Тема: Числа 11-20. Додавання і віднімання 1 (16+1, 17-1)
Мета: • на основі знань учнів про нумерацію чисел ознайомити з прийомом додавання і віднімання 1; • перевірити рівень засвоєння вивченого матеріалу; • розвивати навички самостійної та колективної роботи; математичного мовлення учнів; • розвивати зорову і слухову увагу і пам’ять учнів, логічне мислення; • вчити розв’язувати задачі, • виховувати пізнавальний інтерес до навчання
Обладнання: • комп’ютер, диск зі слайд-фільмом до уроку, роздатковий матеріал (індивідуальні картки – дешифратор), наочність (таблиці) для усного рахунку, матрьошка.
План уроку:
1. Організаційний момент. Привітання
2. П'ятихвилинка для життя.
3. Повторення та закріплення вивченого. • Гра “Що я загадала?” • “Математичний розстріл” • Задача – “ланцюжок”
4. Вивчення нового матеріалу • “Рахуємо з Марфою”. • Пояснення нового матеріалу. • “Рахуємо з П'ятачком”. Тренувальна вправа.
5. Закріплення вивченого матеріалу. Робота в зошитах. • Пальчикова зарядка. • Каліграфічна хвилинка. Гра “хрестики – нулики”. • Розв'язування прикладів №4 с. 88 • 6. Вправи на розвиток уваги та логічного мислення “Дешифратор”.
7. Хвилинка відпочинку. Гра “Вірю –не вірю”.
8. Хвилинка - цікавинка • Загадка. Розповідь про ляльку.
9. Робота над задачею.
10. Підсумок уроку. Вербальне оцінювання.
1. Організація класу. Вітання. - Всіх вітаю, добрий день, Хай щасливим буде день. Доброго дня і вам, діти. Я сподіваюсь, що сьогоднішній урок буде веселим, легким і приємним, а радість від нашого спілкування та логічного мислення створить гарний настрій на весь день до самого вечора.
2. П'ятихвилинка для життя. А зараз, як завжди, ми починаємо наш урок з…п'ятихвилинки для життя. Ми тренуємо числа другого десятка.
3. Повторення та закріплення вивченого. Усний рахунок. • Гра “Що я загадала?”. Я загадала два числа. Їх сума 7 (показую картку). Які числа я загадала? А зараз (показую 9)? • “Математичний розстріл”. Відповідаємо дуже швидко. - Найменше одноцифрове число? Найбільше? - Найменше двоцифрове число? Найбільше? - Порахуйте від 10 до 13, від 14 до 17, від 18 до 22. - Назвати число, наступне до 10, 17, 19. - Порахуйте від 20 до 17, від 16 до 13, від 12 до 8. - Назвіть число, попереднє до 21, 18, 16, 11. - Як називаються числа при додаванні, відніманні? - З чого складається задача? • Задача – “ланцюжок”. Нікіта подарував мені 2 машинки, Андрій додав ще 3…, Соня зменшила на 1…, Крістіна збільшила на 10…, Богдан відняв 4… (діти кожного разу називають тимчасову кількість).
4. Вивчення нового матеріалу. • “Рахуємо з Марфою” (Марфа – білка, наочність, таблиця). 5+1, 4+1, 6+1, 7+1, 8+1, 9+1, 12+1. • Діти, а як ви так легко рахуєте? Як ви додаєте 1? (Називаємо наступне число). Отже ви можете порахувати і наступні приклади (міняю числа у Марфи). 13+1, 15+1, 16+1, 18+1, 19+1, 20+1. Як ви думаєте, скільки буде 25+1, 28+1, 37+1? Молодці. • Отже повторимо правило: щоб додати 1, треба назвати наступне число. • Як ви будете віднімати 1, може ви мені поясните? (Треба назвати попереднє число.) Молодці, спробуйте порахувати (змінюю знак): 13-1, 15-1, 16-1, 18-1, 19-1, 20-1. Повторимо правило. • Спробуйте порахувати 22-1, 36-1, 54-1. Молодці. • “ Рахуємо швидко з П'ятачком. Тренувальна вправа. • Релакс “Я вмію рахувати”
5. Закріплення вивченого матеріалу. Робота в зошитах. • Пальчикова зарядка. • Каліграфічна хвилинка. Гра “хрестики – нулики”. 6 – малюємо хрестик, 9 – малюємо нулик в клітинках. Повторити самостійно. • Розв'язування прикладів №4 с. 88. На дошці і в зошитах з коментуванням (перші два стовпчики, два інші – самостійно).
6. Гра “Дешифратор” Щоб дізнатися, що ми далі будемо робити, треба розшифрувати невідоме слово (на індивідуальних картках).
15 11 13 21 20 21 Е Л Р С К А 12+1 16-1 10+1 20+1 10+10 20-1
7. Хвилинка відпочинку. - Релакс – слово іншомовного походження. Воно означає “розслабитися, переключитися, відпочинок”. Ось і ми зараз відпочинемо, пограємо в гру “Вірю не вірю”. Я говорю речення. Якщо ви мені вірите, то стрибаєте як зайчики, якщо ні – ховаєтеся під парти. Готові? Зараз урок праці… Ми вчимо +1… Зараз ми вивчаємо звуки..
8. Хвилинка – цікавинка. Відгадайте загадку: З виду ніби невеличка, в ній — молодшенькі сестрички. У собі сестер ховає. Як звуть іграшку? Хто знає? (Матрьошка) Матрьошка, що це таке? Що ви про неї знаєте? (Бесіда). Ляльки з'явилися дуже давно. 5 тисяч років назад у Японії використовували ляльок для спеціальних обрядів. А триста років тому люди почали ляльками прикрашати свої будинки. І про ляльку буде йти мова у нашій наступній задачі.
9. Робота над задачею. Читаємо умову хором. Відповіді на запитання по змісту задачі. Шукаємо умову, питання, обговорюємо розв'язок, вчимося давати правильну відповідь. Робота в зошитах. Запис розв'язку і відповіді.
6. Підсумки уроку. Вербальне оцінювання учнів. Розкажіть, що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Що було легко? Що важко? Гра “Математична дуель”.
ЛІТЕРАТУРА
• Підручник “Математика” 1- й клас • Методична література “Уроки математики в 1-му класі” • Інтернет – сайт www.lenagold.ru
Предмети > Математика > Математика 1 клас > Повторення вивченого. Числа 11-20. Розв’язування прикладів > Повторення вивченого. Числа 11-20. Розв’язування прикладів. Конспект уроку і опорний каркас
|