебезпечніший район для мандрівників. Бенгельська холодна течія виносить на прибережні скелі уламки кораблів, що лежать на дюнах далеко від берега. Вибілені сонцем людські кістки говорять про страшну долю шукачів пригод, що припливали сюди шукати алмази та гинули від спраги. Шакали та грифи обгризали їх кістки. Берег скелетів проголошений національним парком країни Намібія.
***
     В пустелях Калахарі та Наміб росте цікава рослина вельвічія. Це єдина на землі рослина, що має всього 2 листки і зберігає їх все життя. З’являються листки на невисокому стовбурі і постійно ростуть досягаючи 3-4 м довжини. Це єдина в світі рослина, що не скидає листя. Доживають вельвічія до 2000 років. Рослина була відкрита у 1860 р німецьким ботаніком Фрідріхом Вельвічем, на честь якого й була названа.


Предмети > Географія > Географія 7 клас > Савани і рідколісся. Тропічні пустелі. Стихійні явища природи > Савани і рідколісся. Тропічні пустелі. Стихійні явища природи. Фішки для допитливих