KNOWLEDGE HYPERMARKET


Цікаві факти про шахи

Гіпермаркет Знань>>Шахи>>Шахи 3 клас>> Шахи: Шахи — наука, мистецтво, спорт. (Шахи 3 клас)

Фішки для допитливих до предмету Шахи 3 клас.

Тема «Цікаві факти про шахи».


Ви мабуть уже знаєте, що шахи це не тільки захоплююча гра, яка допомагає нам навчитися логічно мислити, але й розвиватися та з користю і цікаво проводити час.


факти

А чи відомо вам звідки з’явилася назва цієї гри?

У цієї логічної гри дуже довга історія. Спочатку вона з’явилася в Індії на початку шостого століття та носила назву чатуранга, що в перекладі означає чотири підрозділи війська. Чатуранга складалась з піхоти, кінноти, слонів та колісниці. В сучасній грі – це піший, кінь, слон і тура.

А уже в сьомому столітті ця гра з’явилася в Персії, де одержала назву гри в шатрандж. Атакуючи під час гри гравці вимовляли слова «Шах» і «Шах мат», що в перекладі перше слово значило король, а друге – король помер. Так що саме від перської мови і походить назва цієї гри.

А чи знаєте ви, що з’явився новий вид спорту, який носить назву шахбокс?


факти

Історія не згадує ім’я людини, яка вирішила об’єднати шахи з боксом та створити нову гру, під назвою шахбокс. Під час поєдинку спортсмени по черзі з’ясовували свої стосунки. Ця гра складається з одинадцяти раундів, в яких парні проходять за шаховим столом, а непарні - на рингу. Перемогу отримує той гравець, який домігся нокауту в боксерському поєдинку, або в шаховій партії поставив мат. В останній час шах бокс набуває неабиякої популярності та знаходиться під управлінням міжнародної асоціації шах боксу.

А чи цікаво вам, навіщо в шаховій грі придумали годинник?

Зрозуміло, що моменту існування шахів, шахові партії грали без годинника. Але так, як ця гра дуже напружена, затяжна та довготривала, та з’явилися факти, коли гравці не могли завершити турнір через виснаження і деякі навіть засинали під час гри. Після таких казусів на міжнародному турнірі вирішили вести контроль за грою за допомогою пісочного годинника. Але згодом британець Томас Вілсон створив перший механічний шаховий годинник.

А чи відомо вам, як шаховий автомат надурив гравців?


факти

Угорський винахідник в 1770 році винайшов незвичайну гральну машину. Цей шаховий автомат представляв собою своєрідну фігуру турка в людський зріст, який знаходився за шафою, а за допомогою механічної руки пересував фігури по полю. Цей розумний чудо-автомат за роки існування зміг обіграти багатьох знаменитих супротивників. В грі з автоматом отримали поразку і такі знаменитості, як Бенджамін Франклін та Наполеон Бонапарт.

Але через багато років таємниця цієї чудо машини була розкрита, і автомат виявився зовсім не автоматом, а звичайною людиною, яка добре грала в шахи та переховувалась в середині від людських очей.

Предмети > Шахи > Шахи 3 клас > Шахи — наука, мистецтво, спорт. (Шахи 3 клас) > Шахи — наука, мистецтво, спорт. (Шахи 3 клас). Фішки для допитливих