KNOWLEDGE HYPERMARKET


Червона книга. Рослини та тварини своєї місцевості, що занесені до Червоної книги України
(Создана новая страница размером '''Гіпермаркет Знань>>[[Природознавс...)
 
(7 промежуточных версий не показаны.)
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Природознавство|Природознавство]]>>[[Природознавство 6 клас|Природознавство 6 клас]]>> Природознавство: Червона книга. Рослини та тварини своєї місцевості, що занесені до Червоної книги України'''  
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Природознавство|Природознавство]]&gt;&gt;[[Природознавство 6 клас|Природознавство 6 клас]]&gt;&gt; Природознавство: Червона книга. Рослини та тварини своєї місцевості, що занесені до Червоної книги України'''<br> <metakeywords>Природознавство, клас, урок, на тему, 6 клас, Червона книга, Рослини та тварини своєї місцевості, Рослини та тварини що занесені до Червоної книги України.</metakeywords>
 +
<h2>«Книга тривоги і надії»</h2>
-
<metakeywords>Природознавство, клас, урок, на тему, 6 клас, Червона книга, Рослини та тварини своєї місцевості, Рослини та тварини що занесені до Червоної книги України.</metakeywords>ЧЕРВОНА КНИГА. РОСЛИНИ ТА ТВАРИНИ СВОЄЇ МІСЦЕВОСТІ, ЩО ЗАНЕСЕНІ ДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ
+
За тривалий час існування нашої планети зникло назавжди багато живих істот, проте в наші дні це небезпечне явище прискорилося. Вважають, що вид перебуває у небезпеці, коли загальна кількість особин менша ніж тисяча або народжується менше особин, ніж помирає. За підрахунками вчених, щодня на нашій планеті вимирає один вид рослин чи тварин.  
-
<u><br>«Книга тривоги і надії»</u>
+
«Книгою тривоги і надії» називають Червону книгу. [[Тема_62._Охорона_рослин._Червона_книга_України|Червона книга]] України містить відомості про рідкісні та зникаючі види тварин, рослин і грибів, поради щодо їхнього примноження.
-
За тривалий час існування нашої планети зникло назавжди багато живих істот, проте в наші дні це небезпечне явище прискорилося. Вважають, що вид перебуває у небезпеці, коли загальна кількість особин менша ніж тисяча або народжується менше особин, ніж помирає. За підрахунками вчених, щодня на нашій планеті вимирає один вид рослин чи тварин.<br>«Книгою тривоги і надії» називають Червону книгу. Червона книга України містить відомості про рідкісні та зникаючі види тварин, рослин і грибів, поради щодо їхнього примноження.
+
До Червоної книги України щонайперше потрапляють види, яким загрожує вимирання, тобто повне зникнення. Їх називають зникаючими, або вимираючими. Серед рослин такими є підсніжник білосніжний, конвалія, первоцвіт, крокус, цибуля ведмежа, зозулині черевички та інші. До Червоної книги потрапили всі види ковили - рослини, яка з давніх-давен була окрасою українських степів. Та після того як людина розорала їх, ковила приречена на вимирання.  
-
До Червоної книги України щонайперше потрапляють види, яким загрожує вимирання, тобто повне зникнення. Їх називають зникаючими, або вимираючими. Серед рослин такими є підсніжник білосніжний, конвалія, первоцвіт, крокус, цибуля ведмежа, зозулині черевички та інші. До Червоної книги потрапили всі види ковили - рослини, яка з давніх-давен була окрасою українських степів. Та після того як людина розорала їх, ковила приречена на вимирання.
+
З тварин до Червоної книги занесені лосось чорноморський, коник морський чорноморський, жаба прудка, гадюка степова, саламандра плямиста, сокіл-сапсан, дрохва, заєць білий, борсук, видра річкова, їжак вухатий, рись звичайна, зубр та інші.  
-
З тварин до Червоної книги занесені лосось чорноморський, коник морський чорноморський, жаба прудка, гадюка степова, саламандра плямиста, сокіл-сапсан, дрохва, заєць білий, борсук, видра річкова, їжак вухатий, рись звичайна, зубр та інші.<br>До Червоної книги України занесені ще й види, які мешкають лише в певному регіоні України і ніде більше в світі. Тому наша держава несе відповідальність за їхнє збереження перед всією планетою. Таким видом є тюльпан скіфський, що зростає у заповіднику Асканія-Нова на Херсонщині.
+
До Червоної книги України занесені ще й види, які мешкають лише в певному регіоні України і ніде більше в світі. Тому наша [[Галицько-Волинська_держава|держава]] несе відповідальність за їхнє збереження перед всією планетою. Таким видом є тюльпан скіфський, що зростає у заповіднику Асканія-Нова на Херсонщині.  
-
В Україні існують закони, за якими рослини і тварини, занесені до Червоної книги, підлягають особливій охороні на всій території держави. Ці закони визначають шляхи охорони та відтворення рідкісних видів. Це, зокрема, заборона або обмежене використання цих видів, створення сприятливих умов для утримання й розведення рідкісних видів (у зоопарках, ботанічних садах, розплідниках), здійснення наукових досліджень з метою їх охорони і відтворення.
+
В Україні існують закони, за якими рослини і тварини, занесені до Червоної книги, підлягають особливій охороні на всій території держави. Ці закони визначають шляхи охорони та відтворення рідкісних видів. Це, зокрема, заборона або обмежене використання цих видів, створення сприятливих умов для утримання й розведення рідкісних видів (у зоопарках, ботанічних садах, розплідниках), здійснення наукових досліджень з метою їх охорони і відтворення.  
-
Недодержання цих правил вважається порушенням закону. Порушники несуть покарання за знищення чи пошкодження живих істот, занесених до Червоної книги України.
+
Недодержання цих правил вважається порушенням [[Закони_Драконта._Реформи_Солона._Повні_уроки|закону]]. Порушники несуть покарання за знищення чи пошкодження живих істот, занесених до Червоної книги України.  
-
<u>ПІДСУМКИ</u>&nbsp; <br>* Червона книга України є державним документом, який містить відомості про зникаючі види рослин, тварин, грибів та поради щодо їхнього примноження.<br>
+
<h2>Підсумки</h2>
 +
* Червона книга України є державним документом, який містить відомості про зникаючі види рослин, тварин, грибів та поради щодо їхнього примноження.<br>
-
''О.Г.Ярошенко, Т.В.Коршевнюк, В.І.Баштовий, Природознавство, 6 клас<br>Вислано читачами з інтернет-сайтів&nbsp;&nbsp; ''
+
<h2>[[Вплив людини на тваринний світ.|Тварини, що занесені до Червоної книги України]]</h2> <h2>[[Охорона рослин. Червона книга України|Рослини, що занесені до Червоної книги України]]</h2>
-
<sub>Планування уроків з природознавства, відповіді на тести, завдання та відповіді по класам, домашнє завдання та робота з природознавства для 6 класу</sub>
+
<h2>Тварини червоної книги України</h2>
 +
Кожній людині відомо, що різні країни світу мають свій список, до якого занесені рідкісні та зникаючі рослини і тварини. Є така Червона книжка і в Україні. В її останньому виданні, яке вийшло в 2009 році, до списку внесено майже п’ятсот сорок видів та підвидів тварин і більше восьмисот видів рослин та грибів. І на превеликий жаль з кожним роком цей перелік тільки збільшується…
 +
 +
<br>
 +
[[Image:6kl_Tvaruny01.jpg|500x500px|тварини України]]
 +
<br>
 +
 +
Дуже сумно від того, що в Україні налічуються і такі тварини, які зовсім зникли з нашої території. До таких видів належать білочеревий тюлень та тюлень-чернець. Раніше цих тварин можна було зустріти на мисі Тарханкут в Криму та на Зміїному острові. Зараз від цих видів залишилися лише невеличкі групи, які ще можна зустріти біля берегів Туреччини, Болгарії та на туніських островах.
 +
 +
Але на щастя є й такі види тварин, яких чисельність збільшилась, а деяких невідь відновилась. Так, наприклад, зі списку рідкісних та зникаючих видів було викреслено барсука і водяну полівку, так як їх чисельність збільшилась до безпечного рівня.
 +
 +
А зараз давайте з вами познайомимося з деякими рідкісними тваринами, які занесені до Червоної книжки України і знаходяться в групі ризику.
 +
 +
'''Звичайна рись'''
 +
 +
<br>
 +
[[Image:6kl_Tvaruny02.jpg|500x500px|тварини України]]
<br>  
<br>  
-
'''<u>Зміст уроку</u>'''
+
До таких рідкісних тварин відноситься звичайна рись. Колись, дуже давно, ця дика кішка мешкала майже на всій північній півкулі, де були лісові зони. Але люди століттями жорстоко переслідували цих дивовижних тварин та майже повністю винищили на більшій території Європи і тому їх кількість стала мізерно малою.  
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] конспект уроку і опорний каркас                     
+
 
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] презентація уроку
+
В сучасному світі люди стали дбайливо ставитися до цих лісових красенів і всі вони потрапили під охорону закону. В Україні звичайну рись можна зустріти в гірських лісах Карпат. Також рисі мешкають на Балканах, в Польських Татрах, Скандінавському півострові, Прибалтиці, Кавказі та в інших лісових зонах.
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] акселеративні методи та інтерактивні технології
+
 
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] закриті вправи (тільки для використання вчителями)
+
'''Європейська норка'''  
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] оцінювання
+
 
-
+
Популяція цього хижого звіра невеликого розміру, який має блискуче та густе хутро, скоротилася через мисливський промисел. Європейська норка теж занесена до Червоної книги. В Україні цих тварин налічується близько двохсот особин. Ці хижаки охороняються законом та мешкають на територіях ДунайськогоКарпатського,
-
'''<u>Практика</u>'''
+
Дністровського та Канівського заповідників.  
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] задачі та вправи,самоперевірка
+
 
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] практикуми, лабораторні, кейси
+
'''Корсак (степова лисиця)'''  
-
  [[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
+
 
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] домашнє завдання
+
Через своє цінне хутро постраждала і степова лисиця. Ця тварина також занесена до Червоної книги України. Дуже шкода що на нашій території цих хижаків залишилося лише близько двадцяти особин. Зустріти популяції степової лисиці можливо лише а Луганській області.  
-
+
 
-
'''<u>Ілюстрації</u>'''
+
'''Крапчастий ховрах'''  
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
+
 
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] реферати
+
До зникаючих видів тварин можна віднести і крапчастого ховраха. Його чисельність в Україні знизилась майже в тисячу разів. Причиною зменшення чисельності крапчастих
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] фішки для допитливих
+
ховрахів стало його безпосереднє знищення, використання хімічних препаратів та розорення цілинних степових ділянок. Крапчастого ховраха раніше можна було зустріти майже по всій території України. Але зараз популяція цих тваринок не перевищує й тисячі особин. В Україні вони мешкають невеликими колоніями лише в Харківській та Луганській областях.
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] шпаргалки
+
 
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
+
'''Видра'''  
-
+
 
-
'''<u>Доповнення</u>'''
+
<br>
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
+
[[Image:6kl_Tvaruny03.jpg|500x500px|тварини України]]
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] підручники основні і допоміжні
+
<br>
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] тематичні свята, девізи
+
 
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] статті
+
Така симпатична тваринка, як видра теж відноситься до вразливого виду і тому занесена не тільки в Червону книгу, а й до списку Всесвітнього союзу по охороні природи. В Україні починаючи з дев’яностих років ареал проживання видр розширився. Зараз на території нашої держави налічується близько десяти тисяч цих ссавців.
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] національні особливості
+
 
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] словник термінів                         
+
'''Хохуля руська або вихухіль'''
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] інше
+
-
+
-
'''<u>Тільки для вчителів</u>'''
+
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] [http://xvatit.com/Idealny_urok.html ідеальні уроки]
+
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] календарний план на рік
+
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] методичні рекомендації
+
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] програми
+
-
[[Image:1236084776 kr.jpg|10x10px]] [http://xvatit.com/forum/ обговорення]
+
-
<br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].  
+
Ця унікальна та всеїдна тваринка належить до найдавніших груп ссавців. Її представники жили ще тридцять мільйонів років тому. Хохуля руська занесена до Червоної книги України та Росії, так як із-за негативного впливу людини різко почали скорочуватись її популяції. На території нашої держави вихухіль можна зустріти лише в Сумській області. В Україні їх налічується лише близько трьохсот особин.
-
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>
+
<br> ''О.Г.Ярошенко, Т.В.Коршевнюк, В.І.Баштовий, Природознавство, [[6_клас_уроки|6 клас]]<br>Вислано читачами з інтернет-сайтів&nbsp;&nbsp; ''

Текущая версия на 07:22, 8 июля 2015

Гіпермаркет Знань>>Природознавство>>Природознавство 6 клас>> Природознавство: Червона книга. Рослини та тварини своєї місцевості, що занесені до Червоної книги України

Содержание

«Книга тривоги і надії»

За тривалий час існування нашої планети зникло назавжди багато живих істот, проте в наші дні це небезпечне явище прискорилося. Вважають, що вид перебуває у небезпеці, коли загальна кількість особин менша ніж тисяча або народжується менше особин, ніж помирає. За підрахунками вчених, щодня на нашій планеті вимирає один вид рослин чи тварин.

«Книгою тривоги і надії» називають Червону книгу. Червона книга України містить відомості про рідкісні та зникаючі види тварин, рослин і грибів, поради щодо їхнього примноження.

До Червоної книги України щонайперше потрапляють види, яким загрожує вимирання, тобто повне зникнення. Їх називають зникаючими, або вимираючими. Серед рослин такими є підсніжник білосніжний, конвалія, первоцвіт, крокус, цибуля ведмежа, зозулині черевички та інші. До Червоної книги потрапили всі види ковили - рослини, яка з давніх-давен була окрасою українських степів. Та після того як людина розорала їх, ковила приречена на вимирання.

З тварин до Червоної книги занесені лосось чорноморський, коник морський чорноморський, жаба прудка, гадюка степова, саламандра плямиста, сокіл-сапсан, дрохва, заєць білий, борсук, видра річкова, їжак вухатий, рись звичайна, зубр та інші.

До Червоної книги України занесені ще й види, які мешкають лише в певному регіоні України і ніде більше в світі. Тому наша держава несе відповідальність за їхнє збереження перед всією планетою. Таким видом є тюльпан скіфський, що зростає у заповіднику Асканія-Нова на Херсонщині.

В Україні існують закони, за якими рослини і тварини, занесені до Червоної книги, підлягають особливій охороні на всій території держави. Ці закони визначають шляхи охорони та відтворення рідкісних видів. Це, зокрема, заборона або обмежене використання цих видів, створення сприятливих умов для утримання й розведення рідкісних видів (у зоопарках, ботанічних садах, розплідниках), здійснення наукових досліджень з метою їх охорони і відтворення.

Недодержання цих правил вважається порушенням закону. Порушники несуть покарання за знищення чи пошкодження живих істот, занесених до Червоної книги України.

Підсумки

  • Червона книга України є державним документом, який містить відомості про зникаючі види рослин, тварин, грибів та поради щодо їхнього примноження.

Тварини, що занесені до Червоної книги України

Рослини, що занесені до Червоної книги України


Тварини червоної книги України

Кожній людині відомо, що різні країни світу мають свій список, до якого занесені рідкісні та зникаючі рослини і тварини. Є така Червона книжка і в Україні. В її останньому виданні, яке вийшло в 2009 році, до списку внесено майже п’ятсот сорок видів та підвидів тварин і більше восьмисот видів рослин та грибів. І на превеликий жаль з кожним роком цей перелік тільки збільшується…


тварини України

Дуже сумно від того, що в Україні налічуються і такі тварини, які зовсім зникли з нашої території. До таких видів належать білочеревий тюлень та тюлень-чернець. Раніше цих тварин можна було зустріти на мисі Тарханкут в Криму та на Зміїному острові. Зараз від цих видів залишилися лише невеличкі групи, які ще можна зустріти біля берегів Туреччини, Болгарії та на туніських островах.

Але на щастя є й такі види тварин, яких чисельність збільшилась, а деяких невідь відновилась. Так, наприклад, зі списку рідкісних та зникаючих видів було викреслено барсука і водяну полівку, так як їх чисельність збільшилась до безпечного рівня.

А зараз давайте з вами познайомимося з деякими рідкісними тваринами, які занесені до Червоної книжки України і знаходяться в групі ризику.

Звичайна рись


тварини України

До таких рідкісних тварин відноситься звичайна рись. Колись, дуже давно, ця дика кішка мешкала майже на всій північній півкулі, де були лісові зони. Але люди століттями жорстоко переслідували цих дивовижних тварин та майже повністю винищили на більшій території Європи і тому їх кількість стала мізерно малою.

В сучасному світі люди стали дбайливо ставитися до цих лісових красенів і всі вони потрапили під охорону закону. В Україні звичайну рись можна зустріти в гірських лісах Карпат. Також рисі мешкають на Балканах, в Польських Татрах, Скандінавському півострові, Прибалтиці, Кавказі та в інших лісових зонах.

Європейська норка

Популяція цього хижого звіра невеликого розміру, який має блискуче та густе хутро, скоротилася через мисливський промисел. Європейська норка теж занесена до Червоної книги. В Україні цих тварин налічується близько двохсот особин. Ці хижаки охороняються законом та мешкають на територіях Дунайського, Карпатського, Дністровського та Канівського заповідників.

Корсак (степова лисиця)

Через своє цінне хутро постраждала і степова лисиця. Ця тварина також занесена до Червоної книги України. Дуже шкода що на нашій території цих хижаків залишилося лише близько двадцяти особин. Зустріти популяції степової лисиці можливо лише а Луганській області.

Крапчастий ховрах

До зникаючих видів тварин можна віднести і крапчастого ховраха. Його чисельність в Україні знизилась майже в тисячу разів. Причиною зменшення чисельності крапчастих ховрахів стало його безпосереднє знищення, використання хімічних препаратів та розорення цілинних степових ділянок. Крапчастого ховраха раніше можна було зустріти майже по всій території України. Але зараз популяція цих тваринок не перевищує й тисячі особин. В Україні вони мешкають невеликими колоніями лише в Харківській та Луганській областях.

Видра


тварини України

Така симпатична тваринка, як видра теж відноситься до вразливого виду і тому занесена не тільки в Червону книгу, а й до списку Всесвітнього союзу по охороні природи. В Україні починаючи з дев’яностих років ареал проживання видр розширився. Зараз на території нашої держави налічується близько десяти тисяч цих ссавців.

Хохуля руська або вихухіль

Ця унікальна та всеїдна тваринка належить до найдавніших груп ссавців. Її представники жили ще тридцять мільйонів років тому. Хохуля руська занесена до Червоної книги України та Росії, так як із-за негативного впливу людини різко почали скорочуватись її популяції. На території нашої держави вихухіль можна зустріти лише в Сумській області. В Україні їх налічується лише близько трьохсот особин.


О.Г.Ярошенко, Т.В.Коршевнюк, В.І.Баштовий, Природознавство, 6 клас
Вислано читачами з інтернет-сайтів