KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки для допитливих до уроку «Колективізація і розселянювання України. Голодомор 1932-1933 рр.»
Фішки для допитливих до предмету Історія України, 10 клас
Тема«Колективізація і розселянювання України. Голодомор 1932-1933 рр.»

MatI-10-91.jpg
День Жалоби
 
25 листопада 2006 р. – День Жалоби за жертвами голодомору 1932-33 рр.


У 2006 році виповнюється 73 роки з того часу, як голодна смерть у мирний період, на найродючішій землі у світі обірвала мільйони людських доль. Ще живі люди, які пам’ятають голодомор і які можуть розповісти про нього. Ще зберігається шанс засвоїти урок історії не заочно, за підручниками, а через безпосередній контакт з нею. Але з кожним роком така можливість зменшується. Голодомор віддаляється у часі і здається менш актуальним.

Проте, його страшний спадок продовжує тиснути. Щоб його позбутися, необхідно залучити до процесу переосмислення голодомору весь народ України. Через п’ять, десять років зробити це буде надзвичайно важко. Тому, треба це робити сьогодні. Зокрема, слід організувати масове розповсюдження знань про голодомор серед усіх верств населення, у всіх без винятку регіонах. Через ЗМІ, через книжки та публічні заходи необхідно донести людям інформацію про ту трагедію і пояснити її значення.

Восени 2006 року відбудеться чергова серія заходів на державному і регіональному рівні з вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-33 рр. Зокрема, запланований розгляд у Верховній Раді України проекту закону про надання голодомору 1932-33 рр. політико-правової оцінки як акту геноциду проти української нації.

Вже затверджений проект меморіалу, який буде створений у Києві на схилах Дніпра біля парку Слави.

Це, так би мовити, необхідний мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих під час тієї страшної трагедії, а, скоріше, для наших нащадків, які повинні завжди пам’ятати про голодомор і робити все, щоб подібна трагедія ніколи не повторилася у будь-якій формі.

Міжнародний Фонд „Україна 3000” у рамках програми „Уроки історії: Голодомор 1932-33 рр.” намагається зробити свій внесок у цю благородну справу. Зокрема, у 2006 році Фонд розпочав проект, у рамках якого будуть видані або перевидані знакові дослідження цієї болючої теми.

Але, для досягнення максимального ефекту, ми запрошуємо українців у всьому світі та друзів нашого народу взяти участь у поминальній акції „Запали свічку”, яка відбудеться 25 листопада 2006 року. Ми закликаємо всіх небайдужих людей в цей день на кілька хвилин залишити усі свої справи і запалити свічку на знак пам’яті про тих, хто загинув страшною смертю у 1932-33 рр. Якщо ви хочете зробити це разом з однодумцями, приходьте на Михайлівський майдан.

Ми впевнені, що в цій акції візьме участь весь український народ, бо голодомор 1932-33 рр. торкнувся кожної родини. Ми постраждали всі, бо кожен втратив частку свого коріння. Тож давайте разом звернемося до нашої історії і вийдемо після цього духовно чистішими, мудрішими, сильнішими, досконалішими. Нехай у мільйонах маленьких вогників згорить страшний спадок голодомору.


Надіслано вчителем Міжнародного ліцею «Гранд» Дмітрієвим В.С.

Предмети > Історія України > Історія України 10 клас > Колективізація і розселянювання України. Голодомор 1932-1933 рр. > Колективізація і розселянювання України. Голодомор 1932-1933 рр. Фішки для допитливих