KNOWLEDGE HYPERMARKET


Фішки до уроку «Послуги страхування (обов‘язкове страхування, добровільне).»

Фішки до уроку економіки 9 класу

Тема: Послуги страхування (обов‘язкове страхування, добровільне).


1699 рік - в Англії вперше з'явилася професійна організація, що займається страхуванням життя вдів і сиріт, а згодом була створена страхова компанія "Eckvatedl", що займалася особистим страхуванням.


Ekon6-292.jpg


1978 рік - подання самого великого страхового позову у світі, що склав майже 2 міл'ярди доларів. Ініціатором позову стала одна велика англійська судновласницька компанія, відповідачем - німецька суднобудівна компанія. Приводом для позову стала катастрофа зафрахтованого англійцями танкеру „М. Т. Амоко Кадіз“, що відбулася біля берегів Англії 16 березня 1978 року. Німці відшкодовують збитки до сих пір.

1999 рік - деякий Джон Доу із Шарлотти, штат Північна Кароліна, купив якось коробку дуже рідкісних і надзвичайно дорогих сигар, і, серед інших речей, застрахував їх від вогню. Через місяць, викуривши всі свої сигари, Джон подав у суд на страхову компанію. У заяві він написав, що сигари були втрачені „в серії невеликих загорянь“. Страхова компанія відмовилася виплатити компенсацію, мотивуючи це тим, що Джон вжив сигари природно. Отож, він подав у суд - і виграв. При оголошенні вердикту суддя наголосив на тому, що y Джона був страховий поліс, у якому "чорним по білому" написано, що страхова компанія страхує сигари, у тому числі й від загоряння, не конкретизуючи, у випадку якого загоряння вона не буде виплачувати компенсацію. Отже, компанія повинна виплатити Джонові відшкодування. Щоб не обтяжувати себе довгими й дорогими апеляціями, страхова компанія погодилася з рішенням суду й виплатила Джонові Доу $15 тис. доларів за втрату його рідкісних дорогих сигар, втрачених внаслідок загоряння. Після одержання грошей по чеку Джон був заарештований за обвинуваченням в 24 підпалах. Його власна позовна заява й показання на першому суді були використані проти нього ж. Він був визнаний винним у навмисному підпалі застрахованої власності й присуджений до 24 місяців тюремного ув'язнення й штрафу в $24 тис. доларів.


Ekon6-293.jpg


1999 рік - в перелік страхових послуг, що надаються у США, входить страхування "від різноманітного збитку, заподіяного прибульцями", включаючи викрадення. Один з британських брокерів починає продавати відповідну страховку жінкам, що побоюються завагітніти від інопланетянина.

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 9 клас > Послуги страхування (обов‘язкове страхування, добровільне). > Послуги страхування (обов‘язкове страхування, добровільне). Фішки для допитливих